Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A nők miért festik magukat?...

A nők miért festik magukat? Van erre valamilyen pszichológiai, vagy egyéb tudományos magyarázat?

Figyelt kérdés

2013. aug. 28. 21:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Nagyrészt esztétikai oka van szerintem. Maximum annyit tudok elképzelni ilyen egyéb oknak, hogy egy könnyedebb, természetes hatású sminktől (nem túl markáns, erős színű rúzs, szempilla enyhén kihúzva, alapozó, esetleg pirosító) egészségesebbnek tűnnek, mert a szép bőr (alapozó) pirosabb ajkak (rúzs), arc (pirosító) vagy dúsabb szempilla az egészség, a "jobb gének" jele.

Elképzelhető, hogy hatalmas butaságot írtam, akkor elnézést kérek, de úgy emlékszem, mintha ilyesmit hallottam volna már valahol.

2013. aug. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy idézetet írnék:

' A nők abba szeretnek bele amit hallanak,a férfiak pedig abba,amit látnak.Ezért hazudnak a férfiak és sminkelnek a nők.'

2013. aug. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, ez megfelelő, tanulságos válasz volt. Tehát a kevésbé előnyös genommal rendelkező nők ezzel a módszerrel igyekeznek becsapni az övékénél jobb genetikai állományú férfiakat és rávenni őket arra, hogy nekik nemzzenek utódokat?
2013. aug. 28. 22:02
 4/18 anonim válasza:
100%

Olvastam egyszer hogy a férfiak az alapján esnek szerelemben, amit látnak, a nők pedig az alapján , amit hallanak.

Ezért festik magukat a nők és ezért hazudnak a férfiak(tisztelet a kivételnek!)

hát szerintem ebbe van valami.

De amúgy a smink tényleg sokat segít. Vegyük például az alapozót. Eltünteti az anyajegyeket, pattanásokat, ami már elég nagy előny. A szempillaspiral pedig befesti a szempilla ellopott véget, amitől hosszabban látszik, s úgy szexszibb:D ugyanúgy mint a tussal húzott macskaszem.

A ruzsra nem sok magyarázatot tudok adni. Én mellőzom, nem sok értelmet látom. Más sminktermek meg a szemhejpuder, amit szintén nem használok, de egyeseknek hasznukra van , mert jobban kiemeli a szemeket.

2013. aug. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"A nők abba szeretnek bele amit hallanak,a férfiak pedig abba,amit látnak"

Na ennek a hátterére, magyarázatára is kíváncsi lennék. Miért vannak így ezek a dolgok? Miért így működnek?

2013. aug. 28. 22:03
 6/18 anonim válasza:
Ah 2-es megelőztel :-w
2013. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A rúzzsal esetleg a jobb oxigénszaturáció látszatát szeretnék kelteni? Vagy rosszul találgatok?
2013. aug. 28. 22:07
 8/18 anonim válasza:

A férfiak esetére tudok adni valami magyarázat féleseget.

Elvégre a férfiak egy kép láttán is felizgulnak , szóval nekik elég a látvány, míg a nőknek érintés is kell.

A nők esetében , hát a nők szeretik és elvárják a borokat, de sokszor ezt túlzásba viszik a férfiak annyira hogy már nem olyan hihető amit mondanak. De aki szerelmes az nem lát elég tisztán.

2013. aug. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
szerintem ennyire nem bonyolult. Be akarnak jönni a pasiknak, vagy önbizalomnövelő
2013. aug. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm. De mi lehet mindennek az evolúciós háttere? Olyanokra gondolok, mint hogy például a férfiak azért kedvelik a nagy melleket, mert az utód szoptatásnál könnyebben a szájába tudja venni a mellbimbót és a nagyobb mell talán több tejet is ad.
2013. aug. 28. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!