Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek erre van pszicholó...

Szerintetek erre van pszichológiai magyarázat? Utánajártam a témának, de még tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

A kérdésemet a 'Parapszichológia' résznél is feltettem, de kíváncsi vagyok arra, hogy ti mivel tudnátok ezt magyarázni, remélem nem gond (annyira), hogy ha többször is felteszem ugyanazt a kérdést.

-A történetet kezdeném azzal, nincs semmilyen mentális betegségem (nincs olyan, hogy felül egy piros kobold a vállamra és azt mondja, hogy gyújtsam fel a könyveimet példának okául).

Ami történt velem, az pedig a következő. 4 éves koromban azt álmodtam, hogy egy hozzám igazán közelálló szerettem kezét fogom, sétálunk, és egyszer csak azon kaptam magamat, hogy elkezdek távolodni a testemtől, és felfele szállok. A testünk, azaz én és az a hozzám közelálló személy meg sétál tovább. Én, eközben ugye emelkedtem egyre feljebb, és rázott is a hideg (minél feljebb emelkedtem, annál jobban). Amikor, már számomra elviselhetetlen volt ez az érzés (amikor is rázott a hideg) felkeltett anyukám, és mondta, hogy meghalt az a bizonyos családtagom. Annyit tudnék én mondani erre, hogy lehet, hogy a tudatalattim játszotta ezt velem, hiszen az a bizonyos rokon a szomszédos szobában volt.

Második álmom egy idős hölggyel volt, 15 éves koromban, egy szombati napon elesett otthonában, és olyan fejsérüléssel került kórházba, amibe másnap hajnalban (vasárnap) belehalt. A történtekről nekem a rákövetkező hét péntek hajnaláig nem volt tudomásom. Péntek hajnalban szintúgy elkezdett álmom közben rázni a hideg, azt álmodtam, hogy az autónkban ülünk, a hölgy környékén és szomorúak vagyunk. Utána egy nagy fehér villanás, és otthoni jelenet. Egy olyan hölgyet láttam álmomban, akit azelőtt talán 10 évvel korábban láttam pár percig. Talán. Édesanyámnak átadott valamit. Amikor felébredtem, az az álom nagyban befolyásolta a másnapi tevékenységeimet, röviden annyi, hogy lemondtam az osztályommal a programomat, és húztam haza. Csörgött a telefon du 3-kor (amikor is a moziba, ahova mentünk volna a film kezdődött) és egy női hang közölte, hogy ő az idős hölgy fiának a felesége, és a hölgy meghalt múlt vasárnap hajnalban, és jó, hogy felvettem, mert csak egyszer hívott volna minket, mivel siettek vissza Győrbe. (én voltam akkor egyedül otthon akkor). Egy a lényeg, átjöttek, a hölgy ugyanúgy nézett ki, ahogy álmomban (arc, ruha, stb.) és anyukámnak tényleg átadott valamit, egy kulcsot az idős nő házához, mivel elkezdték árulni a házat, és nekünk kellett kinyitni a házat, amikor jöttek érdeklődők. Ezek az álmok nagyon megmaradtak bennem, és szeretnék rájuk magyarázatot találni. Jellegzetességei: hidegrázás, rossz közérzet, és másnap, vagy közvetlen utána bejön. Köszönöm, hogy elolvastátok, remélem nem fogtok ezért őrültnek tartani, megpróbáltam ezekre racionális magyarázatot találni eddig.



2014. júl. 20. 22:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy előadás a parajelenségekről:

https://www.youtube.com/watch?v=ikl15lc5-Sk

2014. júl. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!