Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tudjuk, hogy Lucifer (az...

Tudjuk, hogy Lucifer (az ördög/sátán) mit tett amiért kitaszították a mennyországból?

Figyelt kérdés
Igen, azt tudom, hogy fellázadt, de mégis mivel? És miért száműzték az ő angyalai is vele együtt?
2019. szept. 26. 22:43
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
62%
Én úgy tudom hogy nagyobb és hatalmasabb akart lenni (vagy legalább ugyan olyan hatalmas) mint Isten. Aztán ez nem történt meg és a legszebb angyalból a legrútabb lett. A társait meg azért mert segítettek neki ezzel kapcsolatosan meg ők is hatalmat akartak. Kb ennyi talán
2019. szept. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%

Valaki magyarázza már meg, hogy hogyan lehetséges egy mindenható, mindentudó, időtlen létező ellen lázadni? Max úgy, ha az az akarata, hogy "lázadjanak" ellene...


Mert ugye Istent meg lehet bántani gondolattal is, azt pedig csak egy mindentudó tudhatja, hogy mi a gondolatod. Ha a tiédet tudja, akkor Luciferét is tudnia kellett...

2019. szept. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
26%

Én tudom hogy lehet mindentudó, mindenható ellen lázadni.

Úgy hogy nem léteznek ezek a dolgok, amik a bibliában vannak leírva történeket istenről Luciferről stb. Azok csupán kitalált mesék, amiket tanító célzattal írtak nem pedig azért hogy az ember kész tényként kezelje őket.

2019. szept. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2019. szept. 27. 00:04
 5/21 anonim ***** válasza:
41%

Szia, nem lett kitaszítva.

A helyzet a következő:

Isten a jó ugyebár, legalábbis most vegyük úgy hogy ő jelképezi a pozitív dolgokat.

Ahhoz, hogy legyen jó, lennie kell rossznak is, egyfajta "ellenpólusnak".


Ez lenne Lucifer. Amit csinál az jó érdekből van, nem egy gonosz kis ördög, nagy szarvakkal.


Anubisz nem tudom megvan e, az Egyiptomiaknál ő az alvilág istene, kissé ijesztő kinézetű, mégis egy kedves entitás.

Attól hogy a másik végén van a világnak még ugyanolyan fontos és szerető mint mondjuk a napisten, aki fent van.


Szóval Lucifer sem rossz rossz, hanem inkább a kellő negativitás, ami nélkül nem lenne teljes a világ.


Remélem érted:)

2019. szept. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%

Mivan???

Miről beszélsz???

Kevered a mesét a valódággal.

Sátán nem létezik.

Az ördög egy szimbólum.

Lucifer nem volt kitaszítva sehinnan sem. A magas, bölcs entitások, sőt már a fejlődés közepe előttől erősen istenszolgák.

Nem létezik olyan, hogy a menyből kitaszítva, hisz aki ott képes létezni, annyira bölcs, annyira egy a vágya a tökéletességgel, hogy csak felfele vezethet az útja.


Amiket leírsz, csupa tudáshiány és istenkáromlás.

Lucifer már jó ideje szolgálja ezt a bolygót. Szép kis hála, hogy a negatív szimbolumával azonosítod.

2019. szept. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
22%

Először is tisztázzuk, mit kell érteni Lucifer személye alatt. Nem arról van szó amit a vallásban tanítanak, hogy a mindenség teremtője és a leggonoszabb a világon pont ezen a kis porszem planétán játszanak egymással rajtunk keresztül és az sem igaz amit a tudósok mondanak, hogy mese az egész. Minek írtak volna le ennyi mindent ilyen szövevényesen maguktól ?


Isten egy idegen lény volt. Az angyalok hada pedig az ő földönkívüli serege. Istennek terve volt itt a Földön velünk emberekkel. Az Annunakik teremtettek minket. Tudományos kifejezéssel génmanipulációval alkottak a helyi majmokból a saját génjeik hozzáadásával. Mentálisan lebutítva, hogy ne lázadjunk fel, maradjunk ostobák, mint az állatok. Erőnk viszont legyen kitermelni nekik az aranyat. Sikerrel jártak. Az ember mentálisan rabszolgának lett beállítva a DNS-szekvenciánkban. Most is látható, hogy milyen jól türjük a rabszolgaságot. Ugyanakkor végtelenül ostoba is a társadalom. Pont amilyennek terveztek minket


Lucifer egy angyal volt, azaz Yahve seregéből való, aki fellázadt az ura ellen. Tudást adott nekünk a jó és rossz tudásának ismeretét. Azaz megmagyarázta, hogy Yahve nem a világ teremtője, hanem csak egy fejlett tudással rendelkező egyszerű halandó mint mi emberek vagyunk. Yahvenak magas szintű tuádsa van, amit jóra és rosszra is lehet használni. Innen a jó és rossz tudásának feltárása az emberek elől, mint a kígyó személyében.


Lucifer elhozta tehát a fényt nekünk. De ördögi is volt egyben, mert nem önzetlenül csinálta, hanem hatalomvágyból. Ő akart a parancsolójával (sátánnal) felülkerekedni Isten(yahve) felett. Megkezdődött tehát a háború az itteni idegenek közt, aminek nem részletezem a végét, mert nagyon szövevényes lenne

2019. szept. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom hogy Lucifer és Isten a leg kiemelkedőbb képességű angyalok voltak de még így is Isten volt a leghaltalmasabb. Lucifer Isten jobb kezévé vált és ő megirigyelte a hatalmát.Cselszövésekkel és árulással + maga mellé állította a többi angyalt és igéretekett tett nekik , el akarta pusztítani istent . Isten ezt meggátólta és jó akaratából nem ölte meg Lucifert és a többi bukott angyalt hanem letaszította őket a mélységekbe.
2019. szept. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
2019. szept. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%

Azt a, különösen tetszettek a válaszok sokszínűsége, zseniális a megfogalmazás és mindegyik elgondolkoztatott.

Én egy kicsit utána jártam a dolgoknak (google, wiki)

teremtés és eredet mítoszok.

Régebben is úgy véltem hogy ahhoz, hogy az ember, fel tudjon emelkedni a menybe, vagy hogy tisztább életet élhessen a földön, ahhoz ismernie kell a rosszat, és a rossz mögötti szándékot. Hiszen a Pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve. Valamint a mennyek királya, a mindenség formálója miért teremtene bármit amit ő nem akart volna és miért nem pusztítja el azt, ha látja, hogy az nem jó?

Az Isten, a Teremtő és az Úr, minden vallásban egy abszolút példa, egy fensőbb cél, a magasztos, Időről időre a földre inkarnálódik, megmutatva, hogy ez nem lehetetlen.

És mivel Ő, A Példa, a cél, ahova az ember vágyódik, megjelenik az ellenpólusa az abszolút rossz, a negatív példa is. Hiszen ha meg tudod fogalmazni mind kettőt, afféle erkölcsi útmutató.

két link:

[link]

[link]

2019. szept. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!