Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tudatos álmodás?

Tudatos álmodás?

Figyelt kérdés
Leírnátok, hogy kell?

2020. ápr. 5. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg könyv van erról, nem olyan egyszerű, hogy két mondatban leírjuk. Én Robert Moss- Tudatos álmodás című könyvét olvastam, egész sok mindent ír le, de nem fogsz mindig úgy álmodni
2020. ápr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Sziaa! En evek ota tudatosan almodom es nem olyan reg tudtam meg hogy ez egy olyan dolog ami nem mindenkinek megy es van akinek ugymond tanulni kell. Elkezdtem hat utanaolvasni ennel az egesznek, es vannak kulonbozo taktikák: ilyen peldaul a reality-check ami annyit jelent hogy napkozben tobbszor lecsekkolod hogy eppen almodsz e. Ezt ugy ertem, hogy pl ha cigizel akkor mikor elszivsz egy szal cigit, gyorsan gondold vegig, emlekezz vissza hogy hogyan kerultel oda ahol eppen vagy, nezz korbe es merd fel hogy mennyire realisak a korulotted torteno dolgok. Persze csinalhatod mondjuk mikor elkezdesz enni, wcre mesz, belenezel a tukorbe, ilyenek. A lenyeg hogy ezt napi tobbszor tedd meg, igy az agyad az almaidba is bele fogja tenni es automatikusan vegig fogod gondolni a dolgokat es rajossz hogy te most rohadtul almodsz. Ilyenkor az emberek tobbsege hirtelen felebred, es nagy kudarcnak elik meg, de nem szabad feladni, kitartassal sikerulni fog. Sokan mondjak, hogy ha almodban felnezel az egre, akkor egy elmosodott, festmenyszeru cuccot latsz rendes eg helyett. Ezt is kiprobalhatod, bar nekem nem mukodik, nalam sima az eg:) meg nekem egyszercsak beugrik hogy Dikkk en almodom ugyhogy kalandra fel.

Gondolom tudsz az alvasparalizisrol, ettol sokan felnek akik tudatosan akarnak almodni. Azert gyorsan leirom: szoval mikor alszunk, az agyunk leblokkolka a testunk izmait, hogy ha almunkban ugralunk, akkor ne kezdjunk el tenylegesen ugrani az agyon. Az alvasnak vannak szintjei (hogy mennyirr alszol melyen). Ha ugy ebredsz fel, hogy atugrasz egy-ket szintet, akkor az anyaf mar ebren van de meg nem ebresztette fel a testedet, azaz a szemedet leszamitva keptelen vagy megmozdulni. Ebben az allapotban remkepeket, para jelensegeket stimulal az agy, es ezt teljesen valosagosnak eljuk meg. Pl valaki all az agyuk mellett es bamulja oket, zombi lany fekszik mellette az agyban es az atcaba sikit, demon ul a mellkasan, ilyen mindenfelek. Ez valtozo hogy mennyi idon belul mulik el, altalaban 1-60perc. En sosem tapasztaltam ilyet, remelem nem is fogok, szoval ez nem olyan hpgy biztoe hogy bekovetkezik, csak megvan az eselye mert ugye hirtelen ebredsz fel. Bar elalvas elott is lehet, de az ritkabb. Szoval ezzel szamolj. Amugy nagyon megeri:) remelem tudtam legalabb egy kicsit segiteni, sok sikert hozza es kitartas!

2020. ápr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Masodik vagyok, 16/L ez lemaradt:D
2020. ápr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 Igazából ezeket mind tudtam, de köszi a tippet, a reality check-el, próbáltam, de mindig elfelejtem, hogy amúgy mikor kéne, szval jaaaa. De mindenképp megpróbálom újra ^^
2020. ápr. 5. 16:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha az a baj, hogy elfelejtesz valóságtesztelni, akkor állíts be magadnak 1-2 óránként telefonos emlékeztetőt! A másik, ami segíthet, ha ráírod a tenyeredre, hogy "tesztelj!" vagy valami hasonló, és amikor meglátod, eszedbe fogja juttatni, hogy tesztelned kell.
2020. ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!