Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy hívják azt az embert aki...

Hogy hívják azt az embert aki minden vallásban lát igazságot?

Figyelt kérdés

Régebben hallottam egy fogalmat, amit lényegében az alábbi körülírás fed le: egy ember aki elfogad minden vallást, mert úgy gondolja van igazság mindegyikben, éppen ezért egyikhez sem annyira tartozik.


Hálásan megköszönöm, ha valaki rájön, hogy mire gondolok!



2020. ápr. 7. 14:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

Hát, ha van a szűklátókörűség, akkor lehet ő a bő-látókörű :)

Kitágult szemlélete van, tehát nyitottan figyeli a világ dolgait, és mindenből ami tetszik neki, ami szimpatikus neki, amivel egyetért, amivel "együtt rezonál", amivel azonosulni tud, amely gondolatokat magáénak érzi, azt beépíti a világképébe. :)

2020. ápr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
3%
Könnyelmű, önálótlan, stb atb...
2020. ápr. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%
Valahol olvastam, hogy mindig ugyanaz az energia született újra és újra emberi alakban. Szóval én abszolút megértem ezt a nézetet.
2020. ápr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, különösen a #6-os válaszadónak, ezt a szót kerestem! :)
2020. ápr. 8. 13:07
 15/22 anonim ***** válasza:
90%
Nyított vagy és valószínűleg elfogadó. Ne is törődj a kötözködökkel. Maradj nyított! ;)
2020. ápr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
Bahá'i vallásra gondoltál esetleg? Ott ha jól tudom minden vallást elismernek, mindenben találnak némi igazságot. A központjuk ha minden igaz Haifában van.
2020. máj. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Óriás majmaim válasza:
100%
Omnistának is nevezik azt, aki minden egyes vallást elfogad. A Bahá'í hitet valaki említette, de azt nem igazán sorolhatnánk ide. Ők nem a vallásokat, csak a szent iratokat fogadják el (Védák, Mahábhárata, Biblia, Korán, Zend-Aveszta). És pár megjegyezés azoknak, akik itt megérdemelten jól leértékelve vannak jelen. A kérdező nem hülye, nem azt kérdezte hogy hogyan nevezzük azt aki több istenségben hisz. És szerintem nem gyáva stb az, aki ilyen mély vízbe veti magát.. Inkább arrogáns az az ember, aki tudásnak koronázza, hogy csak egy könyvben hisz vagy egyben sem.
2020. máj. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Kritikus szemléletű, szemléletmódú, analitikus, nyitott, kíváncsi, elemző, elmélkedős, megfontoló, végiggondoló, kilogikázó,
2020. máj. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Dr.G.M. ***** válasza:
100%

Nem tudom, van-e külön kifejezés erre, de a hindu ezt is magába foglalja.

A hinduizmus szerint minden vallás ugyanolyan értékes és elfogadott isten szemében, nem tesz különbséget. Sőt, még az ateizmus is idetartozik. Ezért sincs a hinduizmusnak misszionáriusai, térítői.

Minden lélek egyedi utat járt/jár be, más szinten tart.

A Bhagavad Gíta 4:11-ben Krishna többek között erre is kitér.

"(...) Minden ember - bár más módokon- de az én utamat járja és végül eljut hozzám"

2020. okt. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Minden vallás alapja a jóság,igazság és szeretet megismerése,megélése.

Ezeket az értékeket kutatja lényegében minden vallás.


Még a "sátánizmusnak"is van pozitív tartalma,mégpedig a céltudatosság,kitartás.(Bocsi,több erényüket nem találtam.:)

2023. ápr. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!