Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Valaki esetleg aki otthon van...

Valaki esetleg aki otthon van Eckhart Tolle tanításaiban?

Figyelt kérdés

A Tudat és Elme kapcsolata érdekelne tüzetesebben.


Tolle szerint a gondolatok a tudatból jönnek. Ezt mondja az egyik videójában. A gondolat viszont elmetevékenység, tehát egó.

Az önvalónk, tehát tudatunk, ami vagyunk, természetes állapota a béke, boldogság. Annyit tesz hogy figyel, de nincs véleménye, ezért nem értem milyen gondolat tud onnan jönni. Jó persze ha nem onnan jönne, akkor sem érteném hogy különben honnan jöhetne.


Azt értem hogy a tiszta tudat tehát az önvaló vagyunk és a földi körülmények elnyomják, elfeledtetik önmagunk valódi természetét, és emiatt a földön az énünknek az elmét/egót (érzelem, észlelés, gondolat) hisszük, amit ugye a földi körülmények kondícionáltak olyanná amilyen.

Nem egészen értem viszont a gondolat eredetét, és ebből kifolyólag a Tudat és Elme kapcsolatát sem.



2020. máj. 6. 23:00
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Köszi a bókot hogy viszonylag jól leírtam.

És a teremtés hogy jön össze gondolat nélkül?

2020. máj. 9. 11:33
 12/30 anonim ***** válasza:
Hát az úgy jön össze, hogy inkább úgy beleéled magad. Érdemes minél jobban körbejárni a témát, a dolgot, amit szeretnél megteremteni. Úgy spirálisan, átvitt értelmben. Mit szeretnél? Miért szeretnéd? Milyen lesz? Hogy hat ki ez más dolgokra? Ezeket részletesen. Ez a gondolati része kb. Aztán elképzelni úgymond, képi világ a meghatározó. Bízni magadban és tudni, hogy meg fog teremtődni a dolog, azzal nem érdemes foglalkozni, hogy hogyan, az csak gátakat szül benned, amik akadályozzák az egészet, kételkedhetsz ezek miatt és emiatt nem fog sikerülni. Tehát tudni kell, hogy ez úgy lesz nem vágyakozni. Amit kergetsz, az menekül előled. Mondj egy konkrét példát, szerintem úgy könnyebb lehet.Nem
2020. máj. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Ezt értette valaki?
2020. máj. 9. 17:45
 14/30 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz? Most brillirozni szeretnél vagy tényleg segítséget kérni?

A spirituális út korai szakasza amikor úgy érezzük mi mindent jobban tudunk...

2020. máj. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Bevallom komplett az egész hozzászólást nem értem. Ott tartottunk hogy szerintem van gondolatunk tiszta én állapotunkban is. Nem olyan mint jelenleg, nem egy bolondokháza, hanem békés. Képzelet/Gondolat nélkül sőt nem akármilyen tervezés nélkül, nem jön össze az univerzum.
2020. máj. 9. 21:05
 16/30 anonim ***** válasza:
Hogy érted a nem jön össze az univerzumot? Mit értesz ez alatt! Igazad van, ilyen értelemben nem ez a válaszom, hanem az, hogy "tiszta én" állapotodban nincsenek gondolatok. Nem lecsendesednek, hanem, nincsenek. De ha már lecsendesednek az szuper! Az nagy eredmény, de mindig lehet mélyebbre menni. Próbáld meg, higy ne gondolj semmire! De ne arra gondolj, hogy nem gondolok semmire! :) Eleinte csak kis időre fog sikerülni, de aztán lehet majd haladni tovább. A teremtés-gondolkodás kérdést kifejtenéd?
2020. máj. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok.


Ha nincs gondolatod, akkor nincs univerzum sem, ez pontosan így van. De az univerzum érzékeléséhez is kell egy látó, egy "én". Ki ez az én?

Tolle kicsit másik oldalról fogja meg a dolgokat, de végeredményben az ő módszere is ugyanoda juttat el, az én-hez. Az én-ben létezni annyi, mint a jelent pillanatban létezni.

Tudatosság=létezés=jelen pillanat.


"Ha a figyelmünket újra és újra önmagunk létezésének tudomására tereljük, elvileg előbb utóbb, a valódi énünkre ébredünk"


Igen. Ez annyit jelent, mint felhagyni a képzelt "én" megvalósításával, és csak a valódi "én" megvalósítást művelni.

De te most éppenséggel ez ellen mész a kérdezősködéseddel, a tudni akarásoddal. Nem mondom, hogy ez rossz, csupán csak felesleges. Ha a felébredést keresed, akkor nincs szükséged semmilyen plusz tudásra.

Tudásra a "képzeletek világában", tehát a hétköznapi életben van szükséged.

Ha rám hallgatsz, akkor leteszed az összes könyvet, és csendben, befelé fordulva megéled önmagad, a lehető legtöbb időt szentelve ennek. Ne feledd el, hogy odakint csak képzelet van, odabent viszont a valóság.

2020. máj. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Igen. Így is meg lehet közelíteni. Rengeteg út van ami ugyanoda visz.

Én viszont azt mondom, hogy kérdezz nyugodtan, és inkább kérdezz, minthogy tévúton járj.

Na meg érdekesebb módjai is vannak ennek, nemcsak annyi, hogy meditálj és befelé fordulj. Nekem ez uncsi lenne. :)

2020. máj. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

#17 Inkább most nem hallgatok rád.

Tudás vitt félre, meg kell ismerni mi vitt félre, és mi a helyes.

A működésünk leírható, ez nagy segítség.

Tolle mai napig rengeteget olvas régi tanítóktól. Rengeteget idéz tőlük. Befelé is kell figyelni és kifelé is.

2020. máj. 10. 13:11
 20/30 A kérdező kommentje:

#16 Nem tudom hogy fejtsem ki, egyszerűen csak így gondolom. Tiszta önmagunként is kell lennie képzeletünknek, ez feltétele a teremtésnek. A jelenlegi képzeletünk habár erősen korlátolt mert mindent az ismert világunkhoz viszonyít, mégis túlmegy a határainkon, pl. képzeletben repülhetünk, elképzelhetjük hogy 2 napunk van. vagy bármit megtehetünk, és ez árulkodó.

A képzelet ugyanolyan korlátolt állapotunkban is megmaradt képességünk, mint a létezésünk ismerete. Feltehető hogy ezek a jelle0mzők minden teremtésünk utáni azonosulásunknál megmaradnak.

2020. máj. 10. 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!