Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Valaki esetleg aki otthon van...

Valaki esetleg aki otthon van Eckhart Tolle tanításaiban?

Figyelt kérdés

A Tudat és Elme kapcsolata érdekelne tüzetesebben.


Tolle szerint a gondolatok a tudatból jönnek. Ezt mondja az egyik videójában. A gondolat viszont elmetevékenység, tehát egó.

Az önvalónk, tehát tudatunk, ami vagyunk, természetes állapota a béke, boldogság. Annyit tesz hogy figyel, de nincs véleménye, ezért nem értem milyen gondolat tud onnan jönni. Jó persze ha nem onnan jönne, akkor sem érteném hogy különben honnan jöhetne.


Azt értem hogy a tiszta tudat tehát az önvaló vagyunk és a földi körülmények elnyomják, elfeledtetik önmagunk valódi természetét, és emiatt a földön az énünknek az elmét/egót (érzelem, észlelés, gondolat) hisszük, amit ugye a földi körülmények kondícionáltak olyanná amilyen.

Nem egészen értem viszont a gondolat eredetét, és ebből kifolyólag a Tudat és Elme kapcsolatát sem.



2020. máj. 6. 23:00
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

16os vagyok. Miféle tudás vitt félre? Az a helyzet, hogy nemigazán értem, hogy mit szeretnél kérdezni.

A képzeletünk miért lenne feltétele a teremtésnek? Igen, amiket írsz, azt elképzelhetjük, de olyat nem tudsz elképzelni amit még nem tapasztaltál meg. Repülést is azért tudod elképzelni, mert magasról láttad már a környezetedet, érezted ahogy fúj a szél, stb... ezért tudod. Képzelj el egy eddig ismeretlen alapszínt! Megy? El tudod képzelni? Az emberi agy rendkívül korlatozott és amikről most beszélúnk nem lehet fogni vele, csak megtapasztalni, sőt elmondani sem tudom azt, amit szavakkal nem lehet elmondani.

A teremtéses kérdésedet fejtsd ki légyszi!

2020. máj. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

#19


"Tudás vitt félre, meg kell ismerni mi vitt félre, és mi a helyes."


Oké, te tudod. Csak szólok, hogy a végén ott fogsz kilyukadni, hogy belekavarodsz az egészbe, és értelmetlenné válik. Ha esetleg ki is tudod deríteni, mi vitt félre, akkor is csak ugyanott leszel, lesz egy plusz tudás a fejedben, de nem leszel vele előrébb. Semmilyen relatív tudás nem visz közelebb az abszolút igazsághoz.

De persze mindenkinek le kell futnia a saját köreit, ez a karma. Valahogy szükségszerűnek tűnik, pedig mindez valójában nem létezik. Ahonnan elindultál, ugyanoda fogsz visszatérni, mert nem mentél sehova sem. Amit keresel, az most is itt van. Ez a lílá, Isten játéka. Igazándiból senki nem érti ezt.

2020. máj. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
21 és 22 Ti már ugye megvilágosodtatok?
2020. máj. 11. 13:33
 24/30 anonim ***** válasza:
Nem. Voltam már olyan állapotban kis időre, hogy mindent tudtam, de csak emlékszem rá, nem tudok mindent, nem vagyok megvilágosodott.
2020. máj. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
#21-es voltam.
2020. máj. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

#22 vagyok.


Nem vagyok megvilágosodott. Azt hiszem, voltak apróbb betekintéseim, de ebben sem vagyok biztos, lehet, hogy csak az agyam játszott velem.

2020. máj. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hagyom ezt, telóról vagyok fent, és nem látok a reklámtól semmit..
2020. máj. 12. 15:47
 28/30 anonim ***** válasza:

Az hogy a gondolatok nelkul jutsz el elvileg a megvilagosodott allapotba az nem azt jelenti hogy nem tudsz gondolkodni es hogy ott nincs gondolat.

Tolle azt mondja hogy nagyon sokaig tud gondolat nelkul lenni, de elobb utobb neki is jon egy.

Ahhoz hogy az eletedben te mint a szemely teremteni tudjal, ahhoz igenis kell gondolkodni csak tudatosan.

Valtogatni a gondolat mentesseg kozott, es a gondolkodas kozott, plussz tudatosan gondolkodni, arrol amirol akarsz akkor amikor akarsz.

2021. jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Irta valaki hogy ugy teremtessz hogy bele eled magad... Ez az a komment ami utan kerdezted hogy erti e ezt valaki.

Ezt ugy gondolta szerintem hogy nem eleg gondolatokat mantrazni a tukor elott, hanem fel kell venned azt az erzelmet amit akkor ereznel ha mondjuk gazdag lennel. El kell hinned hogy lehetsz te gazdag, a tudat alattidba kell irni, erezned kell azt az erzest. Vagy valami ilyesmi.

Es termeszetesen meg kell tenni a megfelelo lepeseket. Amik majd idovel kirajzolodnak.

2021. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ismeritek személyesen Eckhart Tollét vagy ismertek valakit, aki ismeri? :)
2022. nov. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!