Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek az időutazásnál...

Szerintetek az időutazásnál ha visszamegyünk órákat a múltba, akkor tényleg a világűrben leszünk, mert mozog a Föld? Miért lennénk pontosan az űrben? Miért nem ugyanott?

Figyelt kérdés

2020. jún. 25. 15:19
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
De amúgy nem értem :D Valaki el magyarázná a paradoxont, vagy a tér problémát? :D Hiszen még az időgép című filmben is ugyanarra a helyre megy vissza.
2020. jún. 25. 16:28
 12/43 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

#11:

A filmben látott kísérletnek semmi értelme, mert ahogy már mondtam, időutazás nem létezik. Tér és idő nem szétválasztható.

De akkor megpróbálom elmagyarázni a film példája alapján.

Ha te négy másodperccel visszaküldesz egy almát, akkor máris paradoxonba ütköztünk, mert teremtettél egy alternatív idősíkot, amit bárhogy próbálkozol, nem fogsz tudni logikusan megmagyarázni. Ebbe már megannyi film elhasalt, legutóbb pl. az Avengers Endgame, ahol szintén semmi értelme nem volt az időutazásnak. Az alma nem fog megjelenni a gépen kívül, mielőtt megnyomnád a gombot, az egy marhaság. Az alma el fog tűnni, és megjelenni egy alternatív valóságban, ahol átveszi pontosan ugyanannak az almának a helyét a gépben, pontosan ugyanabban az időben, amikor az eltűnik. Azaz nem is fogod észrevenni, hogy bármi történt. De ez csak alternatív valóság leképzésével működik, másképpen nem magyarázható. Ugyanez a patkánnyal, a te valóságodból eltűnik, de az alternatív valóságban a gomb megnyomása ellenére továbbra is ott lesz, mintha semmi nem történt volna.

2020. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Köszi, érdekes válasz :D ha lenne időutazás, akkor sztem is máshol lenne az alma. Hiszen a múltban már máshol volt a Föld. Még akkor is máshol volt a Föld amikor elkezdtem írni a kérdést. De nem tudom akkor, hogy most higyjek az időutazásban? Mert jó lenne előre menni a jövőbe. Mondjuk 3000-be. De amúgy igen... 3000-ben már teljesen máshol lesz a Föld. Érdekes, és zavaros :D
2020. jún. 25. 16:55
 14/43 LeonScottKennedy ***** válasza:
0%
Már a harmadik kommentemmel magyaráztam el, hogy miért nem lenne máshol egy tárgy időutazás esetében, látom nem sikerül megérteni.
2020. jún. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
Szóval az bullshit, hogy ha vissza mennék a múltba 1 millió évet, akkor az űrben lennék? Hiszen az univerzum mozog, és tágul. Sztem ilyen is lehetne.
2020. jún. 25. 17:22
 16/43 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

"Mert jó lenne előre menni a jövőbe. Mondjuk 3000-be. De amúgy igen... 3000-ben már teljesen máshol lesz a Föld. Érdekes, és zavaros :D"


Nah, akkor nézzük azt. Van egy rohadt nagy gép, amiben kialakítottad a feketelyuk által teremtett környezetet, ezáltal te ott bent ülsz mondjuk 1 órát és amikor kijössz 3000-ben leszel. Tudod mi a gond ezzel? Hogy 980 évig elég valószínűtlen, hogy valaki nem fogja feldönteni a gépet unalmában.

2020. jún. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
És ha gyorsan mozog a gép az időben? 13:00-kor még ott van, és 13:00:05-kor már nincs ott. Vagy hogy is van ez? :D Kezdek már nem hinni az időutazásban :D
2020. jún. 25. 17:25
 18/43 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

"Szóval az bullshit, hogy ha vissza mennék a múltba 1 millió évet, akkor az űrben lennék? Hiszen az univerzum mozog, és tágul. Sztem ilyen is lehetne."


Te ezt hogyan képzeled, most komolyan? Csak a Föld felszínére és evolúcióra vonatkozik az időutazás? Az univerzumra is vonatkozik. Ha te elindulsz visszafelé az időben (pontosítok, a téridőben), akkor az univerzum nem tágulni fog, hanem szűkülni, a Föld nem előre fog mozogni, hanem visszafelé, ahogy te és a géped is visszafelé mentek térben és időben. Viszont az igaz, hogy az épület, amiben végzed a kísérletet, nem volt ott 1 millió évvel ezelőtt, tehát valószínűleg a gép tönkremenne az idő egy pontján, eggyéválna a talajjal, bármi, tehát meghalnál.

2020. jún. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 LeonScottKennedy ***** válasza:

"És ha gyorsan mozog a gép az időben? 13:00-kor még ott van, és 13:00:05-kor már nincs ott. Vagy hogy is van ez? :D Kezdek már nem hinni az időutazásban :D"


Nem, ilyen nincs. Én kezdek már nem hinni abban hogy ez egy komoly kérdés.

2020. jún. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd már el mit írtam:D

Ha térbeli mozgás nélkül időutazást hajtasz végre, akkor az űrben kötsz ki.

Tehát mégegyszer:

Ha térbeli mozgás nélkül!!!!!

2020. jún. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!