Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek az időutazásnál...

Szerintetek az időutazásnál ha visszamegyünk órákat a múltba, akkor tényleg a világűrben leszünk, mert mozog a Föld? Miért lennénk pontosan az űrben? Miért nem ugyanott?

Figyelt kérdés

2020. jún. 25. 15:19
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

"a teret nem tudod elválasztani az időtől. Térben is ugyanúgy mész visszafelé, ahogy időben, ahogy az egész univerzum halad visszafelé"

Ezért mondom, hogy sokszor írsz zagyvaságokat.

Amit most írtál, a mögött semmiféle tudományos tartalom nincs.

Te azt állítod, hogy ha pl. a Föld megtett egy világvonalat, akkor időben visszamenni csak és kizárólag ugyanezen a világvonalon lehet, csak ugye sokszoros sebességgel.

Én meg azt mondom, hogy:

1: Ez egyáltalán nincs bizonyítva,

2: Nem csak elképzelhető, hanem igen valószínű, hogy ha egyáltalán létezik a jelenség, akkor létezik más útvonal is,

3: Mi több: valószínűleg a másik útvonal a természetes.


De mondok egy hasonlatot, talán így érthetőbb:

ha fölmentél egy dombra, és nem tovább akarsz menni, hanem visszafelé - akkor egyáltalán nem kötelező a saját lábnyomaidba lépve pontosan ugyanazon az úton visszamenni. Léteznek más, esetleg rövidebb utak is, amelyeken visszamehetsz.

Semmiféle törvény nem tiltja.

2020. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

Hmm, mivel de ha vissza akarsz menni az időben, akkor nemcsak az idő hanem a teret is kódolod. Teszem azt 1892 London vagy csak Föld.... Vagy ennek tudatában úgy programozói a szerkezetet, hogy az a Föld akkori helyzetét is kiszámolja.

Tér és idő, probléma megoldva.

2020. jún. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes :D kösz a válaszokat! Tehát az idő mellé a koordinátákat is megadod? De az a baj, hogy pont a teljes Föld elmozdul. Így már az a koordínáta nem ugyanott van.
2020. jún. 26. 00:45
 34/43 LeonScottKennedy ***** válasza:

#31:

"Amit most írtál, a mögött semmiféle tudományos tartalom nincs."

De, a fundamentumok ott vannak. Az időbeli utazásnak nincs semmilyen tudományos alapja.

#32:

Hogyne, eszem f@szom. Ha ilyen egyszerű lenne a problémamegoldásunk gec már a Proxima Centaurin legeltetnénk a kardfogú elefántokat.

#33:

Még mindig nincs az egésznek semmi értelme, de valahogy a te meglátásaidnak még annál is kevesebb van.

2020. jún. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

34# miért ne, ha létezne nem filkóznánk hanem tudnánk...

S ha az a probléma, hogy csupán az idő utazással az űrbe lyukadunk ki, s a gravitáció vonzása sem annyira okés, akkor kordival be lehet lőni.


A legtöbb esetben az a baj hogy túlbonyolítjuk. nézd meg a leghíresebb logókat, hát azok sincsenek túlbonyolítva (mc donald’s; puma; adidas; nike; kfc; apple...stb)

#33 asztrológia kordira gondoltam a földrajzi inkább csak másodlagos, persze anélkül hiába kerülsz a földre, ha egy óceánba, vagy egy havas hegycsúcsra landolsz. Szerintem az egy fokkal nehezebb, az még kb kiszámítható hogy hol volt x:y pecre a föld, de az érkezési pontos helyet csak nagyjából lehelt. Erről a műhold és meteormegfigyeléssel kapcsolatos szakik, vagy cikkek tudnának beszélni. pl egy a pályájáról letért műhold, megy a belső légtérben halad, x km körzetben fog becsapódni.

[link]

kb így értsd a 'Londont'

2020. jún. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
62%

Ráadásul könnyen lehet, hogy ilyenkor a Föld belsejébe érkeznél meg.

Eleve nem értem egy időutazásnál, hogy mi történik az utazóval?

Elindul X időből, megérkezik Y időbe - és közben hol van?

Mármint fizikailag?

Ha nincs a mi téridőnkben, akkor még be is kell lépnie, ami külön problémás dolog. Mit csinál azzal az anyaggal, aminek a helyére be akar lépni?

2020. jún. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

Emiatt is csak agyalás az egész, hisz nem tudjuk.

Hisz kilépsz a jelen térből és időből, hogy belépj egy másikba.

Kérdés hat e a Tehetetlenségi nyomaték, a gravitáció? mivé válik és miből áll össze az anyag, a test? Képes e a tudat vagy a lélek elviselni ezt, azaz egyáltalán életben marad e az utazó még ha az anyagi mivolta sikeresen megérkezik is? Hisz ha kilép a jelen időből lényegében megszűnik létezni, azaz jelen fizikai lénye 'meghal'.

Ha a fizikai testtel utaznánk, sikeresen. lehet egy mukkot sem értenénk, 500 éven túl.

Tehát ha sikerül is, a földre érkezni, és nagyjából oda ahova kívántunk, egyáltalán nem biztos, hogy megtudjuk értetni vagy érteni mi is zajlik körülöttünk. hiszen ha mindent kiokoskodunk, hogyan is lehetne utazni, fellép a "Generációs szakadék", a nyelvújítások, a társadalmi beállítottság (etikett, divat stb)


Nekem a volverin féle ötlet tetszett, csak a tudatot utazgatni, ha létezik a reinkarnáció akkor ez nem lehetetlen, de ez is csak feltevés. Így is esélyes, hogy a máglyán kötne ki az utazó.

2020. jún. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
Ez jó ez a kérdés, ez tetszik. :) De egyébként szóval szerintem adjuk meg a kordinátákat is, pl az Egyenlítőhöz viszonyítva, hogy hova akarunk elhelyezkedni , a Világ melyik pontjára. És akkor nem az űrbe kerülünk. :)
2020. jún. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 Wadmalac ***** válasza:
64%

Nem tudom, van-e értelme a vitának. Próbáltok a ma ismert fizikánkkal kikövetkeztetni egy a ma ismert fizikánkkal lehetetlen esemény kimenetelét.

A téridőnkben a sebesség, az idő és ezzel a pozíció is relatív.

Nem tudsz kitűzni "mozdulatlan" pontot, amihez képest térben "ugyanoda" kerülnél egy esetleges időutazással, ahonnan térben indultál.

Ha létezhet időutazás, akkor annak lesz majd egy saját téridő-fizikája, ami megmondja, adott körülmények közt történt adott mértékű időugrás térben hova visz.

És ma a fene sem tudja, milyen paramétereken múlik.

2020. jún. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Hát szerintem pont emiatt lehet ötletelni filózni, nincs kockázat csak elmélet. Az aki ért hozzá és foglalkozik vele, az tud ezekből szemezgetni,. Nem egy nézőpontból, S 0-rol, kell kezdenie.

Lehet neked, nekem értelmetlen,de egy hozzáértőnek haszontalan?

Ja, nem vita agyalás, de igen gyakorlati haszna, az jelenleg nem sok van.

2020. jún. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!