Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A spiritualitás és a vallás...

A spiritualitás és a vallás lehet ugyan az?

Figyelt kérdés
Most láttam egy videót, amiben azt mondták, hogy végülis mindannyian ugyan arról beszélünk, csak van aki spiritual guidernek (? Nem biztos sajnálom ha nem ez a neve nem vagyok ebben jártas) van aki pedig Jézusnak, Itstennek hívja. Ez így szerintetek lehetséges? Én keresztény vagyok, és a spirituális dolgokat eddig nagyon elutasítottam, ezért érdekelne, hogy lehet e ugyan az a kettő.
2020. jún. 29. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Nem, mert a spiritizmus szelleme, ami mozgatja ezt, és a világiak helytelenül használják spiritualitásnak, sátántól ered és azon belül is az első számú legnagyobb bűnkategóriába tartozik: ezoteria és idegen istenimádás is kapcsolódik hozzá.
2020. jún. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
1+ A bűnismeretnél kezd, és gyönyörűen megmutatkozik az egész. Arra különösen figyelj, hogy ne fogadd el, amikor valaki rád mondja hogy vallásos vagy, mert az egy szimpla, szintén sátáni forrásból alkalmazott ráolvasási technikát képvisel-valójában átkozás-és sátán előszeretettel szereti alkalmazni ezt az emberein keresztül a kezdő, vagy már erősen Istennek elkötelezett keresztényekkel szemben.
2020. jún. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
2+ és átoknak minősül, hiszen a valós, rejtett forrása: sátáni..
2020. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
*első számú legnagyobb bűnkategóriába tartozik: ezoteria. okkultizmus néven megtalálod Dereck Prince tanításában.
2020. jún. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Az ugyan az pl. nem egyenlő az ugyanazzal.

Bocs.

2020. jún. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Én elég sok mindent olvastam már össze, indián filozófiáktól kezdve buddhizmusig.

Én azt tudom neked javasolni hogy tedd te is ezt és akkor látni fogod, hogy minden vallás ugyan arról szól, csak másképp neveznek meg dolgokat.

Ez egy odüsszeia.

Távol kerültünk, kiváltunk Istenből, a forrásból vagy nevezd aminek akarod.

Most pedig haza kellene jutni.

A reinkarnáció is egy rakás vallásban (például az indiánok is ismerik) jelen van és többek között a Bibliában is van rá utalás, amiből elég sok minden hiányzik egyébként.

Amit Te Szentlélekként ismersz, az a buddhistának a dharma vagy az indiánnak a Szellem.

A mindent látó szem is jelen van, vagy a szellemi síkok, ahová fel lehet ébredni.

Jézus arról beszélt, hogy mi egyek vagyunk.

Egy guru ugyan ezt vallja.

Ez is a felébredés része

2020. jún. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7%

6 Csak egy apró pici kérdés:


A Buddhistáknak van megváltójuk, egy tökéletes, bűnmentes megváltójuk?hm?


Kevered a szezont a fazonnal. Össze próbálsz most két olyan ellentétes szellemiségű dolgot, ami sosem keveredik egymással a világ Teremtése óta, és sosem fog keveredni egymással.Hanem az idők végén a mélybe lesz vetve.

2020. jún. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

"Buddhistáknak van megváltójuk, egy tökéletes, bűnmentes megváltójuk?hm?"


Nem kell semmilyen megváltó, nem is értem a kérdést.

Gondolom valami fanatikus lehetsz, aki képtelen elfogadni másokat.

2020. jún. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Jézus, Buddha stb. Ugyanolyan tudással rendelkező EMBEREK voltak. Az a baj a vallással, hogy akik a bibliát irták, átirták, fordították, stb, azoknak fingjuk sem volt és ma sincs semmiről. Ennyi az egész. Meg azért elég durva történetek vannak a bibliában. Isten mondja, hogy nyírjàtok ki az egész falut meg ilyenek.. sokan beszélnek róla, de nem olvassák.
2020. jún. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gomdolom Istenhez több út vezet, mindenki megtalálja a megfelelőt. Valaki a buddhizmuson keresztül, a másik a keresztény vallásban, a harmadik a szellemvilágon keresztül.
2020. aug. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!