Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki Magyarorszá...

Van itt olyan, aki Magyarországon él, de spirituális értelemben egy más országot/kultúrát érez sajátjának?

Figyelt kérdés

Ha igen, melyik az? Voltál már ott? Nem érzed azt, hogy oda kellene költöznöd? Miért (nem)? Itt Magyarországon meg tudod élni az ottani spiritualitást, és ha igen, hogyan? Tartozol valamilyen csoporthoz, akik szintén ugyanoda kötődnek?


Bocs a sok kérdésért, előre is köszönöm, ha mindegyikre válaszolsz!



2015. jún. 23. 16:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én a therevadai buddhizmussal szimpatizálok, de nem hagynám el a hazámat, pedig tervezem hogy a thai box-ot is kipróbálom.
2015. jún. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Én eléggé így vagyok vele. Norvégiába egyszer mindenképp el akarok menni, akár oda is költöznék ha lenne rá lehetőségem, az egyetlen ami miatt gondolkoznék rajta az a hideg. A langyos tavaszi időt szeretem, hidegben pillanatok alatt torokgyulladást kapok. De az összes nép mitológiája közül a skandináv a kedvencem, a táj télen-nyáron gyönyörű, van sarki fény, és egyszerűen van egy hangulata.


De japán kultúrájával is szimpatizálok.

2015. jún. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Én már ott vagyok. Globalizmus, éljen!
2015. jún. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, jöhetnek még!


Arra nem válaszoltatok, hogy itthon hogy "gyakoroljátok" a spiritualitást, tartoztok-e csoporthoz?


#3 hol az az ott?

2015. jún. 23. 18:35
 5/21 anonim ***** válasza:

Engem rabul ejt Afrika, azon belül is Fekete-Afrika. De nem költöznék oda, nem is látogatnék, mert azok az országok, amelyek most ott vannak, finoman szólva is hagynak kívánnivalót maguk után.


Ettől függetlenül nem tagadom meg a magyarságomat, honvágyam is van, ha huzamosabb ideig nem vagyok itthon. Viszont Afrika - furcsa, de - mintha emlékszinten vonzana, van valami ismerős, valami "hazai" benne. Ez nem azt jelenti, hogy azonnal feltalálnám vagy jól érezném magam, ha odacsöppentenének, de ez egy olyan érzés, amit semmi más kontinenssel, országgal kapcsolatban nem élek át.


Csoporthoz vagy etnikumhoz nem kötődöm, és nem is ismerek olyan embert, aki olyan elmélyülten átszellemül Afrikával kapcsolatban, mint én (vagy csak nem került még szóba). Nehéz megfogni ezt a mélyről jövő érzést, és nem is igen tudok mit kezdeni vele.

2015. jún. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Valahogy szimpatizálok az Indiai kultúrával , közel keleti kultúrával . El szeretnék költözni Ománba. Ez az álmom már régóta . Csak lehet, hogy soha sem fog sikerülni
2015. jún. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Másképp amikor úgy érzem , hogy otthon vagyok, az Anglia.. Mintha ott éltem volna előző életemben , sokkal többet is álmodom amikor ott vagyok. Minden éjjel jós jellegű álmaim vannak és szerintem egyszer sikerült olyan relaxációs transzba kerülni , hogy láttam magam előző életemben .. Mikor rá kerestem a Google- on a helyre ahol voltam a transzba Írország jött elő pont azzal a helyszínnel ahol transzban voltam , hozzáteszem, még nem voltam Írországban. Kicsit hülyén hangzik ez az egész , de olyan mintha oda tartoznám, de mélyen bennem közel kelet is jelent otthont .
2015. jún. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nektek is köszönöm, hogy írtatok!


#5 ez jól hangzik, de tényleg elég ritka. sajnos én sem ismerek Afrikát kedvelőket, de facebook csoportok vannak, vm 'Afrika iránt érdeklődők csoportja' -t láttam, szerintem nézz utána (ha még nem vagy benne).


Aaliya Shoeb: örülök, hogy írtál. Én is a Brit-szigetekhez kötődöm (a Közel-Kelethez viszont nem... furcsa hogy te meg egyszerre 2 felé). Mondták már nekem is, hogy biztos ott éltem előző életemben. Én komolyan gondolkodom azon, hogy odaköltözzek. Te nem? (Már ha Omán nem jönne össze...) Ha gondolod írhatnál többet is arról, hogy is éled meg mindezt itt Mo -n.

2015. jún. 25. 12:21
 9/21 anonim ***** válasza:
Hamarosan Nagy Britanniába költözök . Ezt a kötődést / érzést Angliához nem éreztem mielőtt még nem mentem oda. Mikor először oda kerültem , jós álmaim kezdtek lenni és sokszor volt úgy hogy tudtam hogy merre kell mennem pedig soha nem voltam azon a helyen, mintha ott éltem volna előbb . A közel kelethez mindig is vonzódtam , kiskorom óta ,, lehet ez csak vonzódás , vágy hogy megéljem azt a kultúrát stb . De az Anglia az tuti
2015. jún. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Akkor már ott vagy? Vagy eddig csak látogatóba mentél ki? Mikor költözöl ki végleg? Én is idén szerettem volna kimenni, de úgy tűnik, nem jön össze... :(
2015. jún. 25. 13:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!