Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Valaki el tudná velem hitetni,...

Valaki el tudná velem hitetni, hogy létezik bármilyen természetfeletti dolog?

Figyelt kérdés

Az elobb olvastam egy kérdést valami kuntakintili vagy miről amiben azt írták hogy meditálok akkor végig égeti valami a gerincem (külső beavatkozás nélkül). Hihetetlenül hangzik, ahogy minden más szellemes es démonos dolog is.


Azonban szeretném megtapasztalni, elhinni hogy ilyen van. Valaki segítene atélni bármilyen természetfeletti dolgot?

A legjobban az erdekel amikor tényleg érzem vagy látom a természetfelettit es nem csak pl auratisztítás amiből ugye semmit nem látok.


Sajnos eléggé földhöz ragadt és logikai beállítottságú vagyok, ezért izgalmasnak tűnik ez az egész.


Jóslás nem érdekel.

Ha számit bármit is, 22/L.



2020. szept. 23. 00:27
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: a természetfeletti nem azt jelenti, hogy nem magyarázták meg, hanem azt, hogy a tudatlanok nem tudják elfogadni, hogy valamit nem ismerünk, ezért csodákat kreálnak mögé. Csak hogy egy példát mondjak, jelenleg nagyon sok megválaszolatlan kérdés van a fekete lyukakkal kapcsolatban, a tudomány mégsem természetfeletti jelenségként kezeli (max néhány idióta).


Amiket írsz, hogy a meditáció során érezni szeretnél, szintén nem bizonyít semmi természetfeletti dolgot. Leülsz / lefekszel és gyakorlatilag arra koncentrálsz az agyaddal, hogy ezt érezd. Ha bejön, azt te okoztad magadnak, nem a lélek és társai.


Tudtad, hogy ha valaki nagyon arra koncentrál, hogy terhes, akkor a terhesség tüneteit produlálja? Még a hasa is elkezd nőni, de természetesen nem fog világra hozni gyereket, hiszen valójában csak az álterhesség esete áll fenn.

(Hozzáteszem, ezzel kapcsolatban sem tisztázott minden körülmény, de a jelenség bizonyított és a tudomány nem tartja természetfelettinek a jelenséget, csupán ismeretlennek).


Szóval ha te meditáláskor érzel valamit, amit érezni szeretnél, az sokkal inkább pszichés hatás, mint természetfeletti.

2020. szept. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Grimfox ***** válasza:
100%

21, a psziché pont olyan dolog, amit nem magyaráz teljesen az agyi, és perifériás idegrendszer működése. A jelenség inkább arra hasonlít, hogy az agy reagál az elme működésére, a test pedig az agy által leadott jelekre. Ettől függetlenül a psziché, és az elme más részei sem számítanak természetfelettinek, csak még meg nem határozottnak.


Az álterhesség jelenleg ismert jelenség, de amíg nem magyarázták, természetfelettinek számított.


Minden, ami létezik természetes, legfeljebb ismeretlen. De ezekre az ismeretlen fogalmakra nyugodtan lehet használni a természetfeletti kifejezést, csak annyit jelöl vele a beszélő, hogy számára, és esetleg a tudomány számára meg nem magyarázott jelenségről beszél. Mindenki meg fogja érteni a beszélő szándékát, ha ezt a kifejezést használja megmagyarázhatatlan dolgokra. Ha valaki szkeptikus a témában, még nem szükséges számára, hogy a saját, és mások szótárából száműzzön olyan szavakat, amik bármiféle misztikusat jelölnek.

2020. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

A természetfeletti lehet, hogy nálad ezt jelenti, de a magyar nyelvben nem. A meghatározása szerint az a természetfeletti, ami a természet törvényeivel nem magyarázható. Amiről te beszélsz, az csupán olyan dolog, aminek jelenleg nem tudjuk a tudományos magyarázatàt. Mivel a tudomàny mindenre tudományos választ keres, ezért a természetfeletti dolgokat kizárja, még ha azt el is ismeri, hogy jelenleg nem rendelkezünk megfelelő ismeretekkel, hogy az adott dolog tudományos hátterét megismerjük.


Így tehát az álterhesség sosem volt természetfeletti dolog, még ha néhàny tájékozatlan ember annak is tartotta.

2020. szept. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Grimfox ***** válasza:

Ez most szőrszálhasogatás lesz, de amit a természet törvényeivel jelenleg nem tudunk magyarázni, és az, amire nem ismerjük a tudományos magyarázatot, az ugyanaz. Azért nem ismerünk rá magyarázatot, mert még nem ismerjük a jelenség összes részletét, ezért a természeti törvényeket nem tudjuk rá alkalmazni. Ezt nevezheted természetfelettinek, ha nem éppen egy tudományos értekezést írsz a jelenségről.


De ez abszolút megfogalmazás kérdése, a kettő között sem éles határ, sem túl nagy különbség nincs. Ha neked más a véleményed erről, jó neked. Vagy rossz. Ezotéria kategóriában a természetfeletti szót elég gyakran használják.

2020. szept. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 zol56 ***** válasza:
Mondhatni a misztikumot keresed. Hát ez nehéz de nem lehetetlen...
2020. szept. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy mondod, definiálás kérdése. A te definíciód szerint akkor a tudósok is természetfeletti dolgokban hisznek, mindaddig, míg a természetfeletti dolog értelmet nem nyer. Ez elég ambivalens, én nem tartom szerencsésnek így használni ezt a szót, de ez csak a személyes meglátásom.

Szép estét neked!

2020. szept. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Grimfox ***** válasza:

Amit a tudós ismeretlennek, és a laikus természetfelettinek hív, az gyakran átfed. Ahogy jóval korábban írtam, én sem hiszek a természetfelettiben. Csak természetes dolgok lehetségesek, még ha megmagyarázatlanok is. De ettől még például az elme mibenlétét nem lehet biológiával, biokémiával, és fizikával megmagyarázni, ami azt jelenti, hogy valami nagyon fontos hiányzik a tudomány eszköztárából, amivel magyarázhatná az elme jelenségét. Ugyanilyenek az intuíció, a spontán telepátia, és más jelenségek, amik elég egyértelműen léteznek, mert az emberek döntő többsége tapasztalja, még ha ritkán is. A tudomány pedig ezen témákban csak adatgyűjtés szintjéig jutott el, és statisztikákat készített, amik hasznosak, de nem visznek közelebb a jelenségmagyarázathoz. Komoly tudósok is foglalkoztak a témával, nem csak önjelöltek. Ezeket a jelenségeket természetfelettinek hívni nem teljesen hibás, abból a szempontból, hogy a jelenleg ismert természeti törvények szerint nem magyarázhatók, de a létezésük elég nyilvánvaló. Persze ezeknek is természetes dolgoknak kell lenniük, de ahogy írtad, a természetfeletti szó megfogalmazása szerint, ezekre használható ez a fogalom.

Csak annyit akarok mondani ezzel, hogy megfeddeni azokat, akik az ilyen jelenségeket természetfelettinek nevezik, nem egészen jogos. Mindenki érti mire gondolnak ezzel, amit akarnak, azt kifejezik, nem hiszem hogy meg kéne szabni nekik, hogyan fejezhetik ki a komoly gondolataikat. Ha trollkodna, szerintem én is beszólnék, vagy hozzá sem szólnék, de ha komolyan gondolja amit mond, és értem mit akar, akkor nem kötök bele a kifejezésmódba.

2020. szept. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Grimfox, sajnos nem a hozzászólásomra reagálsz, hanem a saját agyrémeidre, ezért nem látom êrtelmét ezt folytatni.
2020. szept. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Grimfox ***** válasza:
A kérdésedre reagáltam a véleményemmel. A véleményemet agyrémnek tekinted, nem vagy nyitott az ilyen jellegű véleményre. Teljesen érthetőm nem is zavar. Azt is megszoktam, hogy sértegetik a véleményemet, az sem zavar. Ez esetben ne folytassuk a vitát, nem születik belőle semmi hasznos. A kérdezőnek sem sok haszna van abból, hogy a kérdése alatt vitázunk feleslegesen.
2020. szept. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

"én nem tartom szerencsésnek így használni ezt a szót, de ez csak a személyes meglátásom"


Megpróbàlok egyèrtelműbben fogalmazni, mint írtam, ez csak a SZEMÉLYES MEGLÁTÀSOM. Nem írtam, hogy agyrém, ezt te képzelted bele. Szerintem az a korrekt, ha úgy használjuk a szavakat, ahogy a magyar nyelv azt leírja, de ha te màshogy akarod őket használni, szíved joga.


Miben sértegettem a véleményedet? Ezt idézd, kérlek! Fontos lenne, önrevíziós céllal kérdezem.

2020. szept. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!