Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Fénysebességnél gyorsabb...

Fénysebességnél gyorsabb információátadás lehetséges a kvantum-összefonódás jelenségét kihasználóan kívül más módszerrel is?

Figyelt kérdés

Zoltánkvantumfizikus kérdése:


Szerintem mindenkit nagyon érdekel, hogy a fénysebességet meghaladóan mivel lehetséges információt közölni. Én sajnos csak a kvantum-összefonódás jelenségét kihasználva tudnék ilyen mechanikai konstrukciókat építeni. Kíváncsi lennék valaki tud-e más módszerről is?


* * *


Kvantum-összefonódásnál információátadás történik, amint az összefonódott párokon mérést vagy megfigyelést végzünk. Elég ha megfigyeljük az összefonódott pár egyik tagját és máris azonnali távolbahatással információ érkezik a társához erről a megfigyelésről. Én magam tudok olyan elméleti konstrukciókat ahol lehetséges akár millió fényévekről információt közölni ezen jelenséget kihasználva. Az érdekel ismersz-e más jelenséget, amelyet kihasználva fénysebességet meghaladó információközvetítést hozhatunk létre?



2020. nov. 7. 14:28
1 2 3 4 5
 1/41 Mojjo ***** válasza:
93%

Ó, Zoltán, el sem hinnéd, mennyire hiányoztál itt mindenkinek: semennyire.


-----


Akik esetleg újak itt a GYK oldalán, azoknak mondanám: zoltánkvantumfizikus egy jól ismert troll errefelé, aki a legkülönfélébb áltudományos zöldségekkel fárasztotta mindenki agyát sok éven keresztül. Pár éve már nem láttam felbukkanni, de sajnos, mint látszik, nem szabadultunk meg tőle. Mindenesetre egyetlen szavát sem szabad komolyan venni, illetve a legjobb direktben nem is válaszolni neki, a trolletetés mellőzése érdekében.

2020. nov. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
90%
Mélységesen egyetértek az előttem szólóval. Felejtsük el, ha lehet.
2020. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
90%
"pár éve már nem láttam felbukkanni..." Én pár hete láttam, úgyhogy örülj neki, hogy te elkerülöd:D
2020. nov. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
83%
Igen lehetséges, csak ti ott a Földön még nem fedeztétek fel.
2020. nov. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
91%
Szeretem a sört.
2020. nov. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
89%
Én meg a véreshurkát :)
2020. nov. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
88%

#1 itt volt végig, csak sunyiban. Ki más emelgette volna ki az elmúlt évek folyamán a demagóg kérdéseit, ha nem ő maga? :D

Szerintem ez a kérdés is csak azért született meg tőle, hogy legyen mit kiemelgetni majd az elkövetkezendő évtizedben.

2020. nov. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 Mojjo ***** válasza:
82%

@5-6:

[link]

2020. nov. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
93%
Amugy ha valakinek akadna elfekvőben egy drótnélküli gamer billentyűzete egérrel, akkor megdobhatna egy privivel. Köszi előre is!
2020. nov. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
14%

Szia Zoli!

Szeretem a kérdéseid.

Elgondolkodtató és rengeteg kérdést vet fel az emberben.

Jó hogy még vannak ilyen gondolkodók az emberek között.Ne hallgass az itteni szkeptikusokra.

Hatalmas tudás van mögötted.

2020. nov. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!