Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Fénysebességnél gyorsabb...

Fénysebességnél gyorsabb információátadás lehetséges a kvantum-összefonódás jelenségét kihasználóan kívül más módszerrel is?

Figyelt kérdés

Zoltánkvantumfizikus kérdése:


Szerintem mindenkit nagyon érdekel, hogy a fénysebességet meghaladóan mivel lehetséges információt közölni. Én sajnos csak a kvantum-összefonódás jelenségét kihasználva tudnék ilyen mechanikai konstrukciókat építeni. Kíváncsi lennék valaki tud-e más módszerről is?


* * *


Kvantum-összefonódásnál információátadás történik, amint az összefonódott párokon mérést vagy megfigyelést végzünk. Elég ha megfigyeljük az összefonódott pár egyik tagját és máris azonnali távolbahatással információ érkezik a társához erről a megfigyelésről. Én magam tudok olyan elméleti konstrukciókat ahol lehetséges akár millió fényévekről információt közölni ezen jelenséget kihasználva. Az érdekel ismersz-e más jelenséget, amelyet kihasználva fénysebességet meghaladó információközvetítést hozhatunk létre?



2020. nov. 7. 14:28
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
90%

Igen, igen Kvantumzolika, ne add fel, csak kitartás! Még néhány fotelegyetemet lenyomsz karácsonyig, ledoktorálsz avilagtitkaiból és rájössz majd magadtól is a megoldásra!

Mi szeretünk téged és bizunk benned!

2020. nov. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 Molyember ***** válasza:
83%
#mitgondólsz?
2020. nov. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim válasza:
79%

#1-nek:



Köszi. Bár én sem tegnap óta vagyok itt, de a válaszod nélkül "beültem volna a hintába". XD

2020. nov. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 Wadmalac ***** válasza:
56%

"Fénysebességnél gyorsabb információátadás lehetséges a kvantum-összefonódás jelenségét kihasználóan kívül más módszerrel is?"


Se úgy, se máshogy.


Sorry. Még mindig nem.

Ezer kérdésnél lett ez neked is érvekkel levezetve, hogy nem, most mégis ismét jelentkezel egy kérdésben úgy, mintha ez a megcáfolt tévedésed igaz tény lenne.


"Én magam tudok olyan elméleti konstrukciókat ahol lehetséges akár millió fényévekről információt közölni ezen jelenséget kihasználva. "


Ez most hazugság volt, vagy simán csak a fixa ideádból eredő tévedés?


Mindegy. Ha leírod ide a "módszeredet" és megcáfolják, úgyis tovább emlegeted, mint tényt.


Miért jó ez neked?


Laposföldes szinten nyomatni a fizika megerőszakolását?

2020. nov. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 Mojjo ***** válasza:
86%
Tök jó, végre egy kvantumzolis kérdés alatt sikerült nem etetni a trollt, és nem reagálni zoli agymenéseire, aztán napokkal később valakinek persze MUSZÁJ volt ezt borítania és enni adni neki, amire majd jöhet a válasza... 🤦
2020. nov. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 Wadmalac ***** válasza:
76%

Öööhm, mi itt a helyes válasz? Hogy hülye vagy és menj répát kapálni?


A kulturáltabb már trolletetés?


:)

2020. nov. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 Molyember ***** válasza:
89%

Wadmalac, ez azért jó neki, mert ezzel ki tud elégíteni egy vallásos igényt. Feltéve, hogy nem csak trollkodik, de ezt ennyi éven át csinálni szinte lehetetlen.

A klasszikus vallásos hitet nem tudja elfogadni, számára az kevés és idegen, de ettől még van benne igény a titokra és a transzcendeciára. Tudsz a kvantumfizikánál ideálisabb közeget az ilyen lelki alkat számára? Közismert, de igazából senki sem vágja.

Én se értek hozzá, legfeljebb megnézem a Discovery Science-en, hogy a neutrínó simán átmegy szinte mindenen, elhiszem, mert jobbat nem tudok, de sem világmagyarázatot, sem valami elvont istenérvet, sem a "túloldalra" utaló bizonyítékot nem várok tőle. Érdekes dolgok (egészen addig, amíg képesek lefordítani a laikusok nyelvére), de a protonbomlás lététől függetlenül menni kell másnap dolgozni, úgyhogy igazából leszarom. Csak érdekes.

Ezzel szemben a kérdezőhöz hasonló emberek számára ez adja a lét értelmét, a titok, csak rossz az útvonal és a cél. Mint régen az alkimisták, azzal a különbséggel, hogy ők valamilyen értelemben valódi tudományos munkát végeztek, még ha véletlenül is. A kvantumfizikát viszont már nem kell kitalálni, bőven elég lenne megtanulni. De mivel nem hétköznapi, jut benne hely a fantáziának, a fantáziálással alkotott világmagyarázatot meg vallásos hitnek nevezzük (és most biztos pofán akar verni az összes filozófus, de én fantáziálást írtam, nem gondolkodást).

Meg tudsz győzni egy elvakultan hívő embert arról, hogy egy bárkára nem lehet felvinni minden fajból kettőt? Nem tudod, leperegnek róla az érveid. Meg tudod győzni Kvantumzolit az elméletei légbőlkapottságáról? Dehogy tudod, eszközöd sincs hozzá, mert vagy nem értesz a kvantumfizikához te sem, vagy nem fogja érteni a képleteidet. Zoli nem hozzáférhető a tudományos érvelés számára, mert neki nincs rá igénye (és most jó fej voltam). Neki a kvantumfizika jelenti az isteni mindenhatóságot abban az értelemben, hogy ebben a fantáziával kitöltött fizikában bármi lehetséges, és mivel erre a világnézetre nem kutatással, vagy logikai úton jutott, ezért egyértelműen hit. Azt pedig ezen a szinten nem tudod megváltoztatni érvekkel.

Én szeretem Zoli kérdéseit, a maga műfajában páratlanul összetettek, a bulváros fogalmazása szórakoztat, a kérdés alatt dühöngő emberek szintén. Egy helyi mém. Van még pár ilyen a Gyakorin.

2020. nov. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 Wadmalac ***** válasza:
82%

Már rájöttem, hogy kezelhetetlen objektív szinten, mert olyanja nincs neki.

Megoldás lenne totál ignorálni, de akkor meg akadálytalanul gyűjthet laikus híveket.


Nincs jó megoldás.


Biztos enyém sem az, de kétlem azt, hogy van egyáltalán.

2020. nov. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 Molyember ***** válasza:
79%

Nem a laikus híveket gyűjti, hanem a hozzá hasonlókat. Ha valaki az ő kérdéseiben találkozik először ezzel a témával, és tetszik neki, akkor máshol is olvasni fog róla. Ekkor kiderülnek Zoli turpisságai, de ettől még elég érdekes és titokzatos marad a téma, tovább tud lépni ezen a horoszkóp-fizikán.

Ha viszont az témával való találkozást megelőzi az igény az ilyen világnézetre, akkor az illetőnek írhatsz te bármi objektív igazságot, ugyanúgy nem érdekli majd, mint Zolit.

Semmiképp sem beszélnélek le arról, hogy Zolival szemben érvelj a kérdései alatt, mert erre egy mezei műkedvelő, mint én, nem képes a téma megfelelő ismeretének hiánya miatt, simán csak tudja, hogy hülyeséget olvasott. Csak azt mondom, hogy az emberek olyanok, amilyenek, és kár ezen felhúzni magad.

2020. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 Wadmalac ***** válasza:
82%

Ja, persze, annyit nem ér, hogy dühöngjek.

Én tényleg csak a késztetésre lettem volna kíváncsi, mi motiválja.

Ez az állhatatosság (még ha zöldségben is) valami küldetéstudatot feltételez.

Ami lehet sima rögeszme is.


Engem akármennyire is érdekel a tudomány, nem motivál ilyen misszionárius ambíciókra.


Tisztelem a céltudatosságot és küldetéstudatot, de hamis irányokban inkább viszolygással nézem, mint tisztelettel.

2020. nov. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!