Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Fénysebességnél gyorsabb...

Fénysebességnél gyorsabb információátadás lehetséges a kvantum-összefonódás jelenségét kihasználóan kívül más módszerrel is?

Figyelt kérdés

Zoltánkvantumfizikus kérdése:


Szerintem mindenkit nagyon érdekel, hogy a fénysebességet meghaladóan mivel lehetséges információt közölni. Én sajnos csak a kvantum-összefonódás jelenségét kihasználva tudnék ilyen mechanikai konstrukciókat építeni. Kíváncsi lennék valaki tud-e más módszerről is?


* * *


Kvantum-összefonódásnál információátadás történik, amint az összefonódott párokon mérést vagy megfigyelést végzünk. Elég ha megfigyeljük az összefonódott pár egyik tagját és máris azonnali távolbahatással információ érkezik a társához erről a megfigyelésről. Én magam tudok olyan elméleti konstrukciókat ahol lehetséges akár millió fényévekről információt közölni ezen jelenséget kihasználva. Az érdekel ismersz-e más jelenséget, amelyet kihasználva fénysebességet meghaladó információközvetítést hozhatunk létre?



2020. nov. 7. 14:28
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Régi GYIK-os vagyok, de Nekem ki maradt KvantumZoli, valahogy szerintem nem azok a kérdések jöttek elém, szóval mi a helyzet? :D
2023. márc. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
29%

Ne akard megtudni, hogy milyen, és ne írj a már régen elhalt írásaihoz.

Ne csinálj neki reklámot!

2023. márc. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Jaj értem mire gondol KvantumZoli, a kvark elmélet.

Előbb bizonyítsuk be hivatalosan, hogy ténylegesen léteznek is a kvarkok a részecskékben, majd utána ezzel úgy is kísérleteznek, de igen, fel van vetve az ötlet, hogy mivel szabály van a kvark párokban így, ha az itt lévőt ismerjük, a párjára tudunk információt írni.

Valóban sokkal gyorsabb lenne, de ezt csak egyszer tudjuk elsütni, kivéve ha a ki küldött " vevő " vissza tudja küldeni esetleg és kvark csere történik, de azt meg akkor úgy vennénk Mi nagyon okosak elsőre lehet, hogy nem az a kvark jött vissza, pedig de.

Vagy a másik lehetőség, hogy adott a pozíciója a kvark párnak, és tud rá írni a vevő oldal, amire el módosul a Mi itteni kvark párunk.

Ezzel igen az a gond, hogy ha a vevő oldal nem tudja hogy jelezzen vissza, ergo nem ismeri a nyelvet úgymond, nem olyan fejlett a vevő oldal, hogy tudja értelmezni vagy modifikálni azt a párt.

Jó, de veszélyes megoldás lenne, mivel stabilnak kellene maradnia, valamint elsődlegesen meg kellene tudnunk oldanunk azt, hogy fixáltak legyenek a kvark párok fixált információval és fixáltan el csípni, ha módusulás történik, tehát hogy nem a " véletlen " műve az, hogy módosul az információ.

Előbb legyen igazolva, hogy vannak a kvarkok ténylegesen, majd kiküszöböljük a stabilitását és reménykedünk, hogy fejlett annyira kint a vevő oldal, hogy tudja értelmezni, modifikálni biztonságosan a kvark párt.

Itthon Én ezzel inkább nem szórakoznék egyelőre számítógépekben meg stb, esetleg utazni ezzel a módszerrel, a-a még túl ködös :D

2023. márc. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Ja látom, ez 2020-as, csak mondom miért van Ezo-ban ilyen kérdés, mivel most fel dobta, azt mondom Nekem ez kimaradt, ahogy a hsz-ket olvasom XD
2023. márc. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 Mojjo ***** válasza:
30%

Fun fact: az első kettő (u és d) fajta kvark létezése 1969-ben, több, mint fél évszázaddal ezelőtt lett kísérletesen bebizonyítva, de még az utolsónak felfeddzett t kvarkot is sikerült 1995-ben, majdnem 3 évtizeddel ezelőtt kísérletesen kimutatni.

A 33-as hozzászólás többi része pedig - a hozzászólótól megszokott módon - színtiszta hablaty, értelmetlenség, ami a félig (sem) megértett kvantum-összefonódás valamilyen kvark-fetisiszta zagyvaléka.

2023. márc. 8. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
46%
Valakinek nagyon nincs jó nő napja úgy tűnik Mojjo.
2023. márc. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

- Leírod az információkat egy text file-ba

- A file-t lemented pendrive-ra

- Fogsz egy postagalambot és a bal lábára szigszalagozod a pendrive-ot

- A galambot irányba állítod

- A galamb előtt összenyomod a teret, mögötte kitágítod

[link]

2023. ápr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
A fénysebességnél gyorsabban terjedő információt röviden pletykának nevezik.
2023. aug. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Ez a hiperfixáció a fizikai létre...
2023. okt. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
15%
A szeretet. Gyorsabban terjed a fénynél. Ha valakit szeretsz gyorsabban megérzi mint hogy a fény odaérne.
2023. okt. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!