Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Maximum 5 óra (pihentető)...

Maximum 5 óra (pihentető) alvást elérni sikerülni fog transzcendentális meditáció több hónapos/éves gyakorlásával? Tanfolyamon voltam, a mantrát megkaptam. De (még) hihetetlen számomra, hogy 8-9 helyett 5 óra alvás is elég és egészséges legyen.

Figyelt kérdés
Napközbeni 20 perc meditáció megoldható, utána 20-30 perc pihenés (alvás?) is.

2021. jan. 1. 21:15
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Ötös, ha (most már jól láthatóan) össze-vissza beszélsz, inkább ne írj semmit, mert egyedül te válsz nevetséges tárgyává. Ahogy most is.


Ez a te saját torz kifordult meg nem értett véleményed, másé, hála a magasságosnak teljesen más. És milyen jó, hogy más! :))

2021. jan. 2. 10:45
 12/12 Bátor Tintanyúl ***** válasza:
65%

Az alvásigény egyénenként változó, és elég sok tényező befolyásolja. Ezek egy részére lehet befolyásod (alvásminőség, egészségi állapot stb), egy részére nem (pl. életkor, genetika).


Voltaire vagy Margaret Thatcher beérte napi 4 óra alvással is (az alvásigényt befolyásoló gént ezért nevezték el a Vaslady-ről Thatcher-génnek).


Obama átlag 6 órát alszik, és Orbánról is hallottam már olyat, hogy 4-5 óra az alvásigénye.


A szakértők jelenleg 6 és 9 óra között határozzák meg az emberi alvásszükségletet. Extrém eltérések persze egyénenként lehetnek mindkét irányba, de ha váratlanul változik az ember alvásigénye, érdemes megkeresni az okát, mivel sok mindent jelezhet, bizonyos fertőzésektől a depresszióig.

2021. jan. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!