Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez jelenthet azt, hogy a sors...

Ez jelenthet azt, hogy a sors sem akarja, hogy "meggyogyuljak"?

Figyelt kérdés

Évek óta úgy érzem, hogy szükségem van egy pszichológusra, mivel vágom magam, és "érdekes" dolgaim vannak, de ez most nem lényeg igazából.

Szóval tavaly voltam egy pszichológusnal, de nem ért semmit. Eddig oké. Aztán volt egy öngyilkossági kísérletem, kórházba kerültem, de akkor meg nem küldtek el pszichológushoz, mert azt mondtam, hogy nem akarok már meghalni(magamnál voltam mikor bevittek). Most pedig a szüleimmel úgy döntöttünk, felkeresunk egy pszichológust. Kicsit kezdtem reménykedni, hogy hátha végre minden rendben lehet. Erre ma szóltak, hogy mint sok minden mást, a pszichológus rendelojet is bezárjak 2 vagy 4 hétre.

És nekem ezek miatt nagyon úgy tűnik, hogy a Jóisten sem azt akarja, hogy én jobban legyek lelkileg. Úgy érzem, hogy nekem nem az a sorsom, hogy egyszer lelkileg stabil ember legyek, hanem az, hogy oljem meg magam, mert annyira belefaradok a dolgokba. De én nem akarom megölni magam(jelenleg). De rettegett attól, hogy soha nem kapom meg a megfelelő segítséget, és nem lehet normális életem sose.

Nagyon hiszek a sorsban, és abban, hogy mindenkinek meg van írva hogy mi lesz vele életében. Ne nézzetek hülyének legyszi, ha kicsit furcsa ez az egész.



2021. márc. 5. 22:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az emberiség most kemény leckét kap ezzel a vírussal, de nem abból a célból, hogy te szenvedj, ne keress ilyen összefüggéseket. Gondolj arra, azok lesznek a legerősebb emberek, akik a legmélyebb rosszból másztak ki, amikor a világuk összeomlott, és mégis felálltak, és ebben megerősödtek. Ilyen leszel te is. Arra figyelj, hogy AKARJ! Tudom, nagyon nehéz akarni, de ezen kell dolgozni, hogy egyre jobban AKARJ. Az akarat ha néha el is fárad, arra figyelj, hogy soha ne engedd el, próbáld építeni, és jöjj rá, hogy hogyan kell. Ott van benned minden, csak elő kell jönnie. Ezeket fogadd meg, amíg várnod kell a pszichológusra.
2021. márc. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Itt van a ptrobléma:"Nagyon hiszek a sorsban, és abban, hogy mindenkinek meg van írva hogy mi lesz vele életében"


Nem kellene végzetesen gondolkodnod. Azt is írod semmit nem ért a pszichológus. Azért nem mert mindent el kellene mondanod ahhoz hogy ő helyesen kezeljen, összeálljon a kép rólad. Senki ne várjon az első, második találkozásnál eredményeket.


A végzetesen gondolkozás azt jelenti, hogy túlzott kontroll alatt tartod magad, túl erős az énítéleted, holott csak éppen a napi feladatod elvégzésével kellene törődnöd.


A japán Ukio-e a lebegő élet jó oldalát jelenti, nehéz átforditani, de a lényeg az hogy sehol sincs dráma, az élet szép oldalát látjuk, és semmivel sem stresszeljük magunkat.

2021. márc. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Grimfox ***** válasza:
100%

Nem, a sors nem akarja, hogy meghalj. Ha meg kellene halnod, akkor nem kellene saját magadnak ártani, akkor történne valami, ami megöl, akár akarod, akár nem. Baleset, betegség, széles a választék. Ha hiszel istenben, ő pláne nem buzdítana így arra, hogy megöld magad. Ez alatt a zárlat alatt, de az utóbbi egy évben végig, a pszichés betegek(is) nagyon rossz helyzetben voltak, mert nem tudtak eljutni az orvosukhoz, ami sokuknak biztonságérzetet jelentett. Azaz mindenki így van vele, mint te, nem csak neked ez a "sorsod".

A pszichológus jó dolog, ha elég komolyan vesz, de szükséged van egy pszichiáterre is. A pszichológus nem orvos. A pszichiáter igen, és ha már kísérleteztél öngyilkossággal, akkor mindenképp szükség van rá, hogy orvos is tudjon a problémádról. Az is fontos, hogy olyan pszichológust, és pszichiátert találj, aki hozzáértő, kellemes a személyisége, és így ki tudod vele építeni a bizalmat.

2021. márc. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia, hogy vagy?
2021. szept. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!