Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyire állja meg a helyét...

Mennyire állja meg a helyét az az elmélet, hogy a koronavírus elleni vakcinák csupán a Föld népességét hivatottak szabályozni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy olyan vegyszereket tartalmazhatnak, amelyek károsak lehetnek az egészségre, károsítják az emberi DNS-t, stb.


Mi van akkor, ha a népességet akarják ezzel csökkenteni?


Úgy gondolom, egyáltalán nem tudjuk mivel állunk szemben, mennyire van hátsó szándék e dolog mögött, miért akarják ennyire elérni a felsőbb hatalmak, hogy az emberek tömegesen oltassák be magukat...?


Mindenesetre a mai napig találgatnak, hogy milyen mellékhatásokat okozhatnak a beadott vakcinák. Nincs kikísérletezve hosszútávon, nem tudjuk a hosszútávú hatásait, emberkísérlet áldozata meg nem leszek.



2021. márc. 10. 18:59
 61/94 Mojjo ***** válasza:
89%

@60:

"Aki meg azután sem oltatott, hogy megvolt a lehetősége, az hulljon csak."


Most komolyan? Azért mert téves infói vannak és rossz következtetéseket vont le, haljon meg?

Az oltást ellenzők jelentős része ugyanúgy jót akar magának és embertársainak, mint azok, akik fel- és elismerik az oltások fontosságát és szükségességét. Lehet, hülyeségeket beszélnek, lehet makacsul teszik ezt, lehet, süketek bizonyos tényekre, de ettől még a pusztulásukat akarni... nem is tudom, ezt hogy lehetne értékelni. Remélem, illetve úgy sejtem, ezt te sem gondoltad komolyan.

2021. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/94 anonim ***** válasza:
83%

@61

Köszi, végre egy normális válaszadó aki meg ha nem is ért egyett a masikkal elfogadja az ő döntéseit is.😁

2021. márc. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/94 A kérdező kommentje:
Inkább hulljanak el a wadmalac félék, mindenki jobban járna :). Majd 5-10 év múlva visszatérhetünk a témára, és beszámolhatsz mennyire érte meg, mennyire mentetted meg a társadalmat.
2021. márc. 17. 13:52
 64/94 anonim ***** válasza:
31%

Wadmalac durván fogalmazott,

de részben egyetértek vele.

Viszont az a gond, hogy nem csak azok hullanak, akik nem akartak oltani, feltehetőleg az alacsonyabb intelligenciájuk, tájékozatlanságuk miatt, hanem akiket valamilyen oknál fogva nem lehet beoltani.

2021. márc. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 A kérdező kommentje:
Ez nem tájékozatlanság vagy pánikolás, csupán nem hiszünk el mindent, amit meg akarnak velünk etetni. A járvány létezik, de ami körülötte megy, csak agymosás.
2021. márc. 17. 13:57
 66/94 Mojjo ***** válasza:
90%

@62: Még sok-sok évvel ezelőtt sokat beszélgettem oltástagadó emberekkel L. Csaba oltáskritikus életvédők szövetsége nevű facebook oldalán. Ott úgy láttam, hogy baromi sok aggódó szülő és jót akaró, az általuk teljesen őszintén jónak tartott ügyért küzdő ember van a csoportban. Olyanok, akikhez ha emberien szólnak, teljesen kedvesek és jófejek.


A gond szerintem két forrásból táplálkozik. Az egyik az, hogy az oltások különös, nehezen érthető, titokzatos dolgok - kb talán érti az átlagember, hogy hogyan működnek, de úgy konkrétan, mélységeiben nem. És az ismeretlen eleve félelmet szül. Főleg akkor, ha még tényleg félelmetesnek tűnő elemek társulnak hozzá: alumínium és higany egyes oltásokban (spoiler: ez utóbbi nincs bennük), kórokozók bejuttatása a testbe, ráadásul furának tűnő utakon, most meg még RNS is van bennük, amiről leginkább annyi az emberek infója, hogy valami genetikai izé. Hát nem hangzik jól. Ráadásul nagy cégek fejlesztik és gyártják az oltásokat, akikkel szemben sokaknak ellenérzései és zsigeri félelmei vannak. Szóval félnek az emberek tőle és ez tök érthető. Ezt a félelmet növeli, hogy sajnálatos módon egyesek bizonyos fogalmak összezavarásával, téves infókkal, vagy manipulatívan előadott félinfókkal ilyen-olyan okokból rájátszanak az emberek félelmére. Nem újkeletű dolog.


A másik gond, hogy az oltáspártiaknak ettől egyből leakad az ékszíj az agyukban - amúgy teljesen meg lehet ezt is érteni -, így ha ismeretterjesztő, felvilágosító, félelemoszlató módon is kezdenének bele a dologba, legtöbbször az is lekezelőnek, kioktatónak, offenzívnek hat. Ráadásul sokszor csak vagdalkozás é implicit vagy akár explicit lehülyézés megy. Ez nem segít, sőt, ez csak ront a helyzeten, több okból és több módon is.


A megfelelő megoldás egy igen nyugodt és hosszadalmas párbeszéd lenne - amilyet én többet is folytattam oltástagadókkal és ha nem is mindig, de meglepően sokszor működött. Csak épp egyetlen emberrel való beszélgetés a neten hetekig, ha nem hónapokig tart, amíg szépen mindenki elmond mindent, amit akar - szóval tömegekkel nem lehet mit kezdeni így sem. Ráadásul az oltáspártiak jó része sem szakember, és igen gyakran ők is igen keveset tudnak a témáról, így alkalmatlanok is ilyen beszélgetésekre. (Nem szoktam reklámozni, de azért nekem a hátam mögött van több félév immunológia, meg mikrobiológia, laborgyakorlatostól, így talán másképp tudom megfogni a dolgokat, ami sokat tud segíteni.)


Esetleg az olyan munkák, mint amit Ferenci Tamás is csinált:

[link]

segíthetnek. De nem hiszem, hogy túl nagy olvasottságra számíthatnak az ilyen könyvek. De sajnos jobbat nem tudok.

2021. márc. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/94 anonim ***** válasza:
70%

Ha csak a saját élete múlna rajta, akkor én is csak sajnálnám őket.

De ők a másik életével játszanak. Ennyi együttérzés nincs bennük, hogy a másikat védjék.

Akkor mit sajnáljak rajtuk?

2021. márc. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/94 Mojjo ***** válasza:
89%
@63: Igen, szóval ilyenkor kialakul egy "anyádat vs. te anyádat", illetve ez esetben "fordulj fel vs. te fordulj fel" vonal. Na ez az, ami semelyik oldaltól nem vezet sehova. És őszintén, borzasztó embertelenül is hangzik, miközben tényleg él bennem a remény, hogy senki nem gondolja igazán komolyan, csak így jönnek ki az indulatok. Amíg ezek irányítják a beszélgetéseket, akár be is lehet rekeszteni őket, mert produktívak nem lesznek.
2021. márc. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/94 anonim ***** válasza:
31%

@65

De, pont hogy kb. minden hülyeséget elhiszel, amit meg akarnak veled etetni, ahelyett, hogy bizonyítékokra támaszkodnál. Különben nem írtál volna ki egy ilyen nevetséges kérdést.

Mojjo, ez szép és jó, de sem engem, sem a hatóságokat, sem a gyereket a szülő butasága miatt megölő x. y. fertőző betegséget nem fogja meghatni, hogy "ők csak jót akarnak". Ha meg lehet őket győzni, akkor győzzék meg, de addig is el kell venni tőle a gyereket, ha akadályozná a beoltatását. Mellesleg személyes tapasztalataim alapján ugyan valóban vannak meggyőzhető emberek, de nagyon kevesen. Ez amiatt is lehet, hogy azok nagy részét, akik meggyőzhetők, már általános iskolában meggyőzték.

2021. márc. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/94 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező!

Ha senkinek nem hiszel, nézd meg Patakit!

Nála nagyobb konteóhívőt nehezen találtál volna... idáig. Őt ugye már a UFO-k is elvitték.

De képzeld: amikor megfertőződött, ő is kijózanodott. Utána leírta, hogy ez nem játék, ne legyen senki felelőtlen. Saját tapasztalat alapján.

2021. márc. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!