Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha az ego feladata hogy...

Ha az ego feladata hogy megvédje a személyt akkor az öngyilkosokat miért nem védi meg?

Figyelt kérdés
2021. jún. 20. 03:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Mert túl alacsony az egójuk?
2021. jún. 20. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Megvédi, de ha semmi esély az élet helyrehozására - akkor maga alatt vághatja a fát.
2021. jún. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Grimfox ***** válasza:
100%
Az ego feladata nem az, hogy megvédje a személyt. Az ego azonos a személlyel.(latin) Az a személyiség. Mivel a psziché torzul, ha "megbetegszik", az ego nem funkcionál rendesen.
2021. jún. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen. Az egó nem őrangyal.
2021. jún. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos nem emlékszem, melyik írónk írta, de hajlok rá, hogy igazat

at adjak neki: Az öngyilkosnak (általában) nem „beteg” a pszichéje, de valamiért attól fél, hogy az hamarosan „meg fog betegedni”, vagyis meg fog őrülni. Márpedig mivel a legszörnyűbb, amit el lehet képzelni, az az, hogy az ember elveszíti az addigi önmagát (ha úgy tetszik: egóját), ezért szármára logikusnak tűnik, hogy inkább a kisebb rosszat (a halált) választja.

2021. jún. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
*igazat adjak
2021. jún. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Tak ***** válasza:
85%

Az öngyilkosok beszűkült tudatállapotban vannak,ez a depresszió tünete,így kiszorítja az ego racionális döntéseit a mindenkori szituációkból.

Röviden.

2021. jún. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tak ***** válasza:

7-es voltam,üdv a Grimmeknek,és egy kérdés is:

Te kivel beszélgetsz ha önmagadban vívódsz egy-egy döntésnél?

Vagyis ki kivel beszélget :) Nos,Grim?

2021. jún. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8, Én a 2-es vagyok, de válaszolok. Az egó beszél a másik egóhoz. Vagy hogy pontosabban írjam le az elme mind kettő - mert gondolatokból épül fel.

Viszont van valami ami nem látszik. (Pont azért mert nem elképzelhető gondolatokkal.)

2021. jún. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Grimfox ***** válasza:
80%

Tudomásom szerint nincs disszociatív személyiségzavarom, a többesszám nem indokolt.

Nem nagyon szoktam magamhoz beszélni a "belső hangon". Persze a belső hang jelen van nekem is a fejemben, azaz a gondolataim nagy része verbálisan megfogalmazódik, de például döntéshelyzetben vívódva nincs párbeszéd jellegű folyamat a fejemben. Egyedül kontemplatív meditáció közben használok párbeszédre emlékeztető megoldást, de ott is annyi történik, hogy a kérdésre, amit feltettem megfogalmazom magamnak szavakban a választ, ami felötlik. Ezt a kérdésre adott válasz formájában. Ha szavakba öntöm a felmerülő gondolatokat, veszítenek a tartalmukból, de könnyebben megérthetők, és jobban emlékszem rájuk meditáció után. Ha egyben próbálom a gondolatot felfogni, jóval nehezebb, és emlékezni is nehezebb rá.

2021. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!