Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melinda Calmar YouTube tevéken...

Melinda Calmar YouTube tevékenységéről mi a véleményetek ?

Figyelt kérdés
Ő Pleja CM , a lány aki földönkívüliekkel “társalog”(?) elméletileg és Kisfaludy György hozzá képest szerintem p.csafüst.
2021. júl. 15. 13:41
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Alapvetően nekem is az a problémám vele, hogy bár dobálózik 10 ezer, olykor millió évekkel, illetve mindenféle dimenziókkal, mégis megítél embereket az alapján, amit a közeljövőben egyrészt önmagáért másrészt a társadalomért tett.

Függetlenül attól ki oltásellenes vagy nem ez kozmikus szinten bagatell dolog , mégis ezen lovagol.


Nemrég egy videójában szembe állította a hamis illetve igaz fényt és közölte , hogy olyan magasszintű több ezer ( ha nem tízezer vagy annál jóval több) éves entitások is mint Metatron ( aki szerinte már a létezés szinte legmagasabb fokát is elérte..15.dimenziós??), vagy Toth is a hamis fény szolgálatába álltak .

Anélkül , hogy tudnám ez alatt mit ért azért nem árt elgondolkozni rajta , hogy hogyan ítélhet meg magánál jóval magasabb létezőket a maga 30-40 évével függetlenül attól milyen információk birtokosának tartja magát.

Szóval így gondolom, hogy egy erősen dolgozó egó jelentősen benne van . Nyilvánvaló , hogy érte őt anno valamiféle olyan inzultus , ami teljes mértékben eltorzította a személyiséget és fogékonyabbá tette egy idealizált létezési forma felé.

Amit csak ő tud átadni Magyarországon , ami egy igaz fény tanítás , szemben a többivel , ami nyilván nem igazi ( hisz nem ő közvetíti).

2021. júl. 16. 00:46
 12/25 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, örülök, hogy feltetted ezt a kérdést, már én is gondolkodtam azon, hogy ki kéne írni, mert én is sok videóját láttam már, és nem tudom hova tenni, egyszerűen bizonytalan vagyok. Rengeteg dologról beszél, ami nagyon érdekes a számomra, és olyan részletességgel, ahogyan más nem, legalábbis magyarul nem. Kinézetre nagyon vonzó, jól néz ki, angyali hangja van, és rendkívül jó pedagógiai, előadói képességgel rendelkezik. Viszont én sem értem, hogy miért bírál ilyen magas szintű lényeket. De hát mi ezt sajnos nem tudjuk leellenőrizni, hogy igaz-e.

Nagyon magasztalja Grabovojt, aki szintén egy bizonytalan eset a számomra. Sokan meg csalónak tartják, ő viszont nagyon dicséri. Hát ez is egy nagy ellentmondás. A feltámadás ugyan a kereszténység legfőbb tanítása, de nekem mégis hihetetlen, hogy ő is ezt tanítja Grabovojra hivatkozva, tehát a fizikai feltámadást. Az oltásokról is nagyon szélsőséges a véleménye, bár ebben a témában amúgy is nagy a káosz, ő meg az egyik végletet képviseli. Egyébként én nem kértem oltást egyelőre.


Szerintem is sok mindent összeszedett ki tudja honnan, de mivel az ezotériában rengeteg a leellenőrizhetetlen dolog, ki tudja, hogy igazak-e vagy nem. Sok általános dologról is beszél, amik szerintem alapvető ezoterikus igazságok. Én is úgy látom, hogy erős egója van. Arra is nagyon kíváncsi vagyok én is, hogy vajon mi történt vele régen, tényleg találkozott-e földönkívüliekkel.

Hátha egyszer közelebb kerülünk az igazsághoz vele kapcsolatban, érdekes és elgondolkodtató személyiség.

2021. júl. 16. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 SZücsöm ***** válasza:
27%

Már annak a ténye hogy tiltja a kommenteket is arra utal hogy kamuzik.

Bolondok ilyet nem csinálnak mert annak a biztos tudatában hogy igazuk van nem kell tiltani a hsz-eket "hisz úgyis a fikázók csinálnak magukból h*lyét".


Ő viszont tudja hogy a hsz-ek potenciális veszélyforrást jelentenek rá.

Ellenben ott van a Kisfaludy aki nem csak hogy hagyja a kommentelés lehetőségét még vissza is válaszolgat. Hisz ő "tudja"(hiszi) magáról hogy igaza van tehát nincs mitől félnie.


12 Ezotériában vagy "UFO-tan" ban szerintem az az arany szabály hogy ha valaki túl sokat tud az valószínűleg igazából semmit se tud.

2021. júl. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
33%

Sok dologról beszél, nem lehet egyértelműen megítélni, hogy milyen ő

valójában. De akik eleve nem hisznek az ezotériában, azoknak nem kell a véleményére adni, ők a vízzel együtt a gyereket is kiöntik, számukra mindenki bolond vagy szélhámos, aki ilyen dolgokról beszél.


Ez az egész dolog tehát nem fekete és fehér, mindig az adott témától függ, hogy mi a véleményem róla. Mond igen meredek dolgokat is, amikben már én is szkeptikus, illetve bizonytalan vagyok, de nem is vetem el, hanem ezekben a dolgokban megpróbálok semleges maradni, a kellő információ híján. Erre jó példa Grabovoj meg a feltámadás témája, ahogyan már utaltam rá. Ő tehát akárhogyan magasztalja, mások meg akárhogyan csalónak tekintik Grabovojt, én semleges maradok e téren, mert ahogyan írtam, nincsen ehhez kellő mennyiségű információim.


Viszont azzal egyetértek, hogy nem kéne letiltani a kommenteket. Esetleg nincs ideje őket elolvasni? Hát, ezt nehezen tudom elképzelni. Kezdetben még lehetett kommentelni, csak sajnos voltak olyanok, akik illetlenül viselkedtek, és beszólogattak neki. Erre ő kiakadt, és jelezte, hogy már nem lehet kommentelni a következő videójától kezdve.


Véleményem szerint ez így nem jó, meg lehetne úgy oldani, hogy egyszerűen törli az ilyen kötekedő hozzászólásokat. Talán ez megoldható, hogy egyenként törli azokat, akiké esetleg nem tetszik. Na de minden kommentet tiltani? De még nagyobb baj, hogy akik normálisan kérdeztek, azokra is elég indulatosan reagált, ha az emlékezetem nem csal, illetve aránytalanul hevesen.

Na, ezt így semmiképpen nem lenne szabad csinálnia, ez hatalmas hiba véleményem szerint! Ez a kommenttiltás tehát talán a legnagyobb problémám vele kapcsolatban. Akik normálisan kérdeznek, esetleg dicsérik őt, azokat véleményem szerint fent kéne hagyni, nem pedig mindenkit tiltani. Vagy pedig ha nem is törli, de nem lenne muszáj a kötekedőkre reagálni.

Valóban erős egója lehet, ahogyan már volt erről szó. Viszont sok más hasonló témájú ember sem engedi a kommenteket. Ezt nyilván mindig az adott videofeltöltő dönti el. Szerintem minden felhasználónak engednie kéne a kommenteket a videóihoz.


Ami Kisfaludyt illeti, róla sem tudok egyértelműen, feketén vagy fehéren véleményt alkotni. Régen hallottam én is, hogy van állítólag ez a különleges távcsöve. Viszont nem értem, hogy vajon miért nem mutatta meg a nyilvánosságnak, legalábbis úgy tudom, hogy nem tette meg. Hozzá kell tenni, hogy őt mostanában nem néztem videókon.



K



K



K



L

L

Ll

L

Ll



Lll

L

L


L


L



L

L


Ll



Ll

L

L

L

L

L


L

Lll


Ll

L

Lll

L

Ll

L



L


L

L

L

Ll

Ll

Öt

2021. júl. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Na, ezt a végén jól elnéztem, már álmos vagyok, és telefonról írtam, ez a fránya érintőképernyő jól megtréfált. De most már mindegy, az a lényeg, amiket a betűk fölé írtam.
2021. júl. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 SZücsöm ***** válasza:
55%

15 Ezotéria témában szerintem az esetek 99% -ban nincs az embernek kellő mennyiségű információja(legtöbbször semennyi nincs csak a vak hit). Ha ez nem így lenne akkor nem ezotéria témacsoportba tartozna a téma.


A földönkívüliekről nem lehet addig információd amíg nem találkozol 1-el se vagy amíg nem látsz közelről egy "csészealjat" stb. De még ha ez meg is történne akkor is csak annyit tudnál hogy léteznek vagy valószínűleg léteznek(végül is 1 "csészealj" lehet emberi építésű is). És ez nagyon kevés információ viszont annyira épp elég hogy ne csak a nyugdíjas spiri vénasszony vak hit szintjén legyen az ember "ismerete".

És ez minden ezo témára igaz.


Erről a pleja-ról meg még annyit hogy azt állította magáról hogy a Plejádokról jött. Ezt az állítását is elég könnyen ki lehet kezdeni. Ha az ember nem elfogult vak hívő akkor elég hamar észrevehető hogy ez a csaj nem tartalmazza magában egy képzeletbeli(vagy létező) intelligensebb, spirituálisan fejlettebb (bármit is jelentsen ez) faj tudását,eleganciáját,fejlettségét.


Én tudok a Kisfaludyról véleményt alkotni mert láttam pár videóját és pl ilyeneket szokott állítani hogy valahol Amerikában van egy magyar nyelvű indián törzs, hogy Jézus 1994 ben újjászületett méghozzá Magyar ként, és volt párszor hogy videókat mutogatott a csatornáján amivel a földönkívüliek létezését akarta bizonyítani úgy hogy tök 1értelmű volt hogy azok a videók fakek(tehát hiszékeny is az öreg).



A távcsőről csak annyit hogy állítása szerint több mint száz kiló tehát nem szállítható. Viszont az igaz hogy pl a Vágót is elhívta hogy nézze meg a távcsövét ahelyett hogy csak fikázza őt. Vágó el is fogadta a műsorban az ajánlatot (ha jól emlékszem) de Kisfaludy állítása szerint a valóságban soha nem volt hajlandó meg is nézni a fikázásának a tárgyát.

Továbbá szokott mutogatni a "méréseiről és a távcsőről is videókat" de egy laikusnak fing*a nem lesz hogy amit lát az egy gravitációs távcső e vagy csak egy összetákolt szemétdarab.

Tehát én azt nem mondanám hogy el van zárva a nyilvánosság elől. Inkább azt mondanám hogy senkit nem érdekel a dolog annyira hogy meg is tekintse és hírt csináljon a dologból.

2021. júl. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
53%

Alapvető nézetkülönbség van köztünk, én azt nem értem, hogy ha ennyire szkeptikus meg elutasító vagy ezt a témát illetően, akkor vajon miért vagy itt rendszeresen ebben a kategóriában? Mi érdekel benne?


Az, hogy a plejádokról meg akárhonnan jött bárki, aki a Földön született, ez nyilván nem azt jelenti, hogy űrhajóval idejött, hiszen eleve itt született meg. Ez arra utal, hogy a lelke származik onnan, még ha már itt is élt akár többször, tehát több életet is a Földön. Ezeket a dolgokat jó lenne, ha ők maguk, az illető ezoterikus emberek


Kisfaludy valószínűleg téved pár dologban véleményem szerint, ezt én is lehetségesnek tartom

2021. júl. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 SZücsöm ***** válasza:
81%

Nem itt az alapvető probléma hogy az érvelésemet nem érted.

Szkeptikus vagyok? Ha ez azt jelenti hogy bemondásra nem szeretek elhinni semmit bizonyíték nélkül akkor igazad van.


Elutasító? Na itt már tévedsz. Én mindenki mondandóját hajlandó vagyok meghallgatni. Az már más kérdés hogy bármilyen állítás után igényelem azt hogy az állítást tevő valamilyen módon bizonyítsa a mondanivalóját.


És nem ez nem lehetetlen. Grimfoxnak pl már sikerült. Amikor chi-ről "beszélgettünk" egy kérdésnél kérésemre leírta mit kéne tenni ahhoz hogy érzékelni lehessen az energiát. Nem hittem el amit leírt de mivel ELUTASÍTÓ se vagyok ezért úgy voltam vele pár hónapig csinálom és ha nincs semmi akkor hagyjuk. Pár nap alatt bejött amit állított. Azóta is megy és azóta se tudom hogy valós energiáról vagy csak placebóról van szó. De a "jelenség" (érzet) valóban létezik.


Tehát ő képes volt úgy állítani valamit hogy közben megadta az esélyét hogy más is utánanézzen az állítása igazának. És ez arra is megadja a választ hogy mit keresek ezo kategóriában.


Értem hogy értik. De általában arról szoktak beszélni mint ez a pleja csaj is hogy ezek a lények spirituálisan és intellektuálisan évezredekkel fejlettebbek nálunk. Tehát itt van ez az információ + az hogy emlékeznek arra a tényre hogy ők földönkívüliek voltak.

Viszont ott "berondít a valóság" hogy tök egyértelmű hogy ezek az önjelölt "reinkarnálódott angyali segítők" se nem intelligensebbek az átlag embernél se az nem derül ki hogy spirituálisan fejlettebbek lennének(sőt a viselkedésükből nekem az ellenkezője jön le), se egy "felsőbbrendű" faj eleganciájával nem bírnak se különleges képességgel,tudással nem rendelkeznek, se nem segítenek senkinek se nem lennének képesek a valós segítségnyújtásra(legalábbis nem jobban mint 1 átlag ember).


Egy dolog van a tarsolyukba és ez a hajmeresztő állításaik. És mint írtam szerintem ez már a vakhit kategória aminek értelme nincs sőt igen káros jelenség.


Szerintem Kisfaludy nagyon sok dologban téved (talán mindenben az elektronikai ismeretein kívül) és ha van olyan ember aki 0 spirituális fejlettséget tanúsít a viselkedésével/elveivel na az pont ő.

2021. júl. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
67%

Azt nem tagadom, hogy jó, ha van az emberben egy egészséges szkepticizmus. Sok ilyen ember, illetve lélek van, aki máshonnan jött, és mostantól vagy már több élet óta itt van feladata. Ez a folyamat nem azt jelenti, hogy ezek az emberek, lelkek itt a Földön csodatévő mágusok lesznek. De lehet, hogy ilyenek is akadnak köztük. Vannak olyanok is tudomásom szerint, akiknek nem jönnek elő az emlékeik, a küldetésük tudata, és szenvednek itt, nem találják a helyüket.

Az a mondat, amit az álmosság és az emiatti figyelmetlenség miatt nem fejeztem be az előző hozzászólásban, az lett volna, hogy jó lenne, ha ezek a küldöttek részletesen, érthetően beszélnének a lelkük származásáról, hogy ne legyenek félreértések.


Kisfaludy tudomásom szerint nem állított magáról ilyet, hogy az ő lelke máshonnan származna. Viszont hogyha teszem azt, ő vagy Pleja kezd el beszélni az energiáról, auráról meg hasonló dolgokról, akkor már nekik nem hiszel, csak mondjuk Grimfoxnak? Csak azért nem hinnél nekik, mert ő a Kisfaludy meg a Pleja? Remélem, hogy azért ilyen súlyos kettős mércét nem alkalmazol!


Szóval, szerintem a dolog ott dől el, hogy ki mennyire nyitott, kinek milyen az alapvető világnézete.

2021. júl. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 SZücsöm ***** válasza:
0%

De itt én nem világnézetről beszélek hanem arról hogyan alakul ki valakinél egy világnézet.


Én azt állítom ha a világnézeted "talánokra" "szerintemekre" spekulációkra és más emberek elbeszéléseire épül akkor az a világnézet annyit is ér.


Pl itt van amit leírtál az ide születő lelkekről. Honnan veszed ezeket az állításaidat? Ezek nem talán meg szerintem állítások voltak hanem rettentően specifikus kijelentések. Ha nem te vagy a "lélek kaller" aki eldönti hogy ki hova szülessen le akkor fogalmad se lehet a dologról.


Az még egy dolog hogy valaki hisz a reinkarnációban mert rengeteg az empirikus "bizonyíték"(nem szeretem ezt a szót mert nem igazán bizonyítékok). De amikor valaki elkezd arról beszélni hogy hogyan működik a reinkarnáció és kik miért reinkarnálódnak a földre azt max spekuláció szintig tartom normálisnak.


Itt az az állításod is hogy vannak olyanok akiknek nem jön elő az emléke.

Honnan tudhatna erről bárki is ha még ők maguk se jönnek rá.

+ Ha valaki magában tartalmazza az előző inkarnációjának az emlékeit az már "csodatévő mágus" számba kell hogy menjen. Hisz ez azt feltételezné hogy más spirituális képességek is léteznek és nem látom okát hogy ezekből 1-2-re miért ne lehetnének képesek. De a legfontosabb hogy ha képesek magukkal hozni az előző életeik emlékeiket akkor rettentő sok információval és bölcsességgel kéne bírniuk + olyan technikai tudással amit fel se tudnánk valószínűleg fogni.


Na már most ilyen emberekről nem nagyon hallottam. Az tuti hogy pleja nem üti meg ezt a mércét.


Kisfaludy is állított ugyan ilyen ha nem erősebb állításokat magáról. Mint pl: tud beszélni az istennel és a teremtővel, embereket szokott vinni a holdra meg a pokolra asztrál formában turisztikai célokból, képes a telekinézésre, és van vagy fél tucat ilyen állítás még amit valószínűleg már elfelejtettem. Tehát nem kell félteni az öreget.


És nem pont ez az hogy Grimfox bemondására se hittem. De ő nem is volt annyira "elvetemült" hogy csak a levegőbe beszéljen. Leírta a módszert hogy szerinte mi módon tudna BÁRKI MEGBIZONYOSODNI arról amiről írt. És nem kellett hozzá semmi csak a kíváncsi félnek 1 kis szabadideje és akaratereje. Ez a különbség az általad leírt 3 személy között. Hogy 2 közülük csak fűt fát összehordanak anélkül hogy úgy éreznék hogy bizonyítani is kéne az állításaik igazát. Míg Grimfox legalább csatol valami irodalmat,forrást,gyakorlatot hogy mi alapján derítheted ki te magad a saját szubjektív igazságodat. És mint írtam nekem már be jött 1 állítása és ezo témában ilyen még más forrásból nem jött össze.


Végszóul azt állítottad a szkepticizmus képes egészségtelen szintekre is eljutni. 1etértek de szerintem ez nagyon ritka max úgy tudom elképzelni hogy egy egészséges józan személy a saját érzékeinek nem hisz(pl: ha közelről látna egy ufót).


Viszont ez az állítás a nyitottságra is igaz csak sokkal de sokkal jellemzőbb ez az állapot az emberekre. Amikor bármiféle bizonyíték nélkül szinte bármit elhisz egy adott személy.

2021. júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!