Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van vagy volt olyan veletek,...

Van vagy volt olyan veletek, hogy egy emléknek tűnő dologról nem tudod eldönteni, hogy valóban megtörtént-e?

Figyelt kérdés
Volt egy ember, aki régen nagyon tetszett, most már nem annyira. Úgy emlékszem, hogy jóban voltunk, és sokat beszélgettünk, ugyanabba az elég nagyszámú társaságba tartoztunk. De lehet hogy ez nem történt meg. Mármint az illető létezik, van közös fotónk is, csak lehet, hogy az nem történt meg, hogy jóban voltunk és sokat beszélgettünk. Becsap az elmém? Volt ilyen veletek? Milyen történet a tietek?
2021. júl. 31. 00:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
velem olyan volt már hogy álmodtam valamit és utana úgy emlékeztem rá sokáig mintha tényleg megtörtént volna.. kicsinek sokáig azt hittem hogy anyukám majdnem levágta az ujjam, de úgy hogy már alig tartotta valami az ujjamat a hején aztán valahogy meggyógyult..kb fél év után jöttem rá hogy ez csak álmomban történt meg mikor egyszer felhoztam neki hogy ő majdnem levágta az ujjamat régebben xd
2021. júl. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem emlékszem, hogy mi volt, de magára a tényre, hogy azon gondolkoztam, hogy a megadott dolog megtörtént-e vagy csak álmodtam, arra igen.


Én a helyedben keresnék valamilyen megfoghatóbb tényeket (levelek, chatelés), vagy rákérdeznék közös ismerősnél, akivel még tartom a kapcsolatot.

2021. júl. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor pár éve meghallottam hogy meghalt Nelson Mandela, azt hittem tévedett a bemondó. Emlékszem ahogy láttam a temetését a TV-ben valamikor a 80-90-es években. Van egy G.W.Bush beszéd is az újságírók előtt amikor mondja hogy Mandela halott és senki sem szólt közbe. Aztán kiderült, hogy tévedtem mert még hosszú évtizedekig élt
2021. júl. 31. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyesmim, hogy álmodtam valamit és később rájöttem, hogy nem igaz. De olyanom is volt, hogy mondtam valakinek, hogy olyan jól elbeszélgettünk egy hete és semmire nem emlékezett és fogalmunk sem volt, hogy akkor ő vagy én tévedek... hát, igen.

Am normális, amit írsz. Ez alap emberi dolog, de rájátszik a közösségi oldalak befolyásoló hatása, hogy minden nap végignézed az emlékeidet. Ezek általában csak képek, az agy a többi részét kipótolja, de egyre pontatlanabb az emlék. Mert az emlékek nagyon sok különböző dologból állnak, nagy részben inkább érzetek, érzések, szagok, színek, hangok, pici részletek, szubjektív dolgok, mindenkinek más kerül előtérbe. A képek pedig nagyban tudják ezeket manipulálni, a legtöbb ember vizuális típus. Pl: egy igazából rossz napodról van egy képed, ahol kínodban nevetsz - pár év múlva azt látod csak, hogy nevettél valamin, biztos tök jó emlék ez a kép... Közös képeknél ugyanez megeshet, hogy van közös mosolygós képünk, akkor jóban voltunk. Közben semmi, csak lőttünk egy szelfit egy házibuliban, mert miért is ne. De az is megesik néha, hogy valakivel jó barátnak gondolod magad, aztán kiderül, hogy nem vagytok, csak te érzed úgy. Pl nem is küldtetek sose üziket egymásnak, csak kétszer beszélgettetek és az tényleg egész jó volt, de semmi egyéb. Viszont évek múlva meg barátságként emlékszik rá az ember. Az idő átértelmez dolgokat.

2021. júl. 31. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Persze bebaszas és LSD után masnaposan
2021. júl. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló történt már velem mint az egyessel. Csak én azt álmodtam hogy meghalt a dédi mamám. Utána sírva keltem fel, mert nagyon hiányzott nekem. Egy perccel később meg leesett hogy jé nem is halt meg. Él és virul :D
2021. júl. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkorból vannak olyan emlékek amikről már nem tudom eldönteni, hogy igazak, álom vagy "csinált emlék". 4-7 éves korból kb.
2021. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is inkább óvodáskoromból van néhány ilyen.
2021. júl. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Mindig ez van, ha berúgok.
2021. júl. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Fú, nekem egész sok ilyen van. Időnként elképzelek dolgokat, csak úgy szórakozásból, de mondjuk sokszor ugyanazt. Fejben eljátszom az eseményeket. Aztán, évekkel később, ha eszembe jut valami a múltból, néha nem tudom megállapítani, hogy az egy valós emlék, vagy csak ilyen sokszor elképzelt fantázia-szüleményem...
2021. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!