Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Normális, hogy nem tudom...

Normális, hogy nem tudom eldönteni, hogy tényleg megtörtént-e?

Figyelt kérdés

Olvastam itt egy kérdést itt gyakorin, valami olyasmi volt, hogy zaklattak-e suliba. Felrémlett egy emlék és nem tudom eldönteni, hogy valóban megtörtént vagy csak annó álmodtam vele, vagy honnan jöhetett ez a gondolat.

Van egy olyan emlékem, hogy 1. osztály végén az osztályom kergetett, bántott az iskolaudvaron. Úgy rémlik, hogy nem egyszer fordult elő, rúgtak, ütöttek és mintha mindenki benne lett volna. A tanároknak is szóltam, nem foglalkoztak vele.

Nem olyan gondolat ez, ami most először jön fel bennem, már többször, de így felnőtt fejjel nem tudom, hogy lett volna ez lehetséges. Nem emlékszem sérülésekre, nem emlékszem, hogy anyum bármit is csinált volna. Nem emlékszem, hogy kezdődött, hogy lett vége (talán jött a nyári szünet).

Nem tudom összerakni a fejembe, hogy valós emlék-e. Ha valós, akkor miért nem viselt meg jobban. Nem rémlik, hogy szörnyű lett volna visszamenni nyári szünetből. Vagy épp azért nem emlékszem, mert megviselt és mélyen próbáltam magamba eltemetni. Vagy igazából kb. semmi nem történt és nagyobb volumenű emléket csináltam belőle (pl. 1-2 ember volt csak, nem mindenki).


2021. jún. 11. 14:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Kb. 15 éve lehetett
2021. jún. 11. 14:44
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott ilyen érzésem lenni, egy számomra bántó dolog miatt. Nem tudom eldönteni néha, hogy ez tényleg velem megtörténhetett. Sokszor felkelek és írni akarok azoknak a személyeknek akik már nincsenek benne az életemben, majd rájövök, hogy le vannak tiltva és ez már csak egy régi emlék. De nem tudom ez mitől van. Talán attól, hogy nem akar az ember beletörődni, hogy valami rossz történt.
2021. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha egy osztály 15-30 fő megver valakit annak nyoma. Van. Vagy tele lettél volna lila foltokkal, esetleg lett volna törésed is, vagy pl orrod eltörik és véreztél volna. Ha ez így lett volna annak lett volna következménye. Ha a tanár nem is vette volna komolyan, akkor otthon a szülőd, hogy pl alig tudsz járni, vagy tiszta véres vagy vagy lila vagy bármi.

Szerintem inkább álomehetett. De nem emlékztél rá. Vagy pl olvastad ezt a dolgot és csak bemeséltél hirtelen egy ilyet magadnak. Az agy furcsa dolog. Elvileg egy teljesen ártatlan embert is meg lehet arról győzni, hogy bűnt kövtetett el vagy ölt embert.


De szerintem logikusan ilyen nem történhetett meg igazából veled. Ha töbször tényleg komolyan bántottak volna csoportosan annak lett volna nyoma. Nem akartál volna iskolába se menni meg semmi.

2021. jún. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mit számit ez ma?
2021. jún. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3

Jajj nemnem, nem ennyire véres a történet. Ami rémlik az inkább kergetés az udvaron, meg néhány csapás, rúgás felém. Amiknek persze szintén lehetett volna valamennyi nyoma, de azért nem törés, vérzés, max. lila foltok. Ha igazából megtörtént, akkor valószínű kergetés volt és meg leginkább verbális bántalmazás.

2021. jún. 22. 16:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!