Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hiszel az ősrobbanás valóságos...

Hiszel az ősrobbanás valóságosságában? Valóságosnak tekinted?

Figyelt kérdés

Közszájon forog értelmiségi körökben, hogy mi fizikusok csupán alig 50%-ban hiszünk az ősrobbanásban. Magyarul a felünk hiszi csak el, hogy így keletkezett a mindenség. Én magam őszintén elmondom, hogy kétlem, hogy így keletkezett volna, mert ellentmond a megmaradási és más természeti törvénnyel viszont ezt a nézetemet nem népszerűsítem kollégák körében, a kiközösítés félelme okán. Jánossy Lajost is sokan kiközösítették, több kollega nem beszélt az elmélete nyilvánosságra hozása után.


* * *


A világ keletkezének tudományos elképzeléseit egy legovárhoz hasonlítanám . Vannak elemi legokockák : vöröseltolódás pl, amiket összerakhatsz sokféle képpen. Nem csak az ősrobbanás rakható ki várként a legokból. Lehet állandó állapotú univerzumot is. Maga a fény vöröseltolódása több lehetséges okra vezethető vissza ; 1 - fényfáradás, 2 - fénysurlódás 3 - a csillagközi interstelláris anyagon való gravitációs vöröseltolódásra vagy a kedvencem 4 - a méretek összezsugorodására, a gravitáció folyamatosan növekszik, így az atomok egyre kisebbek lesznek. Ennek van realkitása. A nagyon ősi univerzumból származó galaxisok, kvazárok mind gigantikusak a mai galaxisocskákhoz képest. Időben visszamenve minden sokkal nagyobb volt. 5 - Ne felejtsük el, hogy az ősrobbanás ellentmond az energiamegmaradással, a thermodinamina II.főtételével, az entroópia növekedésének elvével is. Számomra emiatt sem lehetséges. Te mit gondolsz? Ha most eltekintünk attól, hogy kik mondják az ősrobbanást igaznak, akkor hogyan gondolkodsz erről?


Lehetséges, hogy más kollegák is így vannak ezzel. Nem hisznek, hallgatnak?



2021. aug. 15. 17:51
A kérdező szavazást indított:
Nem. Nem fogadom el
Igen. Egyértelműen hiszek benne
Inkább igen
Inkább nem
Még nem vagyok azon a szinten hogy állást foglaljak magamban benne
48 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/53 Mojjo ***** válasza:
88%

Csak jelezném az olvasóknak, akiknek valamilyen okból nem lenne világos: természetesen a kérdező valójában nem fizikus. Egy sima, egyszerű szégyentelen kamus, akinek csak simán ráfér az arcára, hogy ilyesmit hazudjon.

Egy valódi fizikus pl kapásból nem jönne az energiamegmaradással egy olyan rendszernél, ahol közel-távol nincs szó sem időbeli eltolás szimmetriáról. És ez csak egy a sok sületlenség közül, amit valódi fizikus nem követne el.

2021. aug. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek Mojjoval, a kérdezönek abszolút semmi fogalma sincs a fizikáról, az ösrobbanás elméletéröl (söt a magyar nyelvröl sem sok), a kérdés csak sima provokáció!
2021. aug. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
89%
Tényleg úgy gondolod kérdező, hogy itt bárki el fogja hinni azt, hogy fizikus vagy? Téged max kvantum Zoli néz fizikusnak.
2021. aug. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 LeonScottKennedy ***** válasza:
91%

A felsorolt pontok mindegyike totális baromság.

Fényfáradás, fénysurlódás? Az űrben?

"csillagközi interstelláris anyagon való gravitációs vöröseltolódás"

Ez a mondat olyan sok szinten értelmetlen. Kezdve onnan, hogy az első két szó ugyanazt jelenti. Csillagközi térben pedig nincs túl sok anyag. Gravitációs vöröseltolódáshoz pedig éppen arra lenne szükség: masszív tömegre.

"a méretek összezsugorodására, a gravitáció folyamatosan növekszik, így az atomok egyre kisebbek lesznek"

A gravitáció nem tud "növekedni". A többi pedig tényleg a what the actual fuck kategória.


Én nem vagyok egy "fizikus", mint te ;), ezért nem fogok belemenni thermodinamikába, energiamegmaradásba, stb..., de abban biztos vagyok, hogyha ellent mondana az Ősrobbanás elemi természeti szabályoknak, akkor már rég elvetették volna, nem az 50% (ami nyilván megint baromság), hanem mindenki.

2021. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
85%
Ha már az első mondatban két ordas nagy hazugság van elültetve, akkor vajon mit is lehetne várni a továbbiaktól? Nem tudom, annyira sem érdekelt, hogy az első mondatnál tovább olvassam. Annyira nyilvánvaló, hogy az első mondatot követően sem fog változni a helyzet.
2021. aug. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 Mojjo ***** válasza:
84%

@5:

"annyira sem érdekelt, hogy az első mondatnál tovább olvassam"


Te jártál a legjobban :)

2021. aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
85%
#6 Hát ha valaki, aki fizikusnak adja ki magát, úgy kezdi a kérdését a Természettudományok témekörben, hogy "Hiszel ...", majd két (sőt, három!) hazugságot is belesűrít az egysoros első modatába, arról ordít, hogy a továbbiakban is hazudni fog mint a vízfolyás. Arra meg köszönöm, nem vagyok kíváncsi.
2021. aug. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
84%

Nem kéne ezt rövidre zárni, és rögtön átrakatni az ezotériába?

Egyszerűen a tudomány meggyalázása.

2021. aug. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
87%

Tisztelt Kérdező!

Úgy vagy te fizikus, ahogyan én páncélos harci apáca.

Egy esti fakultatív előadáson én még láttam élőben Jánossy professzort.

Egészen mást mondott a világegyetemről mint amit itt összehordtál.

2021. aug. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
82%

Én hat év fegyházat adnék szándékos dezinformálásért, a magyar társadalom elleni áskálódásért, a magyar köztudat minőségének rontásáért, és hitelrontásért. Ez így összesen 24 év fegyház, ennek a kérdésnek a kiírásáért.

Hamar megszűnnének a troll kérdések.

2021. aug. 16. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!