Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hiszel az ősrobbanás valóságos...

Hiszel az ősrobbanás valóságosságában? Valóságosnak tekinted?

Figyelt kérdés

Közszájon forog értelmiségi körökben, hogy mi fizikusok csupán alig 50%-ban hiszünk az ősrobbanásban. Magyarul a felünk hiszi csak el, hogy így keletkezett a mindenség. Én magam őszintén elmondom, hogy kétlem, hogy így keletkezett volna, mert ellentmond a megmaradási és más természeti törvénnyel viszont ezt a nézetemet nem népszerűsítem kollégák körében, a kiközösítés félelme okán. Jánossy Lajost is sokan kiközösítették, több kollega nem beszélt az elmélete nyilvánosságra hozása után.


* * *


A világ keletkezének tudományos elképzeléseit egy legovárhoz hasonlítanám . Vannak elemi legokockák : vöröseltolódás pl, amiket összerakhatsz sokféle képpen. Nem csak az ősrobbanás rakható ki várként a legokból. Lehet állandó állapotú univerzumot is. Maga a fény vöröseltolódása több lehetséges okra vezethető vissza ; 1 - fényfáradás, 2 - fénysurlódás 3 - a csillagközi interstelláris anyagon való gravitációs vöröseltolódásra vagy a kedvencem 4 - a méretek összezsugorodására, a gravitáció folyamatosan növekszik, így az atomok egyre kisebbek lesznek. Ennek van realkitása. A nagyon ősi univerzumból származó galaxisok, kvazárok mind gigantikusak a mai galaxisocskákhoz képest. Időben visszamenve minden sokkal nagyobb volt. 5 - Ne felejtsük el, hogy az ősrobbanás ellentmond az energiamegmaradással, a thermodinamina II.főtételével, az entroópia növekedésének elvével is. Számomra emiatt sem lehetséges. Te mit gondolsz? Ha most eltekintünk attól, hogy kik mondják az ősrobbanást igaznak, akkor hogyan gondolkodsz erről?


Lehetséges, hogy más kollegák is így vannak ezzel. Nem hisznek, hallgatnak?



2021. aug. 15. 17:51
1 2 3 4 5 6
 31/53 Mojjo ***** válasza:
81%

@29:

"Lehet hogy nem olyan kutatás volt ami 100%-ban bizonyítani, hanem ami annyira egyértelmű hogy szinte biztos"


Nem, nem volt semmi ilyesmi.

2021. aug. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 LeonScottKennedy ***** válasza:
20%
Elon szerint 1 a trilliárdhoz az esélye, hogy nem szimulációban élünk, az érvelése is elég meggyőző volt. Az én Istenem pedig Elon, én hiszek benne :D.
2021. aug. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagyok ezós. De miért kell ennyire lenézni és ledegradálni őket? Nekem ez a gusztustalan. Elvileg értelmes emberek vagytok. Ez a felsőbbrendűség-alsóbbrendűség dolog mélyen undorít. A mai világot erősen jellemzi. Ha fel is tettek egy kamu kérdést, az okosabb embernek okosabban kellene viselkednie. A stílus maga az ember. Ha nem tetszik, akkor meg nem kell válaszolni, vagy legalább linkelj valamit basszus. De ezen rugózni hogy az ezóba került gusztustalan. Oké oda került, és akkor mi van? Ha okosabb lennél nem tennél megjegyzéseket.
2021. aug. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
14%

30-as az hogy olyan dolgokat állítanak ami emberi ésszel felfoghatatlan meg a Marsra akarnak embert küldeni mikor a Fold melegszik és belefulladunk a szemétbe

Már ha ez mind igaz

2021. aug. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 Wadmalac ***** válasza:
79%

"De miért kell ennyire lenézni és ledegradálni őket? Nekem ez a gusztustalan."

Az neked nem gusztustalan, hogy a "kérdés" nem más, mint a komplett tudomány hülyeségnek beállítása? A tudomány rovatban?

Mert ott indult, épen a tömény hülyeség miatt került át az ezóba.

És ezredik ilyen, ezredszer ugyanattól a 2-3 embertől, mindig ismétlődve, minden cáfolat ellenére újrakezdve.



Nem. Ezredszer az embernek már nincs energiája udvariasan újra elmagyarázni azt, amit már ezersze megtett, hatástalanul.

Amikor először jön oda hozzád valaki elmondani egy xar viccet, meghallgatod, esetleg udvariasan úgy is csinálsz, mintha tetszene.

De mikor ezredszer állít oda ugyanazzal, akkor már azt mondod, hogy na menj te innen a pi....


Ez a helyzet.


És aki még reagál egyáltalán, abba még a tudomány rovatban állt bele a kérdező vagy másik hasonló "alternatív gondolkodó".


Nem, az ezóban sem mindenki ilyen. Akik nem ilyenek, azok nincsenek is agyonekézve.


De aki a tudomány rovatba jár vécé helyett lerakni a fekáliáját, az számoljon a következményekkel.

2021. aug. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
79%

Szerencsétlen, élettelen provokátor.

Miért nem szerzel inkább barátokat, miért nem nézel valami értelmes elfoglaltság, hobbi után?

2021. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
26%

IItt főként szkeptikusok írogatnak (válasznak nem nevezném) egymás szórakoztatására, a kategória züllesztése céljából.

A gondolkodás rájuk nem jellező. Ők semmiben nem hisznek, vakon szajkózzák, amit az iskolában a fejükbe vertek.

A "tudományos körökben" az önálló gondolkozás tilos.

Vajon miért?

2021. okt. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 Wadmalac ***** válasza:
76%

"Itt főként szkeptikusok írogatnak (válasznak nem nevezném) egymás szórakoztatására, a kategória züllesztése céljából.


A gondolkodás rájuk nem jellező."


Ha neked az alaptalan álmodozás a gondolkodás, akkor TE tévesztettél rovatot.

2021. nov. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
82%

Figyusz Wadmalac #38, a kérdést közben áttették az ezóba.

Itt ha valaki fotelben ülve kitalálja, hogy az univerzum egy Nagy Fekete Uborka ( világító kis ripacsokkal ) az a menő. Nehogy má' mérésekkel, vagy műszeres megfigyelésekkel bármi összhangot mutasson!

Vagy mint a Kérdező, kb. 100 - 150 éve megcáfolt elméleteket ( fényfáradás, fénysúrlódás, stb.) húzzon ki a kukából, és azzal hülyítsen másokat.

2021. nov. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 Wadmalac ***** válasza:
82%

#39: Hopp, nem vettem észre a költöztetést.

Ebben a rovatban tényleg nem várok csodát.

2021. nov. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!