Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hiszel az ősrobbanás valóságos...

Hiszel az ősrobbanás valóságosságában? Valóságosnak tekinted?

Figyelt kérdés

Közszájon forog értelmiségi körökben, hogy mi fizikusok csupán alig 50%-ban hiszünk az ősrobbanásban. Magyarul a felünk hiszi csak el, hogy így keletkezett a mindenség. Én magam őszintén elmondom, hogy kétlem, hogy így keletkezett volna, mert ellentmond a megmaradási és más természeti törvénnyel viszont ezt a nézetemet nem népszerűsítem kollégák körében, a kiközösítés félelme okán. Jánossy Lajost is sokan kiközösítették, több kollega nem beszélt az elmélete nyilvánosságra hozása után.


* * *


A világ keletkezének tudományos elképzeléseit egy legovárhoz hasonlítanám . Vannak elemi legokockák : vöröseltolódás pl, amiket összerakhatsz sokféle képpen. Nem csak az ősrobbanás rakható ki várként a legokból. Lehet állandó állapotú univerzumot is. Maga a fény vöröseltolódása több lehetséges okra vezethető vissza ; 1 - fényfáradás, 2 - fénysurlódás 3 - a csillagközi interstelláris anyagon való gravitációs vöröseltolódásra vagy a kedvencem 4 - a méretek összezsugorodására, a gravitáció folyamatosan növekszik, így az atomok egyre kisebbek lesznek. Ennek van realkitása. A nagyon ősi univerzumból származó galaxisok, kvazárok mind gigantikusak a mai galaxisocskákhoz képest. Időben visszamenve minden sokkal nagyobb volt. 5 - Ne felejtsük el, hogy az ősrobbanás ellentmond az energiamegmaradással, a thermodinamina II.főtételével, az entroópia növekedésének elvével is. Számomra emiatt sem lehetséges. Te mit gondolsz? Ha most eltekintünk attól, hogy kik mondják az ősrobbanást igaznak, akkor hogyan gondolkodsz erről?


Lehetséges, hogy más kollegák is így vannak ezzel. Nem hisznek, hallgatnak?



2021. aug. 15. 17:51
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:

37 "A gondolkodás rájuk nem jellező. Ők semmiben nem hisznek, vakon szajkózzák, amit az iskolában a fejükbe vertek.


A "tudományos körökben" az önálló gondolkozás tilos.


Vajon miért?"


-Én fizikus vagyok, ebben a körben is mozgok, így meg tudom válaszolni. Az ELTE-TTK fizikus szak kezdettől egy versenyló képző. Már az első órán Groma tanár úr differenciál egyenleteket írt fel, amit még nem is tanultunk középiskolában (van aki igen). Meg yaz állandó versengés, ez arra kondícionálja a hallgatókat hogy másoknál jobbak legyenek. Mivel a szakterületek annyira szerteágazóak és bonyolultak, ezért már nem nem arra szakosodott kollega meg sem éri, hát még a pályán elinduló diákok. Így nagyban beivódik az agyakba a "MINDENT FOGADJUNK EL AMIT FELÜLRŐL MONDANAK" mentalitás, amiből később sem lehet kiszakadni

2021. nov. 7. 12:43
 42/53 anonim ***** válasza:
89%

Te nem vagy fizikus.

A fizikus a tényekről beszél, bizonyítékokkal alátámasztva (ez az, amit te nem tudsz) - és nem arról, hogy ki miben hisz.

2021. nov. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 Mojjo ***** válasza:
89%

@41: Én véletlenül tényleg jártam az ELTE TTK fizikus szakára. Semmiféle differenciálegyenletet nem írkál se Groma, se senki más a táblára nem hogy az első órán, de jódarabig. Illetve... amit felírhatott és ha véletlen ott melegedtél, akkor legyőzhetetlen differenciálegyenletnek hathatott neked, az az volt hogy v = ds/dt avagy t'. És azt is elmagyarázza. Tetszőleges nem síkhülye hetedikes általános iskolás simán megérti.


A többi is full hülyeség, amit írsz. Millió fényév távolságra van ez a szak a versenyistállótól, ha létezik szak, ahol nem rivalizálás, hanem egymás segítése megy, az ez, a hangsúly a megértésen van stb stb...


Szóval két eset lehetséges: vagy full kamu minden, amit írsz, vagy annyira gyengék a képességeid, hogy a középiskolás szint feletti magyarázatokat már képtelen vagy befogadni és azt sem fogod fel, hogy elmagyarázzák neked a dolgokat és meg lehet azokat érteni. Mindkettő verzió esélyes.

2021. nov. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 Mojjo ***** válasza:
91%
Ja és természetesen fizikus az nem vagy. Ilyen szerény szellemi képességekkel nem lehet elvégezni azt a szakot. Nem kizárt, hogy ezért haragszol rá, meg az egész fizikus társadalomra is.
2021. nov. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
11%

Ha a galaxis abbol alakult ki 13 milliard eve az még hiheto, de hogy az egesz univerzum, azt nem hiszem el

Elotte mi volt helyén?

Az meg teljességgel kizart hogy galaxis kozepen levo fekete lyuk is 13 milliard eves legyen, sokkal oregebb szerintem

Egyszeruen 13 milliard evig terjed a feny, ennel tovabb nem latnak a tudosok

A feny se megy orokké

2021. nov. 8. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
73%

"sokkal oregebb szerintem"

Csak ez nem hasraütésre megy.

13 milliárd éves fényt látunk, és ebben még nincsen galaxis, sem fekete lyuk.

Az első csillagok kialakulásához 300000 év kellett, ebből az első - igaz, jó nagy - fekete lyuk pár millió év alatt alakult ki.

2021. nov. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 Wadmalac ***** válasza:
86%

"Az meg teljességgel kizart hogy galaxis kozepen levo fekete lyuk is 13 milliard eves legyen, sokkal oregebb szerintem"


Aztán ezt miből gondolod?


Ha nem volt még galaxis, miből lett a fekete lyuk behulló anyaga?

Éppen hogy a galaxisok öregebbek a központi fekete lyuknál.

2021. nov. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
16%
Kus vagyoka a fizikához. Én már a térgörbületből jön a gravitáció vitánál le lettem hülyézve fizikusok által, amikor megkérdeztem, hogyha a feje felé kötök egy spárgán 2 méterre egy téglát nem görbül ha elvágom görbülni kezd? Aki egyáltalán válaszolt annak az egyetlen érve a "barom" volt. Arra a kérdésre, hogy honnét jön a tégla gyorsulásához az energia még erre sem futotta. Amennyiben egy kutatóintézet milliárd eurókat kap a gravitóciós hullámok kapcsán, akkor ők fognak olyat találni. Ennyiért én is találnék gavitronokat. Egy fúziós erőmű már más. Az vagy műkszik vagy kevésbé. Nekem pl. programozóként az állandó fénysebesség kapcsán a programhiba kifejezés jutott eszembe. Ami nem is igazán hiba. Arra nem gondolt a tervező hogy ennek a mérésnek valajha jelentősége lesz. A rendszer ettől függetlenül elketyeg.
2021. nov. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 Wadmalac ***** válasza:
76%

"megkérdeztem, hogyha a feje felé kötök egy spárgán 2 méterre egy téglát nem görbül ha elvágom görbülni kezd?"


Hát ez tényleg elég butaság.

Ha előtte nem görbülne, a tégla nem húzná a kötelet.


Nézd, az ellen, hogy amit nem értesz, hülyeségnek nevezed, csak te tudsz tenni.

Tanulással.

2021. nov. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

48 Folyt.

Srácok arrak a kérdésre, hogy hogyan lehet kiíratni egy gráfból a hurkokat nem válasz a nullára lepontozás. Programozónak valós problémákat kell megoldania. Nem elég ha bebiflázza az anyagot. Egy munkahelyen szembejövő feladatot nem lehet elütni azzal, hogy hülye vagy főnök. Meg kell magyarázni, honnét jön az energia a gyorsuláshoz. Lehet-e ebből a cégnek haszna. Esetleg lehet azt mondani, hogy kevés a tudásom egy gráf bejárásához, de a hülye a feladat jellegű válasz nem karrierépítés jellegű.

2021. nov. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!