Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ádám, Éva, Lucifer, Lilith....

Ádám, Éva, Lucifer, Lilith. Melyik elem tartozik hozzájuk? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

Víz, föld, levegő, tűz.


Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Lentebb leírom én is, de nem szeretnék senkit befolyásolni, úgyhogy azt még ne olvassátok el!



2021. szept. 26. 17:38
 1/6 A kérdező kommentje:

szerintem Éva=föld, de a többiben nem vagyok ennyire biztos.

Lilith, mint éva ellentéte a levegőnek kéne lennie, de szerintem víz is.

Lucifer a tűz vagy a levegő szintén.

Ádám meg tűz vagy levegő szintén, de föld is lehetne.

2021. szept. 26. 17:44
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Ádám fix föld.

Éva Levegő

Lucifer tűz

Lilith víz

2021. szept. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem Éva föld, mert ugye a nő képes valami fizikait létrehozni férfi segítségével, de a nő testében.

Ádám a tűz, mert ehhez az elemhez köthető leginkább az akarat, és a szenvedély.

Lucifer a levegő, aki "a tagadás ősi szelleme", és valahol a gondolkodással hozható össze, meg hogy rávilágít mindenre egy másik szemszögből. (Lsd Az ember tragédiája)

Lilith pedig a víz.(Bár Lilithről nem sokat tudok...)

2021. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
15%

Oltári nagy fa@@ág már ne is haragudj pl. ezaz Ádám?:


[link]


A bibliai hazugság senkit nem érdekel..

2021. szept. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Ádám - tűz: egyszerre képviseli minden embernél a tudást és pusztítást, az ember értelmes lény, Ádám az első, akinél fellobban az értelem szikrája, mint egy kisgyermek kíváncsi, de ez a kíváncsiság kegyetlenségbe is átfordulhat (kitépi a légy szárnyait), pont olyan, a tudás, mint a tűz, ha kordában van tartva, akkor hasznos, kontrolálatlanul viszont felemészt mindent, az értelem, tudatosság


Lilith - víz: a tűz ellentéte, az élet egyik alapvető feltétele és forrása, nélkülözhetetlen, de ugyanolyan pusztító lehet, mind a tűz maga, egymást kioltják, de mindkettőre szükség van, ez a spiritualizmus talán, minden, ami a tudatalattihoz tartozik


Éva - levegő: nem kevésbé fontos, mint a másik kettő, a tűzzel harmonikusabban működik, mert táplálja azt, a víz pedig a levegőt táplálja, játékos és kegyetlen is tud lenni, ha meggondolotlan, akkor mindent elsöpör, kiszámíthatlan, ezért nem lehet irányítani se, az ösztönök pont ilyenek


Lucifer - föld: a racionalizmust, józan eszet kötném hozzá, ami mindenre tudni akarja a magyarázatot, magát a rendet is képviseli, magához köti a másik hármat, ezért nem zuhan minden káoszba

2021. szept. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
9%
Nincs olyan, hogy 4 elem. Mi alapján ezek?
2021. szept. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!