Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Profi, szakértő kundalíni...

Profi, szakértő kundalíni jóga tanár elérhetősége?

Figyelt kérdés
Tapasztalattal rendelkező, aki a hátteret is professzionálisan tudja.

2022. okt. 3. 06:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Spontán ébredés miatt keresel segítséget?
2022. okt. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Olyasmi miatt, azt hiszem...
2022. okt. 3. 09:12
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

[link]

Itt leírnak mindent ami fontos általánosan, illetve van egy fb csoportjuk rendszeres meditációkkal, gyakorlásokkal. Ők hiteles, pozitív csapat.


Néhány embernek egyszerűen csak felébred "sima" meditáció közben és elindul felfelé, átmegy az energiaközpontokon, és felhoz dolgokat.

Képekkel kommunikál, kérdezhetsz is tőle, "ez" egy élő és intelligens energia.

Nagyon nem kell "semmi extrát" tenned, tudja mit csinál, de sokan sokféleképpen megszenvedik amikor átmegy a központokon, és ott blokkok, elakadások, stb. vannak.

Írj ha "specifikusabb" problémád, félelmed, stb, van, és sok sikert 🙏

2022. okt. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

3-as

"Nagyon nem kell "semmi extrát" tenned, ... megszenvedik amikor átmegy a központokon, és ott blokkok, elakadások vannak."

Ebben az az ellentmondásos, hogy a kundalini emelkedése épp azzal érhető el, hogy oldjuk a blokkokat. Ha ott a blokk akkor nincs hova mennie... elakad (ezért helyes is az "elakadás" kifejezés használata).

Szóval szerintem a blokk feloldását "kell megszenvedni", de leginkább tenni kell érte. Azaz a kemény munka, amivel feloldod a blokkot jelentkezhet bizonyos értelemben "megszenvedésként", nem az, hogy átmegy rajta a kundalini.

2022. okt. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Nagyon nem kell "semmi extrát" tenned" arra értettem hogy nem kell speciális ismeretekért különböző gurukhoz járni, valóban, kicsit jobban is kifejthettem volna, de a link mindenre választ ad, és a csoport végig is viszi, ezért ellógtam az írást.

4# persze helyesen mondja, a blokkokat oldani kell a központokban, ami az igazi munka.

2022. okt. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Hogyan lehet oldani a blokkokat?


Nézem majd az oldalt is, de nem vagyok jó angolból.

2022. okt. 6. 13:16
 7/15 anonim ***** válasza:

#6

Jóga életmóddal:

1. Tartsd be a jámát-nijámát

2. gyakorold az ászanákat (pózok)

3. ha 2-esben már bírsz érezhető tudással és gyakorlattal kezd a légzőgyakorlatokat is


... Aztán már ismerni fogsz egyébb érzékszervi, érzelmi, mentális és tudati gyakorlatokat. Ez vezet a meditációhoz.


Az ászanák egyébként talán a legjobban oldják a blokkokat, és állítják helyre a csakrák működését... az anyagi valóság irányából, azaz a testi merevségek oldásán keresztül..

Legalábbis itteni társadalmi viszonyaink és életmódunkban, ami anyagias szemléletű.

2022. okt. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hatha jóga ászanákat régebben csináltam. Melyik rendszert ajánlod? Szeretnék prifitól tanulni.


Jáma-nijáma oké.


Csináljak pr@najámákat?

2022. okt. 6. 21:18
 9/15 A kérdező kommentje:
*profitól 🙂
2022. okt. 6. 21:19
 10/15 anonim ***** válasza:

8-as


Igen pr@najámázz, ha tested megerősödött és rugalmassá vált az ászanázásban.

Mit értesz "rendszer" alatt?


A Hatha a jóga egyik útja a négy közül, a célirányos gyakorlás. Az jáma, nijáma ászana, pr@najama, prátjhára, dhárana, djána a fokai a samadhi felé. Ez Patandzsáli rendszere, a jóga nyolc ága, az ashtanga.


A mifelénk található "jóga irányzatok" szerintem egyéni lelemények, nem ritkán anyagi számításból kreált, megkérdőjelezhető hatású dolgok. A megkérdőjelezhetőségük nem azt tagadja, hogy van akinél ez működik, hanem arra gondolok, hogy nincs mögöttük alapos tudás, ami helyén kezeli, és tudja kinél mi működik, vagy mi működik általánosságban, mindenkinél.


Vannak ászana, P@najama stb gyakorlásának iskolái. Pl vallási közösségek hagyományában, vagy nagy mesterek nyomán (parampará)



Remélem a fentieket nem veszed kioktatásnak. Csupán érdeklődésed kapcsán osztom meg szerintem ide kapcsolódó tudásomat. Nem feltételezek semmit a tiedről.


Én B.K.S. Iyengar felfogását, tanítási és gyakorlási módszerét találtam biztosnak, biztonságosnak és hatékonynak. A biztonságosság kérdése fontos, mert bizony találkoztam már a helytelen gyakorlás káros hatásaival. Iyengáros oktatóknál viszont legrosszabb esetben is csak a célzott (jótékony) hatás mérsékeltsége tűnt fel mint "probléma". Ez is csak az általam ismert oktatók kis százalékában.

2022. okt. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!