Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Profi, szakértő kundalíni...

Profi, szakértő kundalíni jóga tanár elérhetősége?

Figyelt kérdés
Tapasztalattal rendelkező, aki a hátteret is professzionálisan tudja.

2022. okt. 3. 06:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10-es kiegészítése


Tehát az eredeti kérdésedre válaszolva. Kudalini jog tanár elérhetőséget nem tudok adni.

Iyengár módszerben járatos mestert tudok ajánalni, és az a véleményem, hogy e szerint gyakorolva megfelelően emelkedik majd a kudalinid.


A kudalini jóga néven futó irányzatokkal kapcsolatban szkeptikus vagyok. Patandzsálit tekintem tiszta forrásnak, és szerintem Iyengar azt követi.

2022. okt. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Nem vettem kioktatásnak.

Olvastam Patandzsáli Jóga szútráit.

Nem tudom, milyen a "kundalíni jóga", csak vki ajánlotta privát üzenetben.

"Iyengár módszerben járatos mestert tudok ajánalni" - köszönöm, ha megírod.

2022. okt. 7. 09:47
 13/15 A kérdező kommentje:
Feltételezem, hogy az egyéni dósákból kiindulva lehetne személyre szabott(abb) az oktatás.
2022. okt. 7. 09:55
 14/15 anonim ***** válasza:

Bizonyos szóhasználatbaan, a dósa már az egészségtelen egyensúlyvesztett állapotra használt kifejezés. Bár valóban, van ahol maguk az ajurvédikus orvosok is az alkat megnevezéseként használják. Tri-dósa rendszer ugye a kapha, pita, vata hármas, melyek kombinációi jellemzik az ember alkatát és állapotát.

És igen. Az ászana és pr@najáma (hogy tudnám milyen alapon védet le TM szanszkrit nyelvi kifejezést bárki!!!) gyakorlás az eredendő alkat, és a pillanatnyi állapothoz igazítva kellene történjen, hiszen az ászanák is csoportosíthatók a szerint, hogy mely dósát egyensúlyozzák, vagy fokozzák.


A jó tanár ezeket automatikusan figyelembe veszi, hisz van már némi ítélő képessége a "tanítványaira" vontakozóan. Sőt az aktuális évszakot és aznapi időjárási viszonyokat is figyelembe veszi. Nem mondom, hogy gondolkodik, hanem egyszerűen van már tapasztalata a gyakorlában, és tudja mikor mit esik jól, és mi nem.

Pl.: a nyári melegekben a hátrahajlítós pózokat nem kell nagyon erőltetni, csak enyhéb gyakorlás. Viszont hideg időben pont jól jöhet a pita fokozása. stb....

2022. okt. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen!!! És a többit is!
2022. okt. 8. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!