Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A negatív gondolatok valóban...

A negatív gondolatok valóban bevonzzák a negatív dolgokat?

Figyelt kérdés
Jó ideje ezt érzem. Minél jobban félsz valamitől, minél jobban úgy vagy vele, hogy á úgysem sikerül,természetesen nem fog sikerülni. Ha viszont úgy állsz hozzá, hogy jó lesz, akkor jó lesz. Más is van ezzel így?
2022. nov. 19. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Én nem tudok valamihez hozzáállni. Azt hogy kell? Azt tudom, pl, hogy van egy helyzet, belátom hogy a céljaimhoz ezt kell csinálnom vagy azt, és akkor igyekszem a jót csinálni, amennyire tudom. Vagy van az hogy kitalálom a céljaimat, igyekszem jó célokat kitalálni. Vagy olvasok valamit, és próbálok gyakorolni egy technikát, pl ismételgetek egy pozitív dolgot, vagy az események, amik történnek, könyvek, emberek szavai, megtetszenek és jó kedvre derülök tőle, pozitív változást hoz az életembe. De ez hogy hozzáállni, ez milyen agyi folyamat?
2022. nov. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

A negatív gondolatokat nem lehet befolyásolni, szóval eleve veszett ügy

Bár arra még a mai napig nem adott senki választ, hogy ha rossz gondolataid vannak az hogyan vonzza be a rosszat

2022. nov. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Grimfox ***** válasza:
77%

A negatív gondolatok kihatással vannak a hangulatodra, a szellemi, és fizikai teljesítőképességedre, a motivációdra. Szóval mindenre, ami a sikerhez szükséges. Ha mindezeket megnyirbálja a negatív hozzáállás, akkor szinte semmi esélyed, hogy tényleg sikert érj el. Gyakorlatilag nincs meg hozzá semmi, hogy elérd a célod. Ha pozitívan gondolkodsz, ennek az ellenkezője történik, és jelentősen növekszik a sikered esélye.

A félelem esetén kicsit más a helyzet, ott nem pont bevonzod a félelmed tárgyát, hanem vagy te magad hozod létre(például a hipochonderek esete), vagy a figyelmed ki van élezve azokra a helyzetekre, amik a félelmed irányába vezetnek. Amikor közeledsz hozzá, a tudatod önigazolást talál, hogy "na ugye, hogy itt van, amitől félek". Olyasmi, mintha egy negatív dologgal kapcsolatban kapnál pozitív visszacsatolást. Lehet, hogy ez így nem hangzik annyira "ezoterikusan", mint ha vonzással magyaráznánk, de ez mind az elme erejéből fakad, úgyhogy bőven az ezotéria térfelén van.

2022. nov. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

3. Mi az a negatív hozzáállás? PL valaki direkt rosszul érzi magát egy helyzetben? De azt nem lehet direkt. Mi az hogy "hozzááll"? Erőlteti magát egy gondolatra, mantrázik, ismételget?

Mert azt értem hogy technikákkal lehet jobb állapotba hozni valakit, de az nem hozzáállás hanem a kitartó munka eredménye.

2022. nov. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Grimfox ***** válasza:
87%

Nem. Például benneragad egy önostorozó körben, hogy ő erre nem képes, vagy szorong, és nem tesz ellene semmit, vagy alapvetően pesszimista. Ezek csak félig tudatos tényezők, és ha valaki változtatni akar rajtuk, azért eléggé keményen meg kell dolgozni, mert az ember hajlamosabb negatívan hozzáállni dolgokhoz.

Ezt nem tudatosan, direkt csinálják. Ez sok esetben a csalódás elkerülésének egy mechanizmusa. Ha a rosszra számítasz(tudat alatt), akkor nem fog annyira megütni, ha tényleg rossz dolog történik. A tudattalan nem számol azzal, hogy ez hosszútávon hogyan befolyásolja a teljes elmét, csak az aktuális probléma megoldásával törődik. Ha az egyén tudatosan kondícionálja magát arra, hogy semlegesen, vagy pozitívan viszonyuljon az előtte álló feladatokhoz, akkor a tudattalanja egy idő után nem próbál így kompenzálni.

Leírva egyszerűnek hangzik, gyakorlatban eléggé fogcsikorgatós.

2022. nov. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
50%

Nem hiszek ebben.

Nagyon sokszor pozitívan álltam hozzá a dolgokhoz, csináltam tanultam, akartam de minél jobban akartam annál nagyon kupac fos ömlött a nyakamba.


Ha nem reménykedek és nem sikerül nincs már min meglepődni.

2022. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6 Őszintén nekem is volt olyan hogy úgy mentem egy közösségi eseményre, unott arckifejezéssel, hogy ez rossz hely, hülye emberek, és unottan nézelődtem. Na akkor ismerkedtem meg 2 nagyon jó fej emberrel.
2022. nov. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Igen , nekem is volt hasonló. Általában akkor éreztem jól magam ha alapból nem volt kedvem elmenni.

Amikor meg kitaláltuk, hogy na most kibulizzuk magunkat tuti sz@r volt.

2022. nov. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

3, abszolút nem kötekedésből, meg értelmesen levezetted, de az én “””bevonzásaimat””” nem lehet ilyen logikusan levezetni

Bárcsak le lehetne

Csak egy nagyon abszurd történt, volt pl olyan hogy unalmamban, a depresszió elől mindig álmodozásba menekültem és volt hogy már nem jó dolgokat hanem drámázást képzeltem el… a sok között volt egy olyan elképzelt történetszál hogy annyira mélyen depressziós leszek hogy már nem tudom a szeretett munkámat csinálni, kb egy évvel később ez beteljesült teljesen váratlanul és ami eddig eufóriát okozott, azt most le kellett mondanom, ami már szinte téveszmés állapotba sodort


Másik konkrét eset, azt képzeltem el, a drámai hatás kedvéért hogy csomót találnak a mellemben és az akkori plátói szerelmem megment és vigyáz rám(igen ez beteges tudom)

Nagyjából fél évre az ilyen álmodozásaim után egy nagy csomót találtak a mellemben ami csúnyán nézett ki az orvos szerint

Most ez csak két példa, ami annyira szürreális szerintem hogy beleillik a bevonzás témájába

Nem tudom hogy milyen sötét erők kellenek ahhoz hogy ilyen módon ilyen durva dolgokat tudjon megteremteni az elmém, persze lehetne ez véletlen, de nem hiszem hogy az…

Ez számomra már az abszolút sötét mágia kategória ami ezek szerint engem körülvesz

2022. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Grimfox ***** válasza:
9., Az emberi elme abszolút képes ilyesmit előidézni. Sőt, ennél cifrábbakat is, de nem adok ötleteket. Az emberek sokszor alábecsülik az emberi elme azon képességét, hogy a saját testükre, és saját környezetükre milyen hatást tud gyakorolni. A mágia több módszere is erre alapul, de sok esetben spontán is megtörténnek bizonyos dolgok. Főleg olyasmi, ami az egyént rosszul érinti. A "jó" dolgokat általában nehezebb így előidézni.
2022. nov. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!