Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szakítsak a barátnőmmel ha...

Szakítsak a barátnőmmel ha kiderült hogy minden valószínüség szerint boszorkány vagy legalábbis boszorkány vér folyik az ereiben.....?

Figyelt kérdés

Lehet ezt az ezo kategóriában kellene feltennem de szerintem ez inkább súlyos párkapcsolati probléma. Nagyon babonás Isten hívő családban nőttem fel, úgy neveltek hogy komojan hiszek az ilyesmiben a babonákban, boszorkányságban hogy a boszorkányok a Satannal cimboralnak és hasonló. Kerlek ezert ne íéljetek el mindenki abban hisz amiben akar.

Szóval a barátnőm akiről azt hittem a világ legártatlanabb lánya nemrégiben belefogott a családfaja felkutatásába amit azthiszem kb az 1500-600as évekig tudnak visszakövetni már egy csomó rokonát megtalálta ami eleinte jó mulatság volt csak kiderült hogy volt egy felmenője anyai ágon akit az 1700as években egy Boszorkányper Én végeztek ki. Az ük ük vagy szép vagy a f@szom sem tudja milyen anyja. És nem ez a legdurvább hanem hogy kutakodtunk és találtunk a "hölgyről" ábrázolást, leírást hogy nagyjából hogyan is nézhetett ki. Na most értem én hogy a felmenője, de x generáció van közöttük a barátnőm még a saját anyjára sem hasonlít úgy mint rá. Mintha a klónja lenne nyilván abban az időben még nem volt ilyen fotó ilyesmi csak kezdetleges dolgok ezért valószínűleg nem pontos az ábrázolás de ijesztő hogy ranezek egy 300 évvel ezelőtti 'rajzra' és a nomet látom rajta. Most szakitsak szerintetek? Nagyon szeretem de ennek a kapcsolatnak így nem látom jövőjét bár a szüleim már az elejétől fogva mondogatták hogy szerintük furcsa a lány



2023. jan. 30. 14:35
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
100%

Gyakorlott családfa kutatokent mondom hogy kB az 1700as évekig lehet visszavezetni.

Akkoriban meg már nem nagyon voltak boszorkanyperek.

Azt pláne nem hiszem el hogy rajzot találtatok róla. Mégis hogy maradt volna fenn egy több száz éves rajz és miért rajzolta volna le bárki a boszorkanyt?


Hiába, már a kamu kérdések se a régiek..

2023. jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
100%

Azt amugy tudod, hogy a gyógyitó füvesasszonyokat is sokszor mondták boszorkánynak? Meg akit nem kedveltek.

A genetika meg erdekes dolog, valoban visszaüthet százévekre.


De amennyiben kérdésed komoly, ugy bajok vannak a toronyban. Ez a 21. szazad jó reggelt! Igaz hogy mi hatalmas léptekkel haladunk hátrafele, de azért nem ennyire.


Bár én is voltam sátánistának titulálva, mert nem vagyok megkeresztelve es nem is nagyon hiszek, szóval tényleg vannak ilyenek :D

2023. jan. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

A boszorkányperben az volt a "szép", hogy bárkit be lehetett mártani bármilyen mesével.


Akkoriban mindenki babonás és ostoba volt, és ha csak elterjedt a pletyka, hogy a szomszéd Mari néni (aki amúgy egy ártatlan mamóka) szabadidejében démonokkal römizik, akkor bizony az emberek megijedtek, és elkezdték belelátni a rémségeket.

(Amúgy általában azok a nők lettek boszorkánynak kikiáltva, akiket pl. érdekeltek a gyógyfüvek és az azzal való gyógyítás, vagy akinek pl. valamilyen mentális problémája volt. Aki szimplán szerencsés vagy szerencsétlen volt, de az is elég volt, ha valaki irigykedett rá valamiért)


A boszorkánypernek két kimenetele volt - ha a nő túlélte, akkor bizony boszorkány, és megölték.

Ha belehalt, akkor jaj szegény, ártatlan volt, huppszika.


Ergo igen, nagyon sok boszorkányper volt, és (bár szerintem egyik se volt boszorkány) döntő részben úgy ítélték meg, hogy az áldozat ártatlan volt.


Szóval a barátnőd felmenője tuti tévesen keveredett perbe. Ugyanakkor azt javaslom, hogy mindkettőtök érdekében inkább szakíts vele.

2023. jan. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezért ne szakíts vele, mert nincs olyan hogy boszorkányvér folyik az ereiben.

Rengeteg embert végeztek régen boszorkányság vádjával. Nagy részük ártatlan volt. Szóval ez semmit nem jelent hogy egyik ősét boszorkánynak titulálták.

A boszorkányság nem azonos a rosszal és a gonosszal. Ez csak a régi és mai elmaradott nézetekben volt így, főleg a kereszténységnél.

A boszorkányság egy természetvallás. Nem öröklődik a "boszorkányvér". Bár jellemző volt, hogy a boszorkányok utódai is boszorkányok lettek, de egyáltalán nem a "vér" vagy a gének stb. miatt. Régen a legtöbb ember a szülei szakmáját folytatta tovább.

Olvass utána egy kicsit a boszorkányságnak. Pl. nagyon jó könyv ehhez: A szelídítetlen boszorkányság [link] Jobb könyvtárakban megvan.

Szóval ne a kereszténység szemüvegén nézd őket. Felejtsd el pl. hogy a múltbeli "vámpíroknak" ma is vámpír utódjaik vannak!

2023. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Darius- ***** válasza:

Ezo kategoriaban tetted fel.

A kozépkorban sok not égettek el, mert az inquizicio kinzasaival kényszeritették oket, hogy valljak magukat boszorkanynak.

De én nem azt mondom nincsenek boszorkanyok, am ha vannak, azoknak hatalmuk is kell legyen, nem tudnak oket siman elfogni és bortonbe vinni. Emiatt ne szakits vele.

2023. jan. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

15.


Nem, eredetileg más kategóriában volt, csak áthelyezték ide - helyesen.

2023. jan. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Darius- ***** válasza:
Legutobbi-Értem, rendben, koszonom szépen.
2023. jan. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Ur Isten de beteg vagy 😂.feldobtad a napomat.😂😂

A kerdesre a valasz,hogy ne szakits vele,nem lesz meg egy bolond aki osszejon veled 🤣🤣

2023. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Jól meggondoltad?

Ès ha elátkoz ,vagy bèkává váloztat??

2023. jan. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
52%
Fözesd meg vele a kedvenc ételét. Ha lesz benne tyúkháj, macskaszem, kígyóbél, békanyelv vagy gőtehere akkor boszorkány. Ha nem akkor egy következő körben teszteld le, hogy odatapad-e a mágnes az orrára. Harmadikként szerelj a seprüre magasságmérőt ami elmenti a magassági adatokat és le tudod olvasni volt-e az éjszaka repülés vagy nem. Járj utána, hogy lakott-e valaha mézeskalács házban. Végül nem marad más, minthogy nehezebb-e egy libánál, mert ügye csak a liba a fa meg a boszorkány úszik a vízen.
2023. febr. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!