Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni nem múló...

Mit lehet kezdeni nem múló lelkiismeretfurdalással?

Figyelt kérdés
Több, mint 1 éve elvesztettem egy szerettemet, eltűnt és azóta sem tudom hová ment, él-e még, mi történt vele. Kerestem őt, de nem eléggé, mert nem gondoltam, hogy valóban komoly a dolog, azt hittem előkerül, nem adtam bele az előkerítésébe 100%-ot. Pedig ő csak rám számíthatott. Ez miatt bűntudatom van, azóta is, néha kevésbé, de amikor felerősödik az érzés, akkor úgy érzem nem bírom önmagamat elviselni, hogy ezt tettem, vagy nem tettem. Mit lehetne tenni, hogy ezen úrrá legyek, amíg tart az életem, ki tudja meddig. Vajon ez örökké így marad? Egyébként ez a legkevesebb, higy így érzek, viszont ez akadályoz a mindennapi élet kihívásainak, dolgainak sikeres elvégzésében, teljesen padlón vagyok, így pedig nem tudok a családom többi részére biztonságot nyújtani, ami további önzőség a részemről. Szóval jól jönne egy tipp vagy irány, hasonló tapasztalat megírása, ha van valakinek.
2023. febr. 1. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Van tippem. Pszichológus. Az a gond a bűnnel, hogy azzal kell együttélni. A bűntudat jó, így tudod, hogy nem vagy szívtelen. Ha esélytelen megtalálnod, mert már mindennel próbálkoztãl, tovább kell lépni, vagy keresd tovább.
2023. febr. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, pszochológusra én is gondoltam. A szívtelenséget eddig is reméltem, hogy ebben az esetben kizárhatom. A probléma inkább az, hogy nem látom én miért érdemelném meg, hogy továbblépjek, miközben Ő... De ez már tényleg pszichológus hatáskör.
2023. febr. 2. 19:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem írtál teljesen részletesen, nem könnyű pontosan válaszolni. Mivel ezo témakörben írtál, merem remélni, hogy nem valamiféle keresztény maszlagra vágysz megoldásképp- ha tévedek, majd nekemugranak a felebarátok, de egye fene.

A lelkiismeretfurdalás az ego játéka, ami az őrületbe kergethet embereket. A 'mi lett volna ha' húsbavágó, örökké megválaszolhatatlan kérése emberek millióit nyomorítja meg és köti gúzsba.

1. Szabad akaratot kaptál, mint mindenki más. Ez azt jelenti, hogy bátran megválaszthatod, hogy szenvedni kívánsz vagy elfogadni. Az a valaki szintén rendelkezik ám a szabad akarattal, vagyis azt tapasztal meg, amit Ő óhajt. Azt írod eltűnt. Tán miattad? Kétlem! Ezt választotta, ez az Ő szabad akarata.

2. Nem szeretem a hitet, de most kérlek, hidd el, hogy megtetted, amit megtehettél! Ezt arra a tudásra alapozom, hogy mindenki a tudatosságához mérten a lehető legjobb döntést hozza mindenkor. Ez annyit jelent, hogy minden rendben, nincs okod aggodalomra.

3. Előnyös- e neked amit most teszel vagy gondolsz magadról? Szolgál-e ez Téged? Tetszik-e?

4. Fogadd el, hogy bizonyos dolgok akaratodtól függetlenek, az viszont, amit Te csinálsz vagy érzel, az rajtad múlik. Van elég erőd, máskülönben nem lennél képes magad korlátozni a lelkiismeretfurdalás által. Amit jó volna tenned az az, hogy ezt az erőt átfordítod romboló- korlátozó minőségből építő- szépítő minőségbe.


A következőt javaslom: Bármikor, ha előjön ez az érzés: Tudom, hogy én mindent megtettem, amit akkor tenni tudtam! Megengedem magamnak a boldogságot és a szabadságot, és megengedem annak a másik személynek is!

Az is előnyös lehet, ha ezt a személyt elképzeled boldognak, elégedettnek. Megnyugvást adhat, de vedd észre, hogy ez nem őróla, hanem Terólad szól!

2023. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kereszténység tőlem távol áll. Ez a gondolatmenet viszont nagyon jól jött. Köszönöm
2023. febr. 5. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!