Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az élményeket tényleg magukkal...

Az élményeket tényleg magukkal visszük a halálba vagyis megmarad vagy törlődik a halál beálltakor vagy kinek mi a hite?

Figyelt kérdés

2023. jún. 6. 21:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%

Addig maradnak meg (a tartós élmények), amíg az agyad egyben van. Ez órákat, esetleg pár napot jelent.

De felidézni csak pár percig lehet, amíg még működnek az agysejtek. Utána már csak úgy menne, ha valamivel letapogatnád az agy egész rendszerét, és utána szimulálnád a működését.

2023. jún. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Demenciával még hamarabb is törlődhet.
2023. jún. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1/


Csak azért kérdem mert az emberek akik azt hirdetik,hogy gyűjts minél több élményt mert az megmarad neked és magaddal viheted,nekem alapból hihetetlen.Ugye minden más itt marad csak az élmények lesznek a tieid mondják de valójában azok is törlődni fognak és szerintem ha egy embernek kevés élménye van mikor haldoklik az sem sokáig fogja bánni,hogy kihagyott dolgokat mert halál után már úgy is mindegy.Bár azt mondják,hogy a következő életünkben az az az újra születésünkben a tudatalattiban ott lesznek az életeken át megélt élmények amit én megint csak nem hiszek el.Én nem látom értelmét annak az elméletnek,hogy xy szor újra születünk aztán állítólag megtanuljuk a leckét és akkor vagyunk kész dologban.

2023. jún. 6. 23:21
 4/17 A kérdező kommentje:

2/


Mázli is lehet ha szar az életünk 🙂

2023. jún. 6. 23:21
 5/17 anonim ***** válasza:
25%

Az élményeid az agyadban vannak. Az agy tönkremegy a halál során.

Ez idáig tény.

Utána jön az, hogy ha létezik lelked, akkor vajon ebbe mennyi kerül át az élményeidből?

És ebből mennyi marad meg? Meddig marad meg? Milyen formában marad meg? Mármint: hogy fogsz rá később emlékezni?

Nem tudni.

2023. jún. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Minden egyes testrészed energiával működik és abból áll :) Gyakorlatilag atomokbol, aminek élet feltétele az elektromosság, amit maga is képes elő állítani . Én nem tudom mi igaz vagy mi nem , ez mindenki maga döntése, úgy gondolom, a tudat “elme” is egy adott energia halmaz ami adott esetben vándorol, megsemmisül, vagy tovább halad. Személy szerint abban hiszek, hogy ezek tovább léteznek, és az emberi test adottan csak egy “skin”, mintha egy pendriwe lenne :) Sok elmelet egyébként alá támasztja, és személy szerint én ebben hiszek saját tapasztalatból .


Az élményeket magaddal viszed, onnantól donthetsz/döntenek. Attól függ eleve milyen célból vagy itt, stb .


Én erről ennyit tudok :) / sejtek :) Mindenki maga dönti el :)

2023. jún. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Grimfox ***** válasza:
58%

Az élményeket nem valószínű, hogy magaddal viszed, viszont ha nem élvhajhászásról volt szó, hanem értékes élményekről, akkor úgy távozol, hogy nem érzel hiányt. Ha nem is viszed az élményeid magaddal, azok egy része örökségként háramarad azok közt szétosztva, akik ismertek.

Persze ha kifejezetten absztinens életet élsz, mert ez volt a döntésed, nem halmozol élményeket, hanem csak a kiegyensúlyozottságra törekszel, akkor is megbánások nélkül halhatsz meg. Ha pocsék életed van, és még igazi élményekkel sem igyekszel gazdagítani, akkor a halálodkor csak megbánást fogsz érezni, és amit hátrahagysz másoknak, az is csak a szenvedés emléke lesz.

2023. jún. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%

Születünk, élünk, meghalunk. Pont.


Nincs túlvilág. Villany leolt éa annyi volt.

2023. jún. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

Pont annyi élményed lesz halálod után, mint születésed előtt

Semmi sem biztos, legalább ez az egy igen

2023. jún. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
37%
Az élet és az élmények egy nagy kamu. Olyan mintha egy sorozatot néznénk és a főszereplő szemszögéből élnénk át a dolgokat. Amikor maghalunk (vagy a közelébe kerülünk) lehet rájövünk hogy az egész csak egy mese volt és nem is az a karakter voltunk akinek végig hittük magunkat. Így viszont aztán az élmények sem számítanak már :)
2023. jún. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!