Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi is az ezotéria?

Mi is az ezotéria?

Figyelt kérdés
Én nem hiszek benne,a tudományok emberének tartom magam. Viszont érdekesség képpen olvasnék a dologról. Mi ez, milyen témákkal foglalkozik hogyan kapcsolódik ide a jóslás. Aki hisz benne az miért hisz benne még akkor is ha az adott dologra van tudományos magyarázat.

2023. júl. 28. 15:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"A szó főnévi formája a görög 'ezoterikosz' (latinosan 'ezoterikus') melléknévnek, melynek jelentése: belső, benső (ezo=befelé). Bővebb értelemben a lélek belseje felé irányuló utazást, szűkebb értelemben pedig csak a beavatottak számára elérhető misztikus tudást jelent."


[link]

2023. júl. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Belső kör , az a szűk réteg aki teljesen tisztaban van az adott szektorban mi hogy működik . (Mezo teria kevesebbet tudók az és exo teria a kivülállók érdektelenek )m . Keverik a hozzá nem értők a misztikát a spiritualizmust a vallást és egynek állitják ezeket .
2023. júl. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha a belső körre fűzöm fel a jelentést, akkor igaz a misztikára is, igaz a gazdasági elit ármánykodására is, igaz a hatékonyan összeesküvők benfenteseire is, igaz a techcégek által tárolt adatokhoz hozzáférőkre is...

Ha úgy vesszük sok-sok különféle szerveződésre rá lehet húzni, hogy ezoterikus.

2023. júl. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Normális többségi társadalom...


De szeretnék én is Meseországban élni.


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tarsasagi-elet__1192..

2023. júl. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ezotéria a kevesek számára elérhető nagy/átfogó/lényegi tudás.


Mondhatni, ha a tudományok nagyjában mester lettél, és látod, megérted, sőt megéled a tudományok közti harmóniát, rendszert, összefüggést, akkor már ezoterikus tudással is rendelkezel.

Nálam akkor kezdődött, amikor az akkor tudományok királyának tartott fizikát olyan szintre emeltem, hogy egy másik legnagyobb kedvencemet, a pszichológiát láttam benne és fordítva. Akkor jöttek olyan felismerések, amiket nem lehet csak úgy leírni, meg kell élni, és bölcsességből átlátni, megérteni.


Az ezotéria mondhatni a valóság tudománya, a fókusz nélküli abszolútum, a mindennel foglalkozó tudomány/vallás egysége, és az ebben lévő, e területen megfogalmazható kisebb és nagyobb tudások, bölcseletek.


Pl, hogy minden egy, vagy minden minden másnak mikro- és makrokozmosza.


Nekem nincs hitem. A hit a gyermekeknek való, a felnőtték tudnak és nem tudnak.

2023. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

"Mondhatni, ha a tudományok nagyjában mester lettél"


Nem kell ahoz polihisztornak lenni, hogy ráébredj a kozmikus egységre. Sőt még gyermeteg is lehetsz.


https://www.youtube.com/watch?v=T1eOUIt4zUE

2023. júl. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%

Alapból a bennfentes, kevesek által ismert tudást jelenti.

De manapság ennek nincs sok értelme. A valódi tudás nagyon nagy része nyilvános.

Ami bennfentes, az ritkán tudás, legtöbbször áltudomány.

2023. júl. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"A valódi tudás nagyon nagy része nyilvános."


Nem mindegy, hogy valamit lexikálisan ismersz és tetszik neked, vagy hogy valóban tudod-e.

Tudhatom én, hogy emberek le tudják futni a Maratont, attól én még nem tudom lefutni.

2023. júl. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
21%
Aki valamit nem akar emgérteni az az ezotériánál köt ki.
2023. júl. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Szervizmérnök úr ***** válasza:
24%
7. Ez az, nem véletlenül van letiltva a videónál a kommentelés, így nem lehet megkérdezni, hogy mit szív, a majdnem 3 óráig sületlenségeket magyarázó ember.
2023. júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!