Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vipassana meditáció. Burmai...

Vipassana meditáció. Burmai ülésben szoktam csinálni, de a kezeknek muszáj úgy lennie, hogy a bal kézben vagy a jobb és a hüvelykujjak összeérnek vagy lehet máshogy? Amennyiben lehet máshogy, akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Kérem, most troll ne írjon.


Ha a fent leírt pozícióban/mudrában vannak a kezeim, akkor nem tudom sokáig kihúzva tartani a törzset, mert nem annyira erősek a hátizmaim.



2023. aug. 7. 16:17
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. aug. 7. 20:18
 12/35 A kérdező kommentje:
Nagyon sokáig szoktam ülni és jó lenne, ha a törzsem végig egyenes tudna maradni.
2023. aug. 7. 20:21
 13/35 anonim ***** válasza:
Seprűnyéllel feszítsd ki.
2023. aug. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Hát szerintem egyszerre egy óránál többet nem érdemes egyszerre nyomatni. Mondjuk én régen 50 perceket szoktam de több órás szünetekkel napi 4-et :)
2023. aug. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Én volt hogy 4 órát húzóra, de azt meg is éreztem. Elmélyedés.
2023. aug. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Itt ír többféle ülési technikát: [link]

Hasonlóképpen a kezedet is tarthatod máshogy, a lényeg inkább a tudatosság, koncentráció, légzés.

Vigyázz a gerincedre, tornáztasd minden nap kb. 30 percet. Gyógytornát, gerinctornát keress a youtubon, ne kifejezett jógát. Erősíteni fogja a mélyizmaidat, és könnyebb lesz tartani az egyenes hátat. Inkább kerüld a több óra ülést, 45-50 perc után mozogj, állj fel, nyújtózz, főleg, ha gyengének érzed a hátad. Nem verseny, nem kell bizonyítanod vele senkinek. A tested nem bírja, nem az elméd.

Még egy praktika lehet, hogy vannak spec párnák meditációhoz. Te egy olyat keress, ami felfújható gumipárna, tornához, lapos, kör alakú, gerincpárnának, egyensúlyozópárnának is hívják. Ezen elsőre nehéz ülni, de ha ráérzel, akkor nagyon jó, és erősít is. A tudatos jelenlétedet 100% fejleszti, mert egyensúlyoznod kell főleg az elején. Egyéb gerincpárnák is vannak, amik jók lehetnek, ha neked a folyamatos mozgás nem jön be. Remélem segítettem.

2023. aug. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. aug. 8. 05:35
 18/35 A kérdező kommentje:

Mindenkinek igazán köszönöm, hogy írt!


Arról még megírjátok a véleményeteket, hogy az nagy gond lenne, ha "kitámasztanám" a hátat?


Pl. egy fal előtt ülve és teljesen nekinyomni a hátat, a legaljától kezdve.


Tényleg nagyon hosszú üléseket szoktam csinálni és olyankor zavaró, ha görbül a hát.

2023. aug. 8. 11:18
 19/35 anonim ***** válasza:

Nem jó, a hátnak van egy természetes görbülete, amit nem szabad egyenesítgetni, ezért írtam a kispárnát a derekad mögé. Hosszútávon nagyon fáj, ha szögegyenes a gerinc. Az a baj, hogy az emberi testfelépítés nagyon nem a mozdulatlan üléshez van kialakítva, biztosan kényelmetlen lesz órákat egy helyben maradnod. Ezen így nem fogsz tudni sokat változtatni önmagában.

Spirituális szempontból semmit nem jelent, hogy használsz-e párnát, széktámlát, falat.

Miért szoktál ennyire hosszú üléseket csinálni? Mi ennek igazából az előnye? Ha nem titok persze. Komolyan kérdezem, mert én is szoktam meditálni, de hatásra a 30 perc és 2 óra között nincs nagy különbség szerintem. A több óra viszont egyenesen fáj, és nekem azt mondta egy jógaoktató ismerősöm, hogy a fájdalom azt jelenti, a testnek itt elég, csak eddig szabad bármit csinálni. Majd a következő alkalommal már kicsit könnyebb lesz.

2023. aug. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Köszi. Fájdalmak nem szoktak lenni.

Valójában úgy van, hogy mindenkinek más útja van és nekem most ez az út.

A jógaoktató egy általánosítást mondott neked.

Azt elfelejtettem leírni, hogy olyan párnám van, amit említettél, de az sajnos nekem nem vált be, olyan érzés volt, mintha be akarna csípődni, úgyhogy azt nem használom.

Tudom, hogy sokan ajánlják.

2023. aug. 8. 12:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!