Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vipassana meditáció. Burmai...

Vipassana meditáció. Burmai ülésben szoktam csinálni, de a kezeknek muszáj úgy lennie, hogy a bal kézben vagy a jobb és a hüvelykujjak összeérnek vagy lehet máshogy? Amennyiben lehet máshogy, akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Kérem, most troll ne írjon.


Ha a fent leírt pozícióban/mudrában vannak a kezeim, akkor nem tudom sokáig kihúzva tartani a törzset, mert nem annyira erősek a hátizmaim.



2023. aug. 7. 16:17
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Nem általánosítás, csak a test épségét teszi előtérbe ez az út. A gyenge mélyizmok, és laza szalagok miatt érzed a becsípődésszerű érzést is a párnán, megszoktál egy rossz tartást, aminek a hosszú ülés is oka. A leírásod alapján te nagyon érzed az utad, de a tested nem áll készen most még, és ennek sajnos később érzed majd a negatív következményeit. Ha balanszba hoznád magad előtte tornával, és kicsit lassítanál addig, az segíthetne.

Tudom, hogy nem tudlak megakadályozni, kötözködni sem szeretnék. Jószándékkal próbáltalak csak figyelmeztetni. Sok szerencsét az utadon.

2023. aug. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Nem, azt a felfújható egyensúly párnát nagy régen vettük és akkor használtam és nem volt jó.

A becsípődésszerű érzést akkoriban talán az ágyéki gerinc tájon éreztem, ha jól emlékszem.

Amúgy pedig azóta sincs ott probléma.


Tehát azt a párnát sok évvel azelőtt használtam, hogy elkezdtem volna a hosszú üléseket.


De nem mindenki ajánlja és a családban amúgy senkinek sem vált be.

2023. aug. 8. 14:15
 23/35 anonim ***** válasza:
Elhiszem, nem kell bizonygatnod. A szalagok sajnos megnyúlnak szimplán attól, hogy 8-12 évet ülsz iskolában könyv fölött, a farkcsontodon ülsz, terheled, és vannak testi folyamatok, amik akkor is végbemennek, ha fejreállsz. Tényleg nem bántani akarlak, te magad írtad le, hogy gyenge a hátad. Sajnos egy megoldás van rá, erősíteni, mozgatni kell. Nekem bevált a párna, azért mertem ajánlani, Tornaszerként és ülni is használom. De nincs baj, ha neked nem. Tényleg sok sikert, kívánom, hogy érd el a célod.
2023. aug. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Nem csak az eddig felsoroltak miatt nem használom, hanem azt vettem észre, hogy ilyen hosszabb ülésekkor nekem kizárólag a vízszintes ülés válik be, ha a farizmok magasabban vannak, mint a lábszárak, nekem nem válik be.

Igen, tudom, hogy azt (a párnán ülést) is sokan javasolják, de nekem az sem jó.

2023. aug. 8. 14:38
 25/35 anonim ***** válasza:
Nekem a vízszintes fekvés.
2023. aug. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. aug. 9. 06:36
 27/35 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, a burmai ülést lecseréltem egy másik pózra, talán a négyzet pózhoz hasonlítható, de sztem nincs neve.

És ebben nagyon sokáig tudtam ülni görbülés nélkül.

Szerintem a burmai túl szétnyitja a lábakat és hosszú távon nem olyan stabil.


#21. Köszi, hogy segíteni szerettél volna, én is tudom, hogy - más esetben - jó hatásúak lennének a torna, gyógytorna, hatha jóga ászanák, sport, de most nekem sajnos most tilos tornáznom, csak ebbe nem akartam belemenni a múltkor (és ennél jobban most sem).

És köszi a jókívánságot.


Én is kívánok mindenkinek minden jót!

2023. aug. 11. 00:07
 28/35 anonim ***** válasza:

Nekem megfájdul a hátam, mondjuk én született gerincferdüléses vagyok.

Most már ébredésnél is úgy megfájdul a nyakam, hátam felső része, hogy bepisilek. Mozgással szoktam oldani, az nagyjából segít. Ülni csak széken, a fotel meg ellustít.

2023. aug. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
#28. Értem. Sajnálom. Idén én voltam 2x csontkovácsnál és a testnek jót tett, de nem tudom, hogy a te esetedben javallható-e. Egyébként a kezelés nagyon fájdalmas volt, de javított.
2023. aug. 11. 14:20
 30/35 anonim ***** válasza:
47%

Általában így van, hogy a fájdalmat fájdalommal szüntetik meg, tehát kutyaharapás szőrével, de ez inkább a helyreigazítási, gyógyulási fájdalom.

A fájó pontok intenzív nyomkodásával általában elmúlik, ez a nagy titok.

Mozgás, nyújtás nagyon segít. Van mikor csak a nyújtás.

2023. aug. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!