Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik fizikai tárgyakban...

Létezik fizikai tárgyakban spirituális energia?

Figyelt kérdés

Egy amerikai felmérés alapján 10 felnőttből 4-en gondolják úgy, hogy igen.

[link]


Tizenéves gyerekek poénja nem érdekel! (Másé sem.)



jan. 29. 16:23
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Csak kiegészítettem, nem okoskodtam. Valamiről tudok, másról nem, pl. nem látom, hol vagy éppen. üdv.
jan. 29. 20:11
 12/28 anonim ***** válasza:
88%

Einstein óta tudjuk, hogy az anyag rendezett besűrített energiából áll


E=mc2 ugyebár


Ha az alkotó energiát az Alkotó energiájának tekintjük (legyen az bárki) akkor nem hogy van benne hanem abból van!

jan. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

12-es, ne keverjük a hetet, meg a havat! 🤗😊

Az Einstein-féle relativitáselmélet energiája egész más dolog, mint a spirituális energia. Előbbivel szemben utóbbi olyan energiára utal, amelyet a spirituális tevékenységek során lehet megtapasztalni. A spirituális energiának különböző szintjei vannak, beleértve a lélekenergiát, az érzelmi energiát és a fizikai energiát. Az egyén tettei és gondolatai befolyásolhatják ennek az energiának az áramlását. Erre épül fel pl. az okkultizmus.

jan. 30. 15:42
 14/28 anonim ***** válasza:

"ne keverjük a hetet, meg a havat"

Ebbol is latszik, hogy a kerdezonek konkret, elore elvart, vagyvezerelt valaszok kellenenek, hogy a sajat elmeletet alatamaszthassa. Igazabol nincs is ertelme ennek a kerdesnek...

#4 voltam.

jan. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
33%

"...egész más dolog..."


Ezzel fején találtad a szöget - az egyik egy degenerált mese, szellemi szennyvízcsöveknek, a másik az emberiség egyik legfontosabb elmélete, ami még a mindennapjainkat is befolyásolja, például a gps műholdfak óráját hozzá kell igazítani a felszíniekhez a sebességkülönbség miatt.

jan. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

15-ös, az, hogy te megrekedtél az évtizedekkel ezelőtti tudományos álláspontban, arról én nem tehetek. A spirituális energia elméletére épül fel a jóga, a meditáció, a reiki, a mágia és pl. a vallási nézetek is, Isten teremtése, Jézus csodatételei stb. stb. Egyszerűbb lett volna annyit írnod, hogy én materialista vagyok, a hagyományos tudomány megrögzött híve..

Brian D. Josephson brit Nobel-díjas fizikus egyes dolgokról úgy szólt, hogy "a hagyományos tudomány által máig még nem értett mentális kapcsolat.."

[link]

jan. 30. 17:01
 17/28 anonim ***** válasza:

Te kevered a hetet meg a havat


Egy energia van!!! Az már más kérdés hogy különböző képpen érzékelheted és tapasztalhatod meg a megnyilvánulásait.


Az anyag is a megnyilvánulás egy formája

jan. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Osztom, amit #17 írt.

Azt még hozzátenném, hogy a parafizikai és paranormális szellemkutatásokat vagy az UFO-kkal kapcsolatos akárhanyadik típusú találkozásokat is fizikailag is mérhető energiafajtákkal próbálják alátámasztani. Pl. Geiger számláló, ami ugye radioaktív sugárzást mér (elektromágneses energia), valamint szellemek "mágneses erőterei", melyek szintén energia megnyilvánulások. Spirituális és fizikai egyaránt.

Az energia megmarad, csak átalakul más-más formákba ugyebár, de neked nem osztottak sok lapot az alapvető természettudományos ismeretek elsajátításánál...

jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Akárhogy is nézem, a 15 válaszolóból 11-en a "Nem" gombot nyomták.

Szóval akkor nem csak nekem jutott kevés lap, hanem bőven a tudomány híveinek is... 😙

jan. 30. 19:47
 20/28 anonim ***** válasza:
Minden tárgy ilyen.
jan. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!