Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miből érzem azt meg, hogy ki...

Miből érzem azt meg, hogy ki milyen ember?

Figyelt kérdés

Az emberek általában azt mondják, hogy ne ítéljünk külsőre, viszont szubjektív véleményem az, hogy én viszonylag elég nagy pontossággal meg tudom állapítani már külső alapján is, hogy ki milyen ember. Ami egyébként furcsa, hogy már egy ideje "érzem" is. Nem teljesen a kisugárzást, mert a kisugárzás leginkább a testbeszédet jelenti. Hanem, hogy is mondjam, mintha valami áramlana az emberből kifelé. Nehéz megfogalmazni, hogy mi ez. De ha jól emlékszem, volt, akinél a hányinger is rámjött, olyan undorító volt, amit árasztott. Ezáltal viszonylag könnyen meg tudom állapítani, hogy valaki romlott lélek-e vagy sem.

Rájöttem arra, hogy ez valami egyedi képesség, mert mások ezt nem látják. Pontosabban fogalmazva: én másként látok egy embert. Ha valakiről megmondom, hogy "már a szeme sem áll jól, és XY dologra képes", ugyanazt az embert más nem így làtja. Nem látja rajta azt, ami rossz, a kisugárzását sem érzi.


A kérdésem az, hogy miért alakult ez ki nálam. Azt olvastam az ismert blogger, Mark Manson egyik könyvében, hogy a bántalmazott emberek (én az vagyok), jobb emberismerők, mivel náluk ez a túlélés eszköze.

Ösztönösen fejleszthettem volna ki ezt a képességet?


A másik kérdésem pedig az, hogy miként tudnám ezt a képességet fejleszteni, hogy pontosabb jóslatokat tudjak tenni az emberekről?


márc. 19. 02:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Mindenki azt hiszi magáról, hogy jó emberismerő. Kérdezz meg bárkit, ezt fogja magáról gondolni! Tudod miért? Mert mindenkiben kialakul egy elképzelés másokról már az első pillanatban. És mindenki azt hiszi, hogy az igaz is. Majd a másik megismerése során azokat a tulajdonságokat, amik nem passzolnak az elképzelésükbe, nagyvonalúan figyelmen kívül hagyják, ami pedig megerősíti őket a véleményükben, azt figyelembe veszik, elfogadják. Ettől tűnhet úgy, hogy már az első pillanattól kezdve tudták, hogy a másik milyen ember. Pedig valójában nem tudták és a csavar az, hogy még megismerve az illetőt sem tudják, mert ugye kiszelektálták az elképzelésükbe nem illő, viszont nagyon is létező tulajdonságait. Ennyi a képlet.
márc. 19. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
50%

Minden amit hallunk, vélemény, nem tény, minden, amit látunk, nézőpont, nem a valóság. Így az ember is.

Onnan tudod megítélni, hogy ki milyen, hogy te magad hogyan viszonyulsz pl. saját magadhoz, vagy milyen mintákat láttál, miket hallottál a környezetedtől.

Szegény anyukámat nem bántom, de neki például minden férfi alkoholista, mert apám az volt.

Vagy vannak emberek, akik szerint a tetovált emberek mind agresszív, börtöntöltelékek. Vagy akik ki vannak sminkelve, csinosak, kurvák.

Minden, ami a te világról alkotott nézeteiddel nem egyezik, az nem lehet jó. Kb. így írnám le.

És sokan nem, vagy alig fektetnek energiát abba, hogy valóban megismerjék a másikat. Az első benyomás még simán lehet tévedés.

márc. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Kifinomult érzéked lehet,de tévedhetsz. Igaza van az első két válaszolónak!

Nagyon sok olyan emberrel találkozom akik büszkén hangoztatják, hogy milyen jó emberismerők, mert elsőre megállapítják, ki milyen valójában. Szerintünk. Valójában csak meghatároznak általánosítanak és keretek közé szorítanak. Mindig légy óvatos azokkal akik megdönthetetlen kinyilatkoztatásokat tesznek! Hiszen a vélemény nem tény.

Szerintem az a jó emberismerő aki az első benyomásairól alkotott képet képes formálni bővíteni ahogy egyre jobban megismeri a másikat és ódzkodik attól, hogy az embereket bekategorizálja.

Úgy fejleszteheted érzékelésedet, hogy mindig nyitott vagy annak pontosítására!

márc. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mindenki jó emberismerőnek tartja magát, de magamon kívül 1 emberrel találkoztam, aki tényleg jó lenne. És ne torzította volna a képet azzal, hogy nem látja, vagy nem akarja meglátni a valóságot.


"és ódzkodik attól, hogy az embereket bekategorizálja."


Ennek a szép, nemes cselekedetnek köszönhetem életem egyik legnagyobb csalódását. -.-"

Nem csak azt tudtam kezdettől, hogy a másik milyen ember, de még a tetteit is megtudtam jósolni. Minden a jóslatnak megfelelően zajlott, de még akkor sem nyitottam ki a szemem.


Szóval kössz, de nem.

Ha van valamihez, amihez ragaszkodom az életben, akkor azok az emberek bekategorizálása. Hiszek ebben a képességemben.

márc. 19. 08:10
 5/15 anonim ***** válasza:
Kézfogás és a szem mindenkit elárul,abban minden benne van!
márc. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#5 Kíváncsi lennék, miket mondanál rólam ennyi alapján.
márc. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez csak szemtől-szemben,és kézfogás kéz fogás!

Szemből kiderül mikor hazudik és mennyire megfontolt valaki és sok más dolog.

márc. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

5

Hát én is kíváncsi vagyok mit mondanal rolam mit lát más a szememben kár hogy nem tudjuk kipróbálni

márc. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Agybaj nagybaj
márc. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

"Szóval kössz, de nem. Ha van valamihez, amihez ragaszkodom az életben, akkor azok az emberek bekategorizálása. Hiszek ebben a képességemben."


Sokat fogsz még szenvedni a saját butaságaid miatt.

márc. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!