Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért félek attól, hogy...

Miért félek attól, hogy valaki olvashatja a gondolataimat?

Figyelt kérdés

Mindig attól félek, hogy amikor gondolkozok, valaki más rajtam röhög. Vagy ha a telefonozok, hogy valaki nézi a képernyőmet. Vagy valaki látja mit álmodok.


Nem mintha zavarna, ha valaki ezeket megnézné, csak tudjak róla, hogy ki volt mikor és miért.



márc. 23. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Önbizalomhiány, paranoia, kontrollmánia stb. Keress fel egy pszichológust és együtt kitaláljátok, ha zavar:D
márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Lehet hogy már rég olvassák, de az is lehet hogy csak szimplán paranoiás vagy.
márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szorongás miatt. Ha megszűnik a szorongásod ez is elmúlik nyugi.
márc. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A reflektorfény-hatás egy olyan pszichológiai jelenség, amely akkor következik be, amikor valaki úgy érzi, hogy figyelem középpontjában áll, hogy mások bámulják vagy észreveszik őt. Ez a hatás szorosan kapcsolódik az énközpontúsághoz és a figyeleméhséghez."

márc. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Paranoia. Nyilván ennek is vannak fokozatai.
márc. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Grimfox ***** válasza:

A leírtak alapján paranoia. Irreális félelem, súlyosabb esetben tévképzet attól, hogy valaki figyel, üldöz, ártani akar neked. Ez egy olyan probléma, ami még jól kezelhető, ha még az előtt felkeresel egy pszichiátert, hogy súlyosabbá válna. A súlyosabb tünetek már nem ilyen könnyen kezelhetők, és nem orvosolhatók, csak elnyomhatók. Ezért hangsúlyozzák mindig, hogy minél előbb szakemberhez fordul az érintett, annál jobb.

Ami a pozitívuma a dolognak, hogy nem egy valós, külső megfigyelőről van szó, aki betolakodik a gondolataidba. Azaz anélkül lehet rajta segíteni, hogy egy külső félre is hatást kellene gyakorolni.

márc. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem leginkább a bűntudat-szégyen hozza ki.

Valaki elől menekülnél, félsz hogy rajtakapnak valamin.

márc. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt hittem hogy paranoiás vagyok. Aztán 30 felé ráájöttem hogy az asszony pont ezt csinálja!
ápr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!