Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Minden okkal történik? Véletle...

Minden okkal történik? Véletlenek márpedig tényleg nem léteznek?

Figyelt kérdés
Hiszel abban, hogy minden okkal történik? Hogy oka van annak, ha megismerünk egy embert? Hogy okkal szakítunk meg egy kapcsolatot, barátságot? Hogy okkal dolgozunk egy bizonyos helyen? Hogy okkal ülünk le egy személy mellé a buszon? Hogy véletlenek nem léteznek? Hogy minden mögött ott áll egy kozmikus titokzatosság, amit nem tudunk megfejteni?
2010. nov. 1. 18:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, ahogy leírtam. Nem hiszek a véletlenekben. Mindennek oka van. Okkal születik meg és hal meg egy gyermek. Okkal vetetnek el egy magzatot. Okkal születik meg és teszi fényesebbé a szülei életét. Okkal lesz rákos valaki. Okkal, mert ez által valakit jóra taníthat. Átadhatja a tudását, a bölcsességét. Okkal ülök le valaki mellé a vonaton. Lehet, hogy nem az én számomra van jelentősége, hanem a másik ember számára. Lehet, hogy szomorú, letört, amit én tudat alatt érzékelek, ezért ülök le mellé. Hogy érezzen valamit az én pozitív aurámból, mert lehet, hogy ez által ha nem is nagyon, de egy kicsit jobb kedvre derítem. Okkal hal meg valaki. Annyi, de annyi szörnyűséget láttam már, és tanultam belőlük. Erősebb, bölcsebb, büszkébb de mégis érzelmesebb lettem tőlük, és soha egy percig nem hibáztattam senkit sem a dolgok miatt.
2010. nov. 1. 22:01
 12/13 anonim ***** válasza:

Keleti vallások szerint minden okkal történik. Oka van, hogy valaki szegény, gazdag, beteg, sikeres, vagy sikertelen.

A védák szerint ezt minden embernek a karmája határozza meg, a karmát pedig a múltbéli tetteink, a karma törvénye alakítja. A mostani jó tetteink "gyümölcseit", vagy rossz cselekedeteink miatti "hátrányokat" mind következő életeinkben szüreteljük le, mostaniakat pedig előző életünk, életeink során teremtettük magunknak. Mindennek oka van.

Ha valaki pl anyagi javakban bővelkedik, de jellemtelenül, önző módon él, az következő életében akár szegény afrikai nélkülöző családban születhet meg, így tanulja, tapasztalja meg, mit jelent nélkülözni, és fejlődik életek sok-sok tapasztalása során.

Van is egy ilyen idézet a védikus írásokban: "Minden szentnek van múltja, és minden bűnösnek van jövője."

2010. nov. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Minden ember szabad akarattal éli az életét. Úgy gondolom, ami okkal történik, az nem véletlen. Véletlennek azt nevezem, amit az ember nem tudatosan cselekszik vagy olyan esemény, amit nem állt szándékában megcselekedni.

Tehát véletlenek vannak és nem minden okkal történik, így nem is kell minden véletlenben az okokat keresni.

2013. febr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!