Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tőr zúz a kisfiam, hiperaktív...

Tőr zúz a kisfiam, hiperaktív vagy csak indigó a szentem?

Figyelt kérdés
Van wgy 6 éves kisfiam, összevissza tör zúz otthon, már minden vázát meg képet eldugtam a szekrénybe és jól be zártam. Nem merek semmit sem előlhagyni, mert összekeni lekvárral, mogyorókrémmel meg a piszkával a falakat. Állandóan visszabeszél, kioktató arogáns azt hiszi mindent jobban tud mindenkinél és megy a saját feje után, a társaival az óvodában is ugyanilyen. Már megnyugodtam volna, hogy hiperaktív a gyermekem és ritalinnal rendbe lehet tenni, ezt mondta az ovónéni. Azonban most találkoztam egy anyukával az óvodában, és nemrégen elmondta, hogy hogy az Ő kisfia is ilyen volt ám és nem kell félni, mert indigó a gyermek ! Rögtön rákerestem a neten és ténleg hasonlóan önfejű a drágám, nem akarom orvoshoz vinni ha nem kell, ti biztosan sokat tudtok a témában, szerintetek is indigó ?
2010. dec. 25. 21:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%

B*zdmeg.

De tényleg,nem tudok erre első ízben máshogy reagálni. A kisfiad nem indigó,hacsak nem kék,és nem fogja össze érintésre a falat (megjegyzem,tudom mit jelent,így az utólagos paraszt kioktatásokra nem vagyok kíváncsi.)Igen,hiperkatív. Hiperaktív és neveletlen. Vidd el orvoshoz,nem indigó,és bármilyen meglepő nem is kristály, pillangó,sellő és tengerimalacgyerek. Bocsánat ha buunkó voltam.

2010. dec. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%

Mindenképpen vidd el valami terapeutához, vagy orvoshoz. Lehetőleg olyat keress, aki tanácsadással és nem gyógyszerekkel próbálja meg kezelni a helyzetet. Egy gyerekpszichológust mindenképpen megérné felkeresni, mert akármi is a probléma, ez így a kisfiadnak sem jó, valamit kell vele kezdeni.

Ha kiderül, mi a baj, mindenképp nézz utána az alternatív lehetőségeknek is, de lehetőleg valamilyen megbízható forrásból.

2010. dec. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 BlackSword ***** válasza:
81%
Nem a gyerekkel van a gond, hanem Te vagy sz@r szülő... Miért a gyerek lenne a hibás, ha nem tudod nevelni... Kapott az a gyerek fülest, ha rosszat tett??? Lehet kellett volna...
2010. dec. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%

Nem nevelted meg amikor annak ideje lett volna. Nincs tekintélyed előtte, mert nem voltál következetes és eléggé szigorú amikor kellett volna. Nem mondtál neki soha nemet,vagy ha mégis, 5 perc múlva már igenre változtattad.

Most meg ilyen hülyeségekkel magyarázod a kudarcod.

2010. dec. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha ovodás, akkor miért te teszed el a cuccokat ő előle? mintha félnél egy ovodástól... Rosszat tesz, mondjuk összeken valamit, lekeversz neki egyet, odaviszed ahoz, amit összekent letakaríttatod, ha nem teszi meg pofon és ha végzett 1 óra a sarokban. Ha ezt elég céltudatosan és magabiztosan csinálod legközelebb nem ken össz semmit, mert tudni fogja, hogy következménye lesz. Ennyi... Indigó úristen.
2010. dec. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Minden szülő programozza a gyerekét az életre, neked nem nagyon sikerült.

De még nincsen semmi baj, ctrl+alt+del leállítod a rosszul futó programokat, újra indítod és a BIOSban is kell változtatni, le kell venni az órajelet meg ilyenek.

Fordítok:

kérj segítséget egy gyerekpszichológustól és állj már a sarkadra!!!


még hogy indigó. Ha érezhetően kisugárzása lenne, áthatná a jó szándék és együttérzs

2010. dec. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
84%

Vizsgald meg a nevelesi modszeredet, mielott azt mondanad, hogy a gyermeked beteg, vagy indigo.

A pici unokam most mult 2 eves es beszel 2 nyelvet. A jatekait osszeszedi amikor befejezte a jatszast pl. Regebben az volt a kedvenc jateka, hogy az edenyeket kiszedte es tologatta a foldon, ha a kalapacs veletlenul elotte volt, akkor egybol tudta, hogy most kalapalni kell!

A kremet ha megtalalta, akkor magara kente stb.

2 eves es 2 honapos es ELEVEN es okos. Nem indigo, nem csoda, csak odafigyelunk Ra, es nem hagyjuk elo azokat a dolgokat, ami pl. nem az O kezebe valo. Mar most a szemetesbe dobja a szemetet, es vigyazz a rendre, mivel mindig megdicserjuk es megtapsoljuk stb.

Szeresd a gyermekedet es figyelj oda ra, dicserd meg ha ugyes, buntesd meg amikor rosszat csinal pl.

A kisfiad agressziv, de derisd ki azt, hogy miert lett ilyen a viselkedese. Te derisd ki, mivel az orvos nem latja a gyermeket, s igy nem tudja azt, hogy milyen korulmenyek kozott nevelkedik a gyermek.

A gyermekek szeretnek utanozni, tehat figyeld meg azt, hogy a kornyezetetekben nincs-e olyan szemely, Aki agressziv, a Szulok amikor agresszivak pl.

A gyermek olyan, mint a szivacs. Magaba sziv mindent, tehat amit lat, azt fogja leutanozni!

2010. dec. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%

Azért ilyen, mert nem nevelted meg. Hócipőm tele van már a sok szerencsétlennel, aki azt hiszi, hogy az ő gyereke indigó/kristály/szivárványgyerek. Születnek ilyen gyerekek, de kicsi arányban, és még mindig kevesen vannak.

Egyébként, vidd el aurafotózásra, és akkor kiderül, indigó-e, vagy sem.

2010. dec. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Neked kellett volna kb. 6 évvel ezelőtt pszichológus. A saját kényelmedért mindent ráhagytál, nem foglalkoztál vele, legfeljebb annyit, hogy "jaj, milyen ügyes", mikor magára kente a kaját is. Egyszerűen neveletlen. Ha a gyereked indigó, akkor te rózsaszín vagy, eddig legalábbis ilyen szemüveg mögött nézted a gyereked. Mostanra már tekintélyed sincs, ezt visszafordítani sokkal nehezebb, mintha korábban foglalkoztál volna vele.

Nyilván "imádják" az óvodában is, iskolában sem lesz másként, és ha esetleg kiközösítik, még rosszabb lehet, és akkor bánatodban előveszed a rózsaszín szemüveget...

Ébredj föl, ha rossz, legyen büntetés, és legyél következetes, csak az első 1-2 hét bekeményítés lesz nehéz.

2010. dec. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
50%

Istenem annyira nem értem, miért kell itt bunkózni emberek. Milyen alapon beszéltek a jó vagy rossz nevelésről meg a kérdező hibáiról, mikor egyértelműen látszik, hogy a többségeteknél is igen félre csúszott a neveltetés...

Amúgy a kérdezőnek meg azt üzenném, hogy valószínűleg csak rosszcsont a gyerkőc, ami MÉG orvosolható, de ha úgy érzi, hogy más áll a háttérben, akkor keressen fel szakértőt.

2010. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!