Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehet disznóhúst fogyasztani...

Lehet disznóhúst fogyasztani azoknak, akik jógáznak, meditálnak, és hisznek az ezotériában?

Figyelt kérdés
Azt hallottam az egyik ismerősömtől aki Indiában szerzett diplomát ezekből a tanulmányokból, hogy nem szabad disznóhúst enni, de még csak megfogni sem! Köszönöm a válaszokat. Ha lehet komoly hozzáértő válaszokat kérek!
2011. jan. 21. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A jógik általában vegetáriánusok. De ez nem jelenti azt, hogy nem "lehet" vagy nem "szabad" húst enni annak, aki ilyesmivel foglalkozik.

Ha alaposan belemélyedsz ezekbe a dolgokba, akkor a lelked, és a szervezeted egyébként is jelezni fogja neked, hogy milyen ételekre van szükséged.


Szép estét neked!

ParlanDo

2011. jan. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bretso ***** válasza:
55%
Semmilyen húst sem, sem olyat, ami állati eredetű, vagy aminek szeme van (kukorica pl.). Vannak fényevők szóval van remény is.
2011. jan. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem lehet olyan növényt enni, aminek szeme van?
2011. jan. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem jógázok, viszont meditálok és ezoterista vagyok.

Azt edd meg, amire szükséged van. Ha úgy érzed, hogy disznóhúst kell enned, (veszettül kívánod pl a szalonnát), akkor egyél azt. Ha ezotériával foglalkozol, tudod, hogy a szervezetes jelzi, ha valamire szükséged van. És hogy komoly gondokat okozhatsz azzal, hogy megvonsz tőle valamit.

Persze, az lesz majd a tökéletes, ha nem fogyasztunk húst. De az ember egyenlőre úgy van berendezve, hogy húst is kell fogyasztania, és ha disznót, hát disznót.

Én is szeretem a szalonnát. Más formában nem nagyon, de ez egy dolog.

Majd jön magától. Ne siettesd diétákkal, meg minden.

Sőt, dohányozni is szabad, meg kávét inni.

2011. jan. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a hinduk hitükből eredően nem esznek sertést, az szerintük tisztátalan állat, mint ahogy nem eszik meg a marhát sem, mert az szent állat.

Egyetértek az előttem szólóval, mindig azt edd (ha a pénztárcád bírja), amit úgy érzel, hogy a szervezeted kíván, legyen az hús, gyümölcs, zöldség stb. A tested mindig jelzi, hogy éppen akkor mire van szüksége.

Egyébként az emberi fogazat tudományos vizsgálata alapján megállapították, hogy azért van tépő, ill. rágó fogunk is, mert az egyikre a húsevésnél, a másikra a növényi magok, rostok őrlésénél van szükségünk. Tehát az emberi szervezet felépítése már kezdetektől fogva megfelel a "vegyes étrend" fogyasztásához.

2011. jan. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon széépen köszönöm megtisztelő válaszokat, nagyon hasznos volt számomra.

Ezt is elmondta az ismerősöm, és igy is teszek ahogy írtátok, csak a diszn óhús miatt ágált nagyon, hogy azt nem szabad! Tehát még egyszer nagyon köszönöm a hasznos válaszokat:

Tisztelettel: A kérdező

2011. jan. 22. 18:00
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A hús (mindenféle) nehezen emészthető, leterheli a szervezetet, ezért jobb, ha nem eszel húst, ha komolyan foglalkozol jógával. Tisztább test = tisztább elme. Próbáld ki, hogy mondjuk egy hónapig nem eszel húst, és akkor hogy megy a meditáció. Azt fogod tapasztalni, hogy eredményesebb leszel.
2011. jan. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!