Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Altatás alatt a lélek elhagyja...

Altatás alatt a lélek elhagyja a testet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

miért hagyná el?

itt mindenkinek szaladgál össze-vissza a lelke?:D

2011. ápr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Ha alszol (természetesen) akkor sem hagyja el a lelked a testedet. Ez csak a halálodkor fordul elő.
2011. ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Kései Sirató ***** válasza:
5%
Nem, a lélek nem hagyja el a testet, elhalálozáskor pedig a lélek megsemmisül.
2011. ápr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem semmisül meg a lélek. Miért semmisülne meg? A lélek örök, a test az már más, az korlátok közé van zárva.
2011. ápr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
5%
a lélek nem semmisül meg mert nem is létezik...
2011. ápr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
24%
Rudolf Steiner könyvében olvastam, hogy a méyl alváskor a tudat(lélek) egyik része elhagyja a testet. Kicsit körülnéz, kalandozik, aztán visszatér. Sokan hisznek ebben, pl. én is.
2011. ápr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy gondolom hogy semmiképpen nem. A halálközeli élményeknél számolnak be erről. Azt viszont szentül hiszem hogy igaz.
2011. ápr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

A "lélek" egy része hagyja el. A hús-vér testen kívül még ott van az éteri-test, az asztrál-test, a mentál-test is, ezek mint áttetsző papírlapok fedik egymást, és adják egészünket. Lényegében az éteri-testünkkel kalandozunk az álomsíkon, de mivel az éteri-testünk is mi magunk vagyunk ezért meg is éljük álmainkat, nem csak külső szemlélőként látjuk.

Azaz ébrenlétnél tudatunk a fizikai testünkben, míg álomban az éteri-testben mutatkozik.

2011. ápr. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ha műtét miatt altatnak, akkor mi van? Az nem egy sima alvás.
2011. ápr. 5. 06:53
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Akkor is ugyanaz történik, csak "mélyalvásnak" nevezzük. Engem is altattak már 2x is, van aki ilyenkor is álmodik, de az esetek nagy részében nem emlékszünk semmire, csak filmszakadás, aztán a kórházi ágyon ébredsz pár óra múlva.
2011. ápr. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!