Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért pont 13? Mi történt a...

Miért pont 13? Mi történt a 13-as számmal?

Figyelt kérdés
Mindíg a 13-as szám a rossz! Mindíg azt mondják, hogy a péntek 13 az szerencsétlen nap, sőt van olan szálloda ahol a 13-ajtót kihagyják, 12 után a 14 jön meg ilyenek. A 13 miért rossz? Megfigyelés. De miket figyeltek meg? Mi történt a 13, napon?
2011. máj. 14. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmi a 13-as szám csak egy egyszerű szám ha az balszerencsét hozna akkor én mindig rosszul járnék mert nekem az a második kedvelt számom a 4. után. Balszerencse csak akkor van ha hiszel benne. -_-
2011. máj. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt figyelték meg, hogy Krisztust pénteken feszítették meg, és 13-an ültek a balul elsült utolső vacsoránál, amely a megfeszítéshez vezetett.
2011. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ÁÁÁ! És ebből a 2 esetből már következtettek is? Egyébként én nem vagyok babonás csak érdekesek az ilyen dolgok. Én celem még szerencsére nem történt semmi a 13-as szám kapcsán. Remélem nem is fog!
2011. máj. 14. 22:06
 4/10 anonim válasza:
Azt hiszik hogy ha jézushoz köze van akkor az úgy is van.
2011. máj. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát ez a két eset elég súlyos volt azért...

keresztény babona, aki nem hiszi csak higgye.

A 12 egy tucat, az a kerek egész (az isteni hármas, és a földi négyes szorzata) természetes, hogy a rákövetkező szám lett a szerencsétlen. Megbontja a teljességet.

A keresztre feszítésnek azért kellett péntekre esni, mert szombat a hetedik nap, amikor az úr megpihent: elvégeztetetett, mondta a hatodik napon. Ugyanezt mondta a második alkalommal, mikor Jézus megváltotta kereszthalálával a világot. És szombaton béke volt...semmi egész nap. Ez volt a 13 és a péntek előzménye.


3=szentháromság 4=a világ négy sarka

Minden szám szimbólum.

Nem valami véletlen folytán lett a 13 szerencsétlen, hanem a sorban így jött. Prímszám ráadásul.Ikerprím.

2011. máj. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

... ten, eleven, twelve, //// thir teen

ott az ugrás!!!!

2011. máj. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez csak itt nyugaton alakult ki így, ahogy valaki írta már, a kereszténység miatt. De egyes számoknak szinte minden kultúrában van valami hasonló (balszerencsés) jelentése. A távol-keleti országokban pl. a 4-nek ugyanaz a szerepe, mint nyugaton a 13-nak.
2011. máj. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A biblai szerint a 12 szám a tökéletes, azt már csak elrontani lehet. Ezt 2011/május/13 pénteken volt a rtl fókuszban :)
2011. máj. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! hát vannak furcsaságok!
2011. máj. 15. 11:59
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem a 13-al nincs bajom. a 3-al van. szinte minden rokonom, ismerősöm olyan dátumban halt meg, amiben volt 3-as. 30.-a, 13.-a, 3.-a.. nem hiszem h véletlen. mindenesetre gyűlölöm a 13-as számot. :S
2011. máj. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!