Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért fontos hogy az ember...

Miért fontos hogy az ember valami természetfölöttiben higgyen, szükség van e erre hátráltat, vagy mint remény elősegíti életünk?

Figyelt kérdés
Ehhez a témához várnék értelmes, jól átgondolt válaszokat, bármelyik oldalra lehet érvelni.
2011. jún. 6. 22:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
32%

van akinek fontos van akinek nem

nekem tökmindegy, de jó, hogy vannak ilyen ezobizéhivök, szeretek rajtuk röhögni

2011. jún. 7. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Tetszenek a válaszok, látom sok oldalról megközelítettétek a témát. az utolsó vicces volt :)
2011. jún. 7. 09:26
 13/26 anonim ***** válasza:
47%
Na látom, szépen le is lettem pontozva... Pedig én semmi rosszat nem írtam azokról, akik nem hisznek semmiben, ellentétben a többiekkel, akik szerint azok, akik valamiben hisznek, "nem mernek a valósággal szembenézni", meg satöbbi... Főleg, hogy elvileg bármelyik oldalra lehetett érvelni :S Mondjuk ezen az oldalon a legtöbb ember büszke(!!) rá, hogy bunkó :DDD
2011. jún. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted azokat pontozzák le csak, akik valakire rosszat mondanak? Szerintem hülyeséget írtál, (ha a reinkarnációs agymenéses vagy) ha így érdekel, miért lehettél lepontozva.
2011. jún. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Nem kell megsérteni a másik filozófiáját/vallását hanem inkább megtudni mi benne a jó, miért azt hiszi amit.
2011. jún. 8. 11:31
 16/26 A kérdező kommentje:
Jó lenne még egy pár véleményt is megtudni.
2011. jún. 9. 18:11
 17/26 anonim ***** válasza:

Van akinek muszáj hinni. Vonzódik valamihez, ami túl van az anyagon. Én is ilyen vagyok. Vonzódom, vágyok rá nagyon, hogy bemenjek egy bármilyen templomba, szívjak egy kis "szent levegőt", vagy otthon meditáljak, vagy a temészetben legyek, és érezzem, milyen felemelő, vagy valamilyen szimfónikus zene...szóval valahogy fel akarom emelni a lelkemet.

Van aki nem érez ilyesmit. Nem vagyunk egyformák.


Természetfölöttiben hinni: hát ez nehéz. Mert mi az, ami fölötte van a természetnek? Hol a határ? Szerintem a "fölötti" is a természethez tartozik.


Ha úgy értjük, hogy az anyagnál nagyobb energiájú dolgokban hinni, akkor azt mondom: igen. A szilárd anyagok energiája viszonylag kicsi. A folyékonyaké nagyobb. A légneműeké még nagyobb. Én nem tudok itt megállni, és azt gondolni, vége a felsorolásnak. Vannak a légneműnél is nagyobb energiájú képződmények, tudattalan vagy tudatos energia lények. Ez biztos. Akárhogy godnolkodom, ennek így kell lenni. Csak az emberi szem nem lát tovább. Nem lát egy bizonyos rezgésszámon túl. Nem lát túl a szivárványon. De azért még lehet ott valami, nem igaz?

Kis sztori ilyesmiről: [link]

2011. jún. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Tom Benko ***** válasza:
Nem baj, vannak műszereink, amikkel a "szivárványon túl" is lehet látni. Nem találtunk "energia lényeket". Csak csupa-csupa ismert jelenséget.
2011. jún. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Én alapvetően racionális ember vagyok, de mégis néha úgy érzem valaki segít, apró dolgokon szoktam látni, szerintem nem csak ennyi az életünk hogy meghalunk aztán kész, van valami még rajtunk túl, nem tudom mi az ki az, de érzem sokszor:)
2011. jún. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Az embereknek sokkal inkább segítenek az ilyen hitek ugyanis ha belegondolunk mért hisznek a szellemek létezésében mert rettegnek a haláltól a megsemmisüléstől hogy minden ami egykoron voltak porrá vész egy napon ha abban a tudatban élnek hogy vannak megnyugodnak és nem félnek mert tudják hogy nem csak voltak de lesznek. Isten is olyan hitet, reményt táplál az emberek szívébe amitől erősekké legalábbis azzá szeretnének válni hogy könnyedebben dolgozhassanak fel olyan élményeket amivel úgy érzik egyedül nem képesek szembe nézni vele mert félnek a tényektől, szükségük van egy őrangyalra egy védő szentre aki megóvja őket minden rossztól ami érheti őket. Az idegenek létezésének hite is ahhoz szolgál hogy ne érezzünk magányt magunkban hogy mi vagyunk de rajtunk kívül semmi más mint egyedüli felsőbbrendű hatalommal bíró faj az Univerzumban. Minden ami van tehát létezik valami értelmet kap és ami értelmet kap az valami még ha nem is olyan fontos de szerepet játszik az emberek életében. Akár fizikálisan akár mentálisan, szellemileg de van jelentősége.
2011. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!