Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Aki megvilágosodott, az már...

Aki megvilágosodott, az már nemigen követ el bűnt a megvilágosodás után?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 10:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

mit nevezünk "bűn"-nek egyáltalán?

teljesen tökéletes ember nem létezik,amíg ezen a bolygón élsz addig az etióp kisgyerekek elől iszod el a vizet,és eszed el a kaját,és mások elől szívod el a levegőt,és kirándulás közben bogarakat taposol össze....egy megvilágosodottnak(bár a fogalom nekem sem egészen tiszta)nincs szüksége bizonyos dolgokra,ezért nem követi el.pl.nem fog mástól energiát rabolni,mert nincs rá szüksége,hogy másoktól rabolja el.nem fog lopni,mert rájön,hogy mindene megvan az életben,stb...de elég összetett egy kérdés ez ahhoz,hogy pontos választ tudjak adni.talán nem is lehet.

2011. júl. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Szerintem az a bűn, amikor valaki szándékosan tesz valami rosszat. Az, hogy véletlenül rálépek egy bogárra, véletlen, mert nem direkt tapostam el. Számomra az a megvilágosodás, amikor rájön valaki, hogy mi volt Isten eredeti szándéka, hogy hogyan éljünk, és aszerint próbál élni.
2011. júl. 29. 11:11
 13/18 anonim ***** válasza:
igen,ezt én is korrektnek látom.a szándék a fontos,a hozzáállás.az,hogy az ember saját magához képest fejlődjön.szerintem a megvilágosodott is így viselkedik,tudatosan nem tesz kárt más élőlényekben,mert tudja,hogy ő mindennel egy.
2011. júl. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Viszont a "rossz" is egy relatív dolog.
2011. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Szerintem ha valaki rosszat tesz, nagyon is tud róla.
2011. júl. 29. 20:48
 16/18 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy különböző nézőpontokból másnak tűnik egy-egy bűn, de én az alapszándékból indulok ki.
2011. júl. 29. 21:21
 17/18 anonim ***** válasza:

a bűn az, ami az egyént elválasztja az egységtől, az egésztől, ami létezik, és azért bűn, mert ekkor az egyén nem a teljes egészért él, hanem annak csak piciny részletéért él, vagyis nem együttműködő, azaz önző. a megvilágosodott embernek leesik a tantusz, hogy önmaga a komplett egész, tehát a tudatban történő elválasztás, elkülönítés az egyén részéről megszűnik...vagyis a bűnt elillan. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. aug. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Talán előbb el kellene dönteni, hogy ti mit neveztek megvilágosodásnak...

1. A zsidó-keresztény maszlagot, amibe a wicca is beletartozik sajnos. (Azért sajnos, mert azzal, hogy a wiccát elkeresztényesítették még azokat is félrevezetik, akik a keresztény süketelésnek nem dőltek be.)

2. Vagy a keleti tanításokat, mint a tibeti, indiai vagy a japán reiki, amik a valódi megvilágosodást nyújtják, ha az ember figyel a jelekre.

2014. nov. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!