Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért lettem ilyen szkeptikus?

Miért lettem ilyen szkeptikus?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban anyámék templomba járattak, hittanra, még zenélni is hajlandó voltam nagyobb templomi eseményeken. Emellett hittem a természet feletti lényekben, sokszor úgy éreztem szellemeket látok, hallok, olyan dolgok történtek, amire sosem találtam magyarázatot, aztán szépen felnőttem, és ezekre visszagondolva csak nevetek. Elítélek minden vallással kapcsolatos dolgot, megtagadom istent, nem hiszek semmiféle természet feletti lényben, reálisan látom a világot, csak abban hiszek, amit a tudomány alátámaszt. Nem mintha zavarna, hogy így gondolkodom, de mi változtathatott meg ennyire? Ismerek hozzám hasonló embereket, és őket egész életükben elkíséri a hitük, nem kételkednek azóta sem.
2011. aug. 11. 23:20
1 2
 1/17 Tom Benko ***** válasza:
93%

Üdvözöllek a valóságban!

Aki tanul, de valóban, és nyitott szemel és szellemmel jár, mind szkeptikus.

2011. aug. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
En csak azt nem ertem, miert gondolod, hogy itt barki, akit raadasul nem is ismer, jobban tudja nalad, hogy miert lettel ilyen???
2011. aug. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mégsem vagy teljesen szkeptikus,ha az ezotéria témakörben kérdezted meg ezt.Ezek szerint azt gondolod,hogy van valami természetfeletti a háttérben?
2011. aug. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, talán mert ez az oldal arra specializálódott, hogy ha módunk van rá, megválaszoljuk a mások által feltett kérdéseket. Olyan emberektől várom a választ, akik hasonló cipőben járnak, vagy tudják, hogy ennek mi állhat a hátterében, és nem pedig olyan értetlenektől, akik kérdésre csak kérdéssel tudnak felelni.
2011. aug. 11. 23:44
 5/17 A kérdező kommentje:

Levesmártás


Nincs összefüggés a kettő között, egyszerűen ez tűnt a legmegfelelőbb kategóriának.

2011. aug. 11. 23:46
 6/17 anonim ***** válasza:
11%

Most igy erzel, de talan fogsz maskeppen, hiszen meg nem tapasztaltal eleget, hogy eldonsd ezt, es eltudd mondani azt, hogy megtapasztaltam! Eddig csak lattal es olvastal, de nem tapasztaltal!

A tudomany nem zarja ki ISten letezeset, talan eljon az ido, amikor megerted ezt.

2011. aug. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem egyszerűen már nem hiszed el ezeket a dolgokat.


"Olyan emberektől várom a választ, akik hasonló cipőben járnak, vagy tudják, hogy ennek mi állhat a hátterében"


Szóval szerinted mégis áll valami a háttérben.Ez bizonyítja,hogy mégsem vagy teljesen szkeptikus.

2011. aug. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én is régen szentfazék voltam, most meg ateista.
2011. aug. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Jo, tehat azert gondolod, hogy itt barki, akit raadasul nem is ismer, jobban tudja nalad, hogy miert lettel ilyen, mert ez az oldal arra specializalodott, hogy ha modunk van rá, megvalaszoljuk a masok kerdeseit. Aha. Köszönöm azert a valaszodat.

Na, varjal, hogy ne csak kerdessel feleljek (ahogy irtad), most le is megyek alfaba es szivesen meg is valaszolom: szerintem itt arrol van szo, hogy azt a fajta "hitet" es vallasnak nevezett dolgot iteled el, amiben felnöttel. Mert megtapasztaltad abban az ellentmondasokat, ezert ezen a modon mar nem hiszel. Viszont a vallas, hit szavakat ezzel azonositod, mert ott ezt neveztek ennek.

Emellett szerintem (mint nagyon sokan) tulsagosan befolyasolhato is vagy, mindent elhiszel, anelkül, hogy meggyözödtel volna rola vagy utananeztel volna. Kesz tenynek fogadod el, amit az iskolaban tanitottak, ami az ujsagokban, teve, neten ugy jelenik meg, hogy "tudomanyosan igazolt". Ez egyebkent rendben is van, gyerekkent a szüleink, környezetünk altal "diktaltak" szerint elünk, egy gyerek a szülök elvarasainak akar megfelelni. A gyerekböl akkor lesz felnött, ha majd kialakitja a sajat allaspontjat ezekröl. (Nem veletlenül ennek küszöben vagy?)

De ez a mostani latasmodod meg valtozhat, es ha ugy allsz hozza (amit valoszinünek latok), valtozik is. Kerdeseket teszel fel, hogy "miert" (ezt mar el is kezdted, ti. a cimkerdesed:))), es eleinte lassabban (hetek-honapok alatt), majd egyre gyorsabban jönnek a valaszok. Olvasol valamit es jön a felismeres, ugy erzed majd, "igen, ez az!", amire keresem egy jo ideje a valaszt. Vagy ahogy beszelsz valakivel, vagy majd magadtol tamad egy AHA-gondolat...

Miert nem hiszem el a vallasban tanitott Isten letezeset? Biztos, hogy igaz ez a tudomanyosan megalapozott allitas?...stb, es magadban belül erzed, hogy igen, ez a valasz, a sajat valaszom, ami nem azert van igy, mert valaki ezt mondta, hanem mert ez az en valaszom.

Tudod, en meg a regi rendszer szerint tanultam a törtenelmet, mint megalapozott tenyt, majd a rendszervaltassal ezeket a tenyeket atirtak. De olvastam mar olyanokat is (megkertem egy ismerösömet, aki utana is nezett az sarospataki könyvtarban!), ami miatt meg ezeket is meg kellene valtoztatni szerintem, hogy igaz legyen. Ez persze nem ezo, de azzal is igy vagyok, es amiröl meggyözödtem, azt el is hiszem.


az ertetlennek nevezett 2.

2011. aug. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

bizonyára rájöttél hogy hihetetlenül sok a csaló, az egyház pedig csak az emberek pénzére pályázik...

az a logikus ha csak abban hiszel amire van rendes bizonyíték..

a logikára pedig az élet tanítja meg az embert..

2011. aug. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!