Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mitől van a deja vu érzés?

Mitől van a deja vu érzés?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor történik valami, és úgy érezzük mintha megálmondtuk volna, vagy már történt ilyen. Ez mit jelent igazából?
2011. aug. 12. 21:52
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Egyet ertek az elottem iroval. Lenyegtelen dolgok. Magam sem ertem akkor miert tortenik? Persze azt sem hogyan. De a nagy kerdes megis csak a miert?
2011. aug. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

"az egyik szemedből/füledből pár százezred másodperccel előbb érkezik az információ az agyba"


Ez hülyeség! Egyik ismerősömet megverték, és az egyik szemére elég csúnyát kapott, bevérzett neki stb. Elment szemészetre, kivizsgáltatni, és a doki mondta neki, hogy az a szeme amelyiket megütötték pár tized másodpercel késöbb küldi az infót agyba, és ez így is marad örökre.

Mégsincs neki megállás nélkül deja vu-je. Sőt még csak sűrűbben sincs neki.

2011. aug. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező se tudja mi az a deja vu.
2011. aug. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Bíró Miklós


a deju vu én úgy tudom azt jelenti, hogy azt érzed mintha egyszer már átélted volna azt a helyzetet, ami épp "történt"..

Vagy nem?

2011. aug. 15. 18:00
 15/22 miravagyokcsá ***** válasza:
megálmodtad már
2011. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
velem is sokszor történt már ilyen! elég érdekes dolog, de sztem nincs rá logikus magyarázat!
2011. aug. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

= amit épp átélünk,az már egyszer valamikor ugyanúgy megesett velünk.

Bővebben lásd: VADEMECUM Szokatlan szavak szótára.

2011. aug. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
nekem is altalaba van ilyen erzesem.
2011. aug. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Ha a Deja vu érzés az amit a klinikai tesztek alapján tekintetek bizonyitottnak akkor ez az egész egy sületlen baromság. Meg is magyarázom miért. Ha a Deja vu a két szem által feldolgozott ingerületek ezredmásodperces eltérése, rendben is volna. DE Nekem volt olyan Deja vu rzésem ami majdnem egy teljes percig tartott, és nem csak azt éreztem, hogy ez már megtörtént, de volt pár pillanat amikor tudtam előre pár másodpercre , hogy mi fog történni. Mit fogok látni vagy hallani. Ez nem lehet neurológiai eltérés. És az is érdekes, hogy a Deja vu vagyis a Flash érzés általában felfokozott idegállapotban, vagy megemelkedett adrenalin szintnél következik be. Szerintem ez a Neandervölgy effektus, vagy Neandervölgy örökség. Nézzetek utána.
2012. júl. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
52%

Én pl. egyáltalán nem hiszek az ezotériában, már bocs, de az csak az emberek hülyítése. Azonban ez az ' új magyarázat ' is úgy hülyeség ahogy van. Arra mi ad okot ha pl. a beszélgetés közben rájössz, hogy deja vu érzésed van és már egy perccel azelőtt tudod mit fog mondani a társad és azt is neked mit kell mondanod?

És ha félálomból felébredsz, és még emlékszel mit álmodtál, aztán később (akár évek után) tényleg megtörténik minden ugyanúgy, ahogy megálmodtad?

2013. márc. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!