Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől van a Deja Vu érzés?

Mitől van a Deja Vu érzés?

Figyelt kérdés
Miért érzem azt valamikor, mintha már átéltem volna - láttam volna - az adott helyzetet?
2011. júl. 8. 17:45
1 2
 1/14 tifanny válasza:
100%
velem is sokszor van ilyen... de olyan fura érzés és egyben jó is.... és félelmetes :D:D tökjóóó :D
2011. júl. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%
mert az előző életedben már átélted
2011. júl. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
17%
Azért mert az UFO-k belesugároztáh az agyadba a jövőt, tulajdonképpen az meg fog történi .
2011. júl. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert hiba van a mátrixban... :D (Én mindig ezt szoktam mondani.)


Különben ez engem is mindig érdekelt, de sajnos nem tudom rá a magyarázatot.

2011. júl. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Állítólag emléket is tud örökölni az ember :D lehet hogy azért. Ugyebár agyunknak csak csekély %-át használjuk :D
2011. júl. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egy illúziórombolóbb magyarázatot írnék, bocsi :) Állítólag az okozza, hogy a bal és a jobb szem olykor nem egy idöben közvetíti az információt(látottakat)
2011. júl. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 tifanny válasza:
amikor valaki úgy érzi, hogy az éppen történő helyzetet már korábban átélte, az adott esemény korábban már megtörtént volna vele, ugyanakkor a korábbi átélés körülményei vagy akár megtörténtének ténye bizonytalanok. Érdekes, hogy déjà vu élményének későbbi felidézésekor maga az érzés meglehetősen pontosan körülírható, ugyanakkor annak felidézése, hogy milyen valós körülmények váltották ki az érzést, ugyanolyan bizonytalan, mint maga a képzeletbeli, "már átélt" szituáció. GOOGLE: A JÓ BARÁÁT!! :)
2011. júl. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

ma 18:18

Wikipédián (tehát megbízható forrás, hehe) olvastam, hogy félszemű emberek, illetve vakok is számoltak be déja vu érzésről, pedig sokáig úgy hitték, ahogy te. biztos magyarázatot senki sem tud szerintem, csak találgatni :)

2011. júl. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 tifanny válasza:
100%
A hagyományos elképzelések szerint az okozza, hogy az egyik szemből néhány ezredmásodperccel előbb érkezik a látott kép az agyba, mint a másikból.
2011. júl. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15%

én úgy tudom hogy a dejavu az, amikor úgy érzed az adott helyzetről, annak teljes fizikai megjelenéséről, hogy már átélted ugyan azt valamikor.

ha ugyanaz a tapasztalat, akkor korábbi esemény nem lehet, sem jövőbeli, mert az univerzum kétszer, egy az egyben ugyanazt a formát nem ölti fel.

van egy magyarázat még erre. alapvetően az idő megélése, vagyis maga az idő, ami ugye az univerzum formájának alakulása, vagyis maga a fizikai változás csak illúzió, és igazából minden egyszerre meg van történve egy fizikailag nem megjelent formában...tulajdonképpen a "latens" formából materializálódik az anyag pillanatról pillanatra változva. az emberi elme ugye a tapasztalatot éli meg, mint fizikai megjelenést, érzékelve az időt és teret...de az ember kapcsolatban van azzal a dologgal(nevezzük egyetemes energiának), amiben létezik minden egyszerre "latensen". a dejavu érzésnél az emberi elme és az egyetemes energia között elvékonyul a "távolság", vagyis az emberi elme megéli egy pillanatban magát a fizikai tapasztalatot és a "latens" változatát is, ezért érzi úgy, hogy mindez már megtörtént volna.


ui.: bízom benne érthető volt. persze lehet kérdőre vonni, hogy mi az az egyetemes dolog, amiben minden létezik egyszerre..erre a kvantumfizika adhat választ, ami kijelenti, hogy az anyag a kvantumjaiban minden értéket, lehetőséget hordoz, vagyis a kvantumoknak bármilyen lehetőség adott, tehát van valami, amiben minden létezik egyszerre, minden lehetősége a változásnak.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!