Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy létezik az, hogy a...

Antimod kérdése:

Hogy létezik az, hogy a tudomány elismeri a tudatkivetítést, és egyes bizonyítékok dacára biokémiai folyamatként (azaz hallucinációként) azonosítja? Nincs itt ellentmondás?

Figyelt kérdés

Rövidre zárva a kérdést: ha a tudomány mai álláspontjából indulunk ki, akkor a látás a látóközpontban alakul ki abból a fényből, amit a szemünkkel érzékelünk. A tudatkivetítés során azonban az eseményeket más szögből látja az illető, és onnan olyan később ellenőrzött részleteket fedez fel, ami láthatatlan a valóságos, fizikai helyzetéből.


Sikerült ezt bebizonyítani / megcáfolni? Tud erről valaki valamit?


2011. dec. 21. 17:50
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
itt minden 2. válaszoló kilép a testéből és kalandozik, bejárja a világot. van, aki már az univerzumot is bejárta:D
2011. dec. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

Na mégis mi köze van?


Az, hogy minden anyagból, vagy energiából épül fel!

2011. dec. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

"itt minden 2. válaszoló kilép a testéből és kalandozik, bejárja a világot. van, aki már az univerzumot is bejárta:D"


Engem ez nem érdekel, én rengeteg halálközeli élmény beszámolót olvastam, és sokban szerepelt olyan részlet, amit az illető abból a perspektívából (ráadásul akkor, csukott szemmel, eszméletlenül) egyszerűen nem láthatott.


Ha a kutatók szerint ez ugyanaz a folyamat, mint amit különböző szerekkel előidéztek, akkor mi rá a magyarázat?

2011. dec. 21. 18:12
 14/36 anonim ***** válasza:
a legtöbb ilyen forrás erősen megkérdőjelezhető
2011. dec. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

Sőt továbbmegyek, az energia nem létezhet anyag nélkül, és elvileg az abszolut nulla fok -273,8 is elérhetetlen.

(Ha el lehetne érni akkor szünne meg az atomok, rezgése, azaz az anyag eneriája)

2011. dec. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

"a legtöbb ilyen forrás erősen megkérdőjelezhető"


Miért? Mert hétköznapi emberek mondják el? Rengeteg, egymástól független ilyet olvastam. Egyszerűen nincs okuk hazudni.

Ennél valamivel jobb magyarázatot keresek.

2011. dec. 21. 18:14
 17/36 anonim ***** válasza:
esetleg szenzációhajhászás céljából?
2011. dec. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
2011. dec. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

Attól még lehet sima biokémia. Vagy valamilyen prózai ok. Lehet mielőtt odament a helyzetébe, azelőtt látta a dolgot, aztán véletlenül visszaemlékezett rá, vagy ráhibázott.

Mivel információról van szó, azt az információt megszerezhette máshonnan is, mondjuk egy eddig nem ismert folyamat során (na ezzel aztán konkrét mondtam), de az a folyamat lehet sima, unalmas biokémia v fizika.


Tényleg kellenének ellenőrzött kutatások, mert aztat bárki mondhassa, hogy "nem láthatta onnan".


Amúgy a sötét energia tényleg hogy jön ide? Az kozmológia, annyit tudunk, hogy a^0-onnal skálázódik, és gravitációsan taszító hatása van.

2011. dec. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

"Mivel információról van szó, azt az információt megszerezhette máshonnan is"


Persze, erre én is gondoltam, de az esetek nagy száma miatt ez szerintem statisztikailag kizárható. Ráadásul az ilyen embereket általában nem ismerős környezetben, hanem egy baleset helyszínén, egy műtőben, egy intenzív osztályon stb. élesztik újjá.

2011. dec. 21. 18:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!