Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Deja vu? (Lent bőv. )

Deja vu? (Lent bőv. )

Figyelt kérdés

Kábé fél percenként deja vu-m van! Biztos vagyok egy csomó dologban, hogy már láttam, csináltam vagy olvastam ezeket a dolgokat.


Normális ez? Mit jelent?


2011. dec. 23. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
deja vu= a rézleges jövöbe látásal amit álmodban látsz és azér érzed uyg hogy egyszer már megtörtént mert álmodban látad de vagy elfelejtetted vagy nem foglalkoztál vele.
2011. dec. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*részleges úgy
2011. dec. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, igen, ezt tudom. De normális, hogy ennyire gyakran fordul elő velem? Ma háromszor volt deja vu-m, és ez ilyen gyakori szokott lenni.
2011. dec. 23. 20:09
 4/11 anonim ***** válasza:
1sem normális vagy képeség vagy csak szerencse.
2011. dec. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Nem normális.


Azért nem, mert az, amit te ilyen csodás látomásnak (deja vu) hiszel, annyi, hogy az egyik szemedbe hamarabb ér oda a fény, mint a másikba. Nem, nem fél perccel hamarabb, hanem a másodperc töredékével hamarabb, azt az agyad (ami qrvagyorsan dolgozik) feldolgozza és elraktározza rövidtávú memóriába (tényleg gyors..) és mikor hoppppsz,... odaér a másik szemedbe is a fény, akkor megtörténik ugyanez és azt gondolod, hogy már láttad/megálmodtad/Mihály arkangyal már lesúgta.

Ezt a tudomány már bebizonyította, még ha itt néhány válaszoló mást is mond.


True story.

2011. dec. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
és ha hetekkel előtte látod elmondod egy barátodnak megtörténik akkor is csak pár ezred másodperccel előbb látta a szemed?
2011. dec. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Olvastam valahol hogy a gyakori deja vu egy agybetegség tipikus tünete. Szerintem menj el orvoshoz, mielőtt itta kiválasztottnak hiszed magad...
2011. dec. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jó. Először is. ez az ezotéria rovat, nem a tudomány, majd ha a deja vu tudományos magyarázatára vagyok kííváncsi, oda írok. Egyébként pedig tisztában vagyok vele, de a tudomány mai határait ismerve, nem hiszem, hogy mindenre tudunk magyarázatot adni.


Ezért írtam ide. Ezért megkérném a szkeptikusokat, arra alapozva, hogy értelmes emberek, hogy legyenek szívesek megkímélni a provokatív válaszoktól, és hagyják azokat válaszolni, akik esetleg mondanának is valamit.

2011. dec. 24. 09:41
 9/11 anonim ***** válasza:

drakonak szolics


ilyen nem igen van :) értem én, hogy kötekedni könnyebb, mint fizikát tanulni, de mégis...

2011. dec. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
sajnos egyet kell értenem drakoval, velem mostanában egyre gyakrabban fordul elő, hogy megálmodok valamit, majd megtörténik velem a valóságban is, nem deja vu, mert akkor abban a pillanatban lenne olyan érzésem, konkrétan emlékszem az álmomra, számtalanszor el is mesélem másoknak hogy mit álmodtam, és az álom után pár napra meg is történik velem, kiskoromban is megtörtént párszor, de mostanában elég gyakran
2011. dec. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!